Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-02-27 20:03:12

  lukas.gab - Użytkownik

lukas.gab
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-02-27

Dyski i siec

Witam ! Udało się , zainstalowałem Debiana 5 koło visty , narazie pasi , tylko jak mam zamontować partycje ntfs ? Jak mam zainstalować i z kąd sterowniki po karte wifi intele ? Mam laptopa ThinkPad R61 . Najważniejsze jak zainstalować sterowniki do parkowania głowic dysku od wstrząsów i jak się w debianie zarządza energią ? Mam LXDE . No - on sie w ogóle hibernuje ? Jak tak to gdzie może; p ? I na koniec jak zainstalowac polski słownik do mozilli bo mam czerwono ;p

Offline

 

#2  2009-02-27 21:10:55

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Dyski i siec


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#3  2009-02-27 21:47:43

  lukas.gab - Użytkownik

lukas.gab
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-02-27

Re: Dyski i siec

Cóż ;p Jak mawiają - największym minusem linuksa jest comunity ;p No poszperam  , chociaż nie wiem na ile sie uda bo nie mam kompletnie doswiadczenia z linuksem , w windowsie wiem co do czego .... no nic poszukam  , ale chyba wróce do windowsa , jeszcze nikt nie wiedział jak wgrac stery do mojego komputera ...

Offline

 

#4  2009-02-27 21:54:03

  urug - Członek DUG

urug
Członek DUG
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2008-04-22
Serwis

Re: Dyski i siec

największym minusem linuksa jest comunity

wtf? Community Linuksa to nie jest płatny support techniczny. Nikt nie ma obowiązku podawania Ci gotowych rozwiązań.


Pozdrawiam, Tomek

Offline

 

#5  2009-02-27 22:13:34

  lukas.gab - Użytkownik

lukas.gab
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-02-27

Re: Dyski i siec

Ale sprawdza sie ze na pewno nie pomogą , a na pewno wykpią zjedzą i rzucą link do googli ... Jestem uczestnikiem wielu forum Macach , Viscie , 7 , AmigaOS i Linuks , i na linuksowych forach ludzie są najmniej skorzy do pomocy  , oraz nieprzyjemni , ordynarni i uprzedzeni względem osób od nich mniej rozwiniętych w tej materii . Tak nikt nie ma obowiązku odpowiedzi i podania rozwiązania , link dot. montować jest pomocny , jednak rzucenie googli pod noc jest conajmniej nietaktowne .

Offline

 

#6  2009-02-27 22:22:09

  cajmer - Użytkownik

cajmer
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-01-06

Re: Dyski i siec

Może chodziło o to, żebyś dobrze poszukał następnym razem przed zadaniem pytania? :)
Po to są pisane takie artykułu, jak tez podlinkowany, żeby łatwo je było wyszukać i skorzystać. A jak coś nie wychodzi, to piszesz na forum.
Pozdrawiam!

Offline

 

#7  2009-02-27 22:26:45

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Dyski i siec

lukas.gab Zbyt krótko jesteś na tym forum aby znać obyczaje tu panujące.
Co więcej

Kod:

oraz nieprzyjemni , ordynarni i uprzedzeni względem osób od nich mniej rozwiniętych w tej materii

Takie stwierdzenia naprawdę nie zachęcają do pomocy.
W swoim poście poruszyleś wiele róznych problemów.
Na które wiele jest odpowiedzi.

Rozwiąż najpierw jeden problem (na który dostałeś właściwego linka) potem zabieraj się za natępne.
Z pewnością ktoś Ci pomoze lub poprosi o podnie szerszych informacji na temat problemu.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#8  2009-02-27 22:29:02

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Dyski i siec


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#9  2009-02-27 22:35:35

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Dyski i siec

pink napisał(-a):

http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=11272
http://manual.sidux.com/pl/internet-connecting-wpa-pl.htm#wpa-basic

mi sie acer nie hibernuje

apt-get install ntfs-3g
apt-get install firmware-iwlwifi
lub
apt-get install firmware-ipw2x00


stara metoda, leniwy jest, (na litosc nas bierze).

Ostatnio edytowany przez pink (2009-02-27 22:38:51)


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#10  2009-02-28 00:35:06

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: Dyski i siec

lukas.gab napisał(-a):

Ale sprawdza sie ze na pewno nie pomogą , a na pewno wykpią zjedzą i rzucą link do googli [...] na linuksowych forach ludzie są najmniej skorzy do pomocy

to jest tak: skoro bierzesz się za linucha, to nalezy zakładać, że masz trochę oleju w głowie i niektóre problemy potrafisz rozwiązać sam, a w każdym razie poszukać gdzieś po sieci, jak inni to zrobili. odsyłając cię do google chłopaki dają ci do zrozumienia, że rozwiązanie twojego problemu jest akurat banalne i prawdopodobnie nawet nie spróbowałeś użyć tej wyszukiwarki, więc nie ma się co obrażać. poza tym fora linuksowe są nie tyle darmowym helpdeskiem dla newcomerów, co raczej miejscem, gdzie się rozwiązuje bardziej zaawansowane problemy lub wymienia poglądy odnośnie ulubionego piwa, muzyki, ulubionego bohatera w "m jak miłość" i innych bardzo ważnych rzeczy

poświęciłem sporo pracy, żeby napisać ten artykuł, do którego podano ci link w pierwszym poście. przeczytaj go.


linux regd. user #248790

Offline

 

#11  2009-02-28 10:42:26

  lukas.gab - Użytkownik

lukas.gab
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-02-27

Re: Dyski i siec

Witam chłopaki dzisiaj !

Chciałem przeprosić , za gorzki post wczorajszy - odnosił się do grupy innych ludzi na innym forum , równiez o debianie , faktycznie , nie byliście niemili , no jednak oni tak , a że byłem po 2 lampkach domowego jednak dobrego 10 letniego wina napisałem u was , no i winko podrasowało mnie , ze tak powiem . To nie usprawiedliwienie , jednak nie chciałem tego tutaj napisac ;p

Jednak odp. google.pl pod wpływem dobrego wina działa na mnie jak płachta ;p Przepraszam , i dziękuję wszystkim za wyczerpujące wypowiedzi , z pewnością będą pomocne .

Offline

 

#12  2009-02-28 12:18:43

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Dyski i siec

To ja tak tylko "ad rem" - poczytaj opinie o DUG-u na necie, nawet w Twojej znienawidzonej googlownicy :)
U nas staramy się pomagać, nawet po 10,20 czy 100 razy. Oczywiście bezsensem jest po raz n-ty pisanie tego samego, tym bardziej gdy znajdziesz opracowanie w FAQ lub na stronie z artykułami. Ponadto są jeszcze linki do bardzo specjalistycznych opracowań  - ale tylko dla ludzi długo siedzących na forum i wykazujących dużą chęć pomocy innym.
Znam i wiem, że fora linuksowe i FreeBsd są zarozumiałe i zamknięte, a młody adept dostaje łomot. Dlatego u nas jest inne nastawienie i atmosfera. Oczywiście ludzi bezczelnych i konfliktowych tak samo jak na innych forach eliminujemy ze swoich szeregów.
Pozdrawiam i miłego pobytu na forum.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#13  2009-02-28 12:19:46

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Dyski i siec

chyba cie wyprasowalo to winko ;-))


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#14  2009-03-02 16:06:21

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Dyski i siec

Ja dodam że jest ciekawa stronka na której pewnie odnajdziesz wiele ciekawych rzeczy dotyczących ThinkPadów : http://www.thinkwiki.org/wiki/ThinkWiki


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)