Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-03-02 21:20:21

  jtyson - Użytkownik

jtyson
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-30

Brak neta za AP

Witam,
mam taka sieć:
Internet ----------- Router/Debian-------------- LAN1 --------- nadajnik WLAN ------------- AP przezroczysty(dhcp relay) --------- Lan2-------Komp1,2,3

Lan1 i lan2 - 192.168.0.0/24

Mam taki dziwny kłopot. Komputery w lan1 otrzymują parametry sieci poprawnie, internet działa. Otoczenie sieciowe też działa. Natomiast w sieci Lan2 za przezroczystym AP mam 3 komputery które też odbierają ustawienia sieci, pobierają z dhcp adresy. W sumie jest wszystko cacy. Ale komp1 jest dopisany do komputerów którym ma być udostępniany net. I tu jest problem bo tego neta nie ma. Komp odbiera wszelkie ustawienia z routera, po mac dostaje IP. Jeśli wezmę mac tego komp1 i użyję go w sieci LAN1 na jakimś kompie to mam też te same ustawienia ale internet w tym wypadku działa.

Proszę o pomoc

Offline

 

#2  2009-03-02 22:08:11

  czarny30 - Użytkownik

czarny30
Użytkownik
Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2008-10-07
Serwis

Re: Brak neta za AP

Ja bym proponowal tak

internet---router/debian/DHCP/brama------AP ))))))))))))))) AP/client-----swich|---------komp1
                                                                                                                 |------komp2

itd

Ostatnio edytowany przez czarny30 (2009-03-02 22:08:26)

Offline

 

#3  2009-03-02 22:53:27

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Brak neta za AP

sprawdz pingi na brame i dns'y z tego problematycznego kompa ... zobacz na bramce czy przypadkiem ten komp nie wchodzi z mac adresem AP (to taki myk w wifi ...)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#4  2009-03-02 23:25:52

  skotx - Członek DUG

skotx
Członek DUG
Skąd: Olkusz
Zarejestrowany: 2008-01-22

Re: Brak neta za AP

czarny30 napisał(-a):

Ja bym proponowal tak

internet---router/debian/DHCP/brama------AP ))))))))))))))) AP/client-----swich|---------komp1
                                                                                                                 |------komp2

itd

Zawsze można zrobić sobie projekt wcześniej (później) np. w packet tracerze i zobaczyć czy to ma sens i ewentualnie zrobić sobie wstępna konfigurację sieci.


Jeśli mam wysłuchiwać czyichś poglądów, to niech będą one wypowiedziane w formie twierdzącej, wątpliwości sam mam dosyć.

Offline

 

#5  2009-03-03 13:43:04

  jtyson - Użytkownik

jtyson
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: Brak neta za AP

Dobra sprawdzałem rzeczywiście ten komp problematyczny jest widziany na bramie z adresem mac tego ap, a dns wcale nie daje sie pingować. Co z tym fantem zrobić?

Offline

 

#6  2009-03-03 16:13:15

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Brak neta za AP

nie filtrowac ruchu po mac tylko po ip (a konfiguracje przypisac mu statycznie a nie dhcp po mac) ... mozesz tez popatrze czy tego mostu wifi nie da sie skonfigurowac bardziej przezroczyscie (ale watpie)

Ostatnio edytowany przez bercik (2009-03-03 16:14:10)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#7  2009-03-03 21:07:33

  jtyson - Użytkownik

jtyson
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: Brak neta za AP

Właśnie się z tym uporałem, podpowiedział mi ten adres mac AP na bramie, w firewall wpisałem mac AP a nie komputera i działa wyśmienicie, ale dzięki za kolejne sugestie

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)