Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-01-27 14:21:36

  MarekO - Użytkownik

MarekO
Użytkownik
Skąd: Mińsk Maz.
Zarejestrowany: 2008-03-11

skanowanie sieci

Witam

Odpaliłem sobie ids-a na moim routerze i okazało się, że regularnie dwa razy dziennie moja sieć (publiczna) jest skanowana w poszukiwaniu aktywnych hostów. wyczaiłem "agresora", jakaś firma pełniąca usługi informatyczne. nie wiem czy pełni takie usługi u moich klientów, ale dla mnie na pewno nie. Moje pytanie brzmi: czy mogę coś z tym zrobić oprócz ips-a. od strony prawnej sytuacja nie jest oczywista, nikt jednoznacznie nie powiedział czy takie działania są legalne czy nie. Wygląda na to że są. Widząc taką sytuację mogę domniemywać że ktoś szykuje atak na moją sieć, bo w jakim innym celu miał by ją badać w całości. Jakie są Wasze opinie w tej sprawie.

pozdr.


Jeszcze tu wrócę ...

Offline

 

#2  2009-01-27 18:54:23

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: skanowanie sieci

1. mozesz napisac do abuse wlasciciela puli ip z ktorej pochodzi skanowanie ... powinni czytac ale tego nikt nie zagwarantuje ...
2. mozesz go zablokowac


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)