Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#76  2009-07-06 11:06:18

  NIC - Członek DUG

NIC
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-12-25
Serwis

Re: KDE 4.2

KDE 4.2? Ja mam 256 MiB i nie wychodzi mi na Swap. Na swap (512 MiB) wychodzi dopiero po odpaleniu Firefoksa. Nie wiem czemu, ale opalając aplikacje z roota wszystko działa szybciej... Albo to "wina" stylu (Ja plastic, tam oxygen), albo to jakiś element większego planu ;)


Stronka-dom: http://titek.victorygames.pl
Jabber: nic@jabster.pl
Hobby: kompilowanie Linuksa, Bluetooth
Dystrybucja: żadna, bliski krewny LFS, składak

Offline

 

#77  2009-07-07 18:47:16

  Graffi - Użytkownik

Graffi
Użytkownik
Skąd: Sulejówek
Zarejestrowany: 2005-10-03
Serwis

Re: KDE 4.2

a ja mam 2 giga, nie mam swapu (:P) i mi nie żre swapu ;)

Offline

 

#78  2009-07-07 23:15:39

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: KDE 4.2

ja gdzieś czytałem, że ram nieużywany to marnowanie zasobów, z tego też powodu bezcelowe jest dążenie do tego by w danej chwili było jak najmniej go używanego (popularne zwalniacze pamięci pod windows).

Offline

 

#79  2009-07-08 10:28:17

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: KDE 4.2

Zgadza się. Tylko ja prosty człowiek jestem i nie rozumiem, po co ma być 400 mega z giga i 300 mega swapu zużyte? Niech ram używa. Po to mam jeden giga, żeby go używało. A nie użyje 1/4 a resztę w swap.
Co mi się podoba w KDE4. Uśpienie komputera ( działające) w zakładce opuść w program uruchamiający. Kiedyś próbowałem skonfigurować, ale zapału zabrakło. Teraz mam to z automatu.
Efekty pulpitu bez edycji xorg.conf i instalacji jakiś compizów. Owszem, nie używałem za długo ani jednego ani drugiego, ale bajer jest. Które lepsze nie wypowiem się, bo nigdy nie używałem tych bardziej zaawansowanych funkcji.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#80  2009-07-08 12:53:32

  gielo - Użytkownik

gielo
Użytkownik
Skąd: Chełm
Zarejestrowany: 2009-07-01
Serwis

Re: KDE 4.2

w linuksie nie ma czegoś takiego jak marnowanie ramu. Odpal sobie np. htop i zobacz jak jest wykorzystywana pamięć. Zauważysz, że tzw wolna pamięć wykorzystywana jest jako bufor.

Jeżeli macie w niewielkim stopniu wykorzystywany ram a swap się non stop miele to macie coś skopane w zarządzaniu pamięcią. Albo coś niedoinstalowane albo coś w konfiguracji.

U mnie na KDE4 i 2GB ram, SWAP nigdy nie jest wykorzystywany. Instalacja SWAPA jednak jest przydatna szczególnie na serwerach gdzie podczas ataku zużycie pamięci może wzrosnąć znacznie. Zapchanie RAM = zablokowaniu całego serwera. Gdy masz SWAP to mimo tego że maszyna zaczyna mulić masz szansę podjąć odpowiednie działania.

Offline

 

#81  2009-08-20 10:44:04

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: KDE 4.2


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#82  2009-08-30 19:35:14

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: KDE 4.2

http://www.mediafire.com/?sharekey=93c39c4aba811de2 … e75f6e8ebb871
Najnowsze dogikam z repo mi nie działa. Zaś te z svn działa. Oto one. Nie ma niestety locales.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#83  2009-10-14 20:12:52

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: KDE 4.2

Dołujący jest nowy Amarok. Ma jakieś problemy z czytaniem tagów mp3. Za to powróciła znana z amaroka 1.4 integracja z mysql. Nie ma jeszcze z postgresql.
****
Jest już 4.3. Ja pitole. KIedyś najbardziej zasobożerny był amarok z iceweaselem. Teraz plasma . Dolphin się ustawicznie kraszuje.

Ostatnio edytowany przez AgayKhan (2009-10-27 11:03:54)


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#84  2009-11-09 14:52:25

  Contravene - Użytkownik

Contravene
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-07

Re: KDE 4.2

U mnie ciągle występuje ten sam problem:

Kod:

