Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-08-19 14:49:00

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Podmontowanie systemu plikow z innym debianem.

Zrobilem takie eperymenta.
Podmontowalem partycje z debianem (bo aktualnie mam dwa) dodajac identyczne opcje montowania jak dla partycji systemowej.No i zmienilem uprawnienia do jakiegos tam pliku na tej inne partycji.Ptem wystartowalem ten system z tym że plikiem i sie kazalo ze uprawneinia zostaly zmienione.
Chyba w ten sposob mozna narobic bajzlu czyż nie?Probowal ktos takiech sztuczek?Co w tedy gdy na inym systemie zostanie stworzony urzytkownik o nazwie ktorej nie ma w innym systemie i dajmy na to zrobi sie wlascicielem pliku z nie swojehgo systemu?


Pozdrawiam

Offline

 

#2  2005-08-19 22:42:47

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Podmontowanie systemu plikow z innym debianem.

Dlatego serwery zamyka sie w szafach na klucz :)

Offline

 

#3  2005-08-20 14:45:43

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Podmontowanie systemu plikow z innym debianem.

Heh ale pytam powaznie czy ktos robil takie experymenty bo ja nie mam siły :D Przykladowo w jednym systemie mam dokladnie takie same nazwy uzytkownikow te samo hasla co w drugim(o il eto ma znaczenie)i jak nadane  prawa beda dzialaly na drugim systemie itd.itp...

A tak pozatym czy dobrze zrobilem ze podmontowalem w taki sam sposob tą partycje jak partycje systemową?

P.S. Kamkadze nadal czekam na config :)


Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)