Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-02-13 11:30:05

  urug - Członek DUG

urug
Członek DUG
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2008-04-22
Serwis

Fluxbox i parę problemów

Hej!

Postanowiłem wrócić do fluxboxa i wyrzucić w cholerę gnome. Jestem właśnie w trakcie konfigurowania środowiska i niezbędnych aplikacji. Na chwilę obecną natrafiłem niestety na 2 problemy i liczę na to że ktoś już przez nie przeszedł:

1) Poziom naładowania baterii.
Póki co jedynie conky mnie o nim informuje. A to za mało, bo ciągle o nim zapominam ;-) Potrzebuję czegoś, co umieściło by się w trayu, podobnie jak to było w gnome. Wolałbym nie używać dock appletów (wmbattery, wmacpi). Albo te programy się skutecznie przede mną chowają, albo po prostu nic takiego nie zostało dotychczas napisane?

2) Okienko podczas zmiany poziomu głośności.
Gdy w gnome naciskałem przycisk VolumeUP/VolumeDown (multimedialny na klawiaturce), to poza samą zmianą poziomu głośności, na środku ekranu wyświetlało się ładne okienko z ikonką głośniczka i progress bar'em. Czy istnieje gotowe rozwiązanie do tego, czy będę musiał wyklikać je samemu?

Dzięki za ewentualne trafne odpowiedzi :-)


Pozdrawiam, Tomek

Offline

 

#2  2009-02-13 11:37:00

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Offline

 

#3  2009-02-13 11:40:42

  urug - Członek DUG

urug
Członek DUG
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2008-04-22
Serwis

Re: Fluxbox i parę problemów

Zaraz to wszystko przejrzę. Tak na szybko to, widzę tam jakieś rozwiązanie z osd'em do 'wizualizacji', ale to raczej odpada. Później przejrzę na spokojnie, dzięki.


Pozdrawiam, Tomek

Offline

 

#4  2009-02-13 11:43:59

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Fluxbox i parę problemów

urug napisał(-a):

rozwiązanie z osd'em do 'wizualizacji', ale to raczej odpada.

ale czemu?
Poza tym przepisanie dla np. gtkdialog, notify-send, zenity czy czegokolwiek nie powinno być problemem. Ale OSD najwydajniejszy będzie.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#5  2009-02-13 11:47:23

  urug - Członek DUG

urug
Członek DUG
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2008-04-22
Serwis

Re: Fluxbox i parę problemów

Kiedyś nababrałem sobie w osd skrypt do tego i o ile pamiętam, to problem był przy zmniejszaniu poziomu głośności - malunek z ekranu nie nadążał odświeżaniem się gdy szybko naciskałem "VolumeDown" (tzn. po prostu nie znikał z ekranu od razu i przestawał obrazować aktualny poziom głośności).

zenity nie zainstaluje, bo za dużo libów gnome :P
gtkdialog jest zachęcający. Widziałem Twój skrypt do hag'i w nim zrobiony i spodobał mi się :-P Chyba też w nim to skrobnę.


Pozdrawiam, Tomek

Offline

 

#6  2009-02-13 12:04:17

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Fluxbox i parę problemów

urug napisał(-a):

malunek z ekranu nie nadążał odświeżaniem się gdy szybko naciskałem "VolumeDown" (tzn. po prostu nie znikał z ekranu od razu i przestawał obrazować aktualny poziom głośności).

wystarczyło killować osd_cat, mój skrypt tak robi


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#7  2009-02-13 12:09:43

  urug - Członek DUG

urug
Członek DUG
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2008-04-22
Serwis

Re: Fluxbox i parę problemów

a to super.

EDIT:
rzeczywiście fantastyczny ten osd. Napisałem sobie teraz kilka skryptów do baterii, volume etc. z jego wykorzystaniem i jestem pod wrażeniem (ponownie).

Miałeś rację, że po skillowaniu osd_cat'a znikają też malunki. Przydaje się też bashowy $! który zwraca PID ostatniego procesu wywalonego w tło (żeby wiadomo było co killować)

Szkoda tylko że nie da się ustawić koloru tła.

Ostatnio edytowany przez urug (2009-02-13 14:26:53)


Pozdrawiam, Tomek

Offline

 

#8  2009-02-13 14:29:38

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Fluxbox i parę problemów

Nie bashowy, tylko powłokowy. Ja tam poszedłem na łatwiznę i dałem killall. :P

ZTCW nie da się tła ustawić. Można najwyżej obramówkę znaków. Może w aosd_cat się da, jest nieco bardziej zaaawansowany.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#9  2009-02-13 14:31:29

  urug - Członek DUG

urug
Członek DUG
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2008-04-22
Serwis

Re: Fluxbox i parę problemów

Oj czepiasz :-P

Ja i tak piszę tylko dla siebie, także 'bashizmy' w mowie i piśmie proszę tolerować :-)

A co do tego tła, to sobie już odpuszczę. Jest wystarczająco dobrze.


Pozdrawiam, Tomek

Offline

 

#10  2009-02-15 00:32:20

  urug - Członek DUG

urug
Członek DUG
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2008-04-22
Serwis

Re: Fluxbox i parę problemów

Ostatecznie do wyświetlania stanu naładowania baterii wykorzystałem gkrellm'a. Wygląda to tak: http://www.urug.net/trash/fluxbox.jpg (Lewy dolny róg). Muszę przyznać, że jest świetny. Pozwala m.in. na ustawianie alarmów, które uruchamiają sprecyzowane przez nas polecenie gdy poziom naładowania akumulatora spadnie poniżej pewnego procentu. Alarm jest powtarzany cyklicznie co określoną przez nas ilość sekund. Poza tym applet zaczyna migać - także nie można przeoczyć faktu że zaraz będziemy mieli zonka :P.

Polecam!

EDIT:
Post swój edytowałem.

Ostatnio edytowany przez urug (2009-02-15 12:09:13)


Pozdrawiam, Tomek

Offline

 

#11  2009-03-08 16:32:29

  Piotrek - Użytkownik

Piotrek
Użytkownik
Skąd: /dev/rokicze
Zarejestrowany: 2009-02-06

Re: Fluxbox i parę problemów

Jeśli można się spytać...
Podałbyś linka do tapety? :->

EDIT: (@down)
Zassałem, dzięki za linka urug ;)

Ostatnio edytowany przez Piotrek (2009-03-08 17:05:55)


...the Linux philosophy is "laugh in the face of danger". Oops. Wrong one. "Do it yourself". That's it.
by Linus

piotrek@jid.dug.net.pl

Offline

 

#12  2009-03-08 16:48:49

  urug - Członek DUG

urug
Członek DUG
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2008-04-22
Serwis

Re: Fluxbox i parę problemów


Pozdrawiam, Tomek

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)