Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-01-15 08:13:43

  parrotlarch - Członek DUG

parrotlarch
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2007-06-08

Mandriva - kilka pytań

Pomogłem koledze postawić nową Mandrivę z Gnome. Jest prostsza niż windows. Bez tykania konsoli ma zainstalowane wszystko czego potrzebuje. Ale do rzeczy.
1. Czy wie ktoś, gdzie ona trzyma rpm'y po instalacji (czy ma takie miejsce jak /var/cache/apt/archive?). a może jest jakies magiczne polecenie/opcja w menedżerze pakietów odpowiadające mądrością aptitude autoclean?
2. Czy jest coś na podobiznę gtk-orphan, do czyszczenia resztek po usuniętych pakietach?

Miałem sporo więcej pytań w stylu, czy jest coś podobnego jak w debianie, ale w tej chwili nie pamiętam. Będę jeszcze męczył. Z góry dzięki za pomoc fachowcom od Mandrivy.


Linux Registered user 437054

Offline

 

#2  2009-01-15 08:18:14

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Mandriva - kilka pytań

Tak trzyma rpmy w /car/cache/costam   nie pamiętam dokladnie ale znajdziesz 

Ale  mandriva usuwa je po instalacji pakietu.Autoclean robi automatycznie
Trzeba dodać opcję do instalacji aby tego nie robiła

Kod:

urpmi nazwa pakietu --noclean

Nigdy nie umiałem tego na sztywno w konfigu ustawić nawet nie wiem czy to możliwe.

Ostatnio edytowany przez ilin (2009-01-15 09:15:21)


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#3  2009-01-15 12:14:10

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Mandriva - kilka pytań

parrotlarch napisał(-a):

Miałem sporo więcej pytań w stylu, czy jest coś podobnego jak w debianie, ale w tej chwili nie pamiętam. Będę jeszcze męczył. Z góry dzięki za pomoc fachowcom od Mandrivy.

Wiki na którym powinneś znalezć odpowiedzi na dręczące Ciebie pytania. ;)

Ostatnio edytowany przez ba10 (2009-01-15 12:14:22)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)