# aptitude full-upgrade
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności       
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
Odczyt dodatkowych informacji o stanie
Inicjalizacja stanów pakietów... Gotowe
Odczyt opisów zadań... Gotowe
Następujące pakiety mają NIESPEŁNIONE zależności:
  kdebase-bin kdesktop kicker kpersonalizer ksplash
Następujące NOWE pakiety zostaną zainstalowane:
  amarok-utils{a} cvsservice{a} dolphin{a} google-gadgets-common{a} google-gadgets-gst{a} google-gadgets-qt{a} google-gadgets-xul{a} kde-minimal{a} kde-window-manager{a}
  kdebase-apps{a} kdebase-workspace{a} kdebase-workspace-bin{a} kdebase-workspace-data{a} kdebase-workspace-kgreet-plugins{a} kdepimlibs-data{a} kdepimlibs5{a} kinfocenter{a}
  ksysguardd{a} kwrite{a} libakonadiprivate1{a} libboost-program-options1.39.0{a} libeet1{a} libeina-svn-03{a} libggadget-1.0-0{a} libggadget-qt-1.0-0{a} libgps18{a} libical0{a}
  libkde4-ruby1.8{a} libkdecorations4{a} libkephal4{a} libkfontinst4{a} libknotificationitem-1-1{a} libkonq5{a} libkonqsidebarplugin4{a} libkscreensaver5{a} libksgrd4{a}
  libkwineffects1{a} libkworkspace4{a} liblastfm0{a} libloudmouth1-0{a} libnepomukquery4{a} libnepomukqueryclient4{a} libplasma-applet-system-monitor4{a}
  libplasma-geolocation-interface4{a} libplasma-ruby{a} libplasma-ruby1.8{a} libplasmaclock4{a} libpolkit-qt0{a} libprocesscore4{a} libprocessui4{a} libpulse-mainloop-glib0{a}
  libqedje0a{a} libqimageblitz4{a} libqt4-ruby1.8{a} libqtruby4shared2{a} libqtscript4-core{a} libqtscript4-gui{a} libqtscript4-network{a} libqtscript4-sql{a}
  libqtscript4-uitools{a} libqtscript4-xml{a} libqzion0a{a} libsensors3{a} libsmokekde4-2{a} libsmokeplasma2{a} libsmokeqt4-2{a} libsolidcontrol4{a} libsolidcontrolifaces4{a}
  libstrigiqtdbusclient0{a} libsvnqt6{a} libtag-extras1{a} libtaskmanager4{a} libweather-ion4{a} libxklavier12{a} oxygencursors{a} plasma-dataengines-workspace{a}
  plasma-scriptengine-googlegadgets{a} plasma-scriptengine-javascript{a} plasma-scriptengine-python{a} plasma-scriptengine-qedje{a} plasma-scriptengine-ruby{a}
  plasma-scriptengine-superkaramba{a} plasma-scriptengine-webkit{a} plasma-scriptengines{a} plasma-widget-folderview{a} plasma-widgets-workspace{a} python-kde4{a}
  systemsettings{a}
Następujące pakiety zostaną USUNIĘTE:
  amarok-engine-xine{a} kcontrol{a} kdebase-runtime-bin-kde4{a} kdebase-workspace-libs4+5{a} kmenuedit{a} ksmserver{a} ktip{a} kwin{a}
Następujące pakiety zostaną zaktualizowane:
  amarok amarok-common ark cervisia dpkg dpkg-dev gwenview kamera kappfinder kate kdebase kdebase-data kdebase-runtime kdebase-runtime-data kdemultimedia-kio-plugins kdepasswd
  kdesvn kdesvn-kio-plugins kdm kfind klipper kmix kompare konqueror konqueror-nsplugins konsole ksysguard libkcddb4 umbrello
30 pakietów aktualizowanych, 88 instalowanych, 8 do usunięcia i 0 nie aktualizowanych.
Do pobrania 131MB archiwów. Zajęte po rozpakowaniu: 176MB.
Następujące pakiety mają niespełnione zależności:
  kicker: Wymaga: kdebase-data (< 4:3.5.10.dfsg.2) ale zaplanowana jest instalacja wersji 4:4.3.1-1.
  ksplash: Wymaga: kdebase-data (< 4:3.5.10.dfsg.2) ale zaplanowana jest instalacja wersji 4:4.3.1-1.
  kdebase-bin: Jest w konflikcie z: kdesktop ale zainstalowana jest wersja 4:3.5.10.dfsg.1-2.
  kdesktop: Wymaga: kdebase-bin (= 4:3.5.10.dfsg.1-2) ale zaplanowana jest instalacja wersji 4:4.3.1-1.
  kpersonalizer: Wymaga: kdebase-data (< 4:3.5.10.dfsg.2) ale zaplanowana jest instalacja wersji 4:4.3.1-1.
Następujące działania rozwiążą problemy z zależnościami:

Usunięcie następujących pakietów:
kdesktop
kicker
kpersonalizer
ksplash

Instalacja następujących pakietów:
libkonq5-templates [4:4.3.1-1 (testing)]

Pozostawienie następujących problemów z zależnościami:
k3b poleca kcontrol
Wynik: -603

Zaakceptować rozwiązanie? [T/n/q/?]

Czy usunięcie KDE i ponowna instalacja to dobre rozwiązanie?

Dobre, nie dobre, wszystkie updaty się zainstalowały, jak na razie problemów nie widać.

Ostatnio edytowany przez Contravene (2009-11-13 08:28:42)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)