Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-01-05 17:57:18

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

xmltv - kolejny plugin do epgdownloader

Zapraszam chętnych do testowania. Wiele stacji do 23 stycznia.
W ciągu parunastu dni udostępnię źródło. Spakowany plik ma ok. 2MB
xml - ok. 20 MB Czekam na uwagi, jak lepiej rozmieścić informacje i na
wskazanie błędów ;)

http://rapidshare.com/files/180071867/xmltv.tar.bz2

CANAL+ CANAL+ SPORT CANAL+ SPORT2 CANAL+ FILM ALE KINO ANIMAL PLANET AXN AXN CRIME AXN SCI-FI BBC WORLD COMEDY CENTRAL CINEMAX 2 CINEMAX ZONE CLUB CNBC CNN CARTOON NETWORK DISNEY CHANNEL DISCOVERY WORLD DISCOVERY CHANNEL DOMO DISCOVERY SCIENCE DISCOVERY TRAVEL & LIVING ORANGE SPORT ESPN CLASSIC SPORT EUROSPORT 2 EUROSPORT HD EUROSPORT EXTREME SPORTS FILMBOX FILMBOX EXTRA FILMBOX HD 4FUN.TV FOX LIFE FASHION TV HALLMARK HBO2 HBO HD HBO HBO COMEDY HYPER JETIX KINO POLSKA KUCHNIA.TV MOVIES 24 MEZZO ZIGZAP MINIMINI MTV TWO MTV POLSKA VH1 MTVNHD NATIONAL GEOGRAPHIC NATIONAL GEOGRAPHIC HD PATIO TV PLANETE POLONIA1 PODRÓŻE TV PULS TV RELIGIA.TV ZONE REALITY SUPERSTACJA TVN CNBC BIZNES TCM TELE5 TVP KULTURA TV POLONIA TRACE TV TVN LINGUA TVN STYLE TVN TURBO TVN WARSZAWA TVP1 TVP2 TVP INFO TV4 TV5 TVN 7 TV BIZNES TVN TVN24 TVS VIVA POLSKA ZONE ROMANTICA

Ostatnio edytowany przez icek (2009-01-05 17:58:14)

Offline

 

#2  2009-01-06 14:51:22

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: xmltv - kolejny plugin do epgdownloader

Niestety przynajmniej mi link nie dziala:(
W temacie napisales, ze jest to kolejny plugin do epgdownloadera, a o ile mi sie wydaje, to jest sam plik xmltv.xml (chociaz moge sie mylic). Nie do konca rozumiem Twojego przekazu. Czy bedziesz aktualizowal ten plik i umieszczal go na serwerze czy jest to jednorazowy test? i czy moglbys napisac jakim systemem jest on kodowany?

Poprwka: link dziala:)

Ostatnio edytowany przez radziojedi (2009-01-06 15:03:08)


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#3  2009-01-06 18:27:11

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: xmltv - kolejny plugin do epgdownloader

radziojedi napisał(-a):

Nie do konca rozumiem Twojego przekazu.

Napisałem plugin do strony, na której jest bardzo rozbudowany program, a plik jest do testów.
Jak napisałem w poprzedniej wiadomości, niedługo udostępnię źródło, ale wcześniej muszę
trochę oczyścić kod i czekam na uwagi. Skąd jest ten program, to chyba nietrudno zgadnąć.

Udostępniał pliku z danym nie będę, opublikuję tylko plugin. Niestety do działania tego pluginu
potrzebne są małe zmiany w samej aplikacji epgdownloader, ale to zmartwienie
na później. Przerobiłem go tak, żeby zawsze otrzymywać pliki kodowane  w utf-8.

radziojedi napisał(-a):

i czy moglbys napisac jakim systemem jest on kodowany?

Nie wiem, o czym mowa.

Offline

 

#4  2009-01-06 18:35:12

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: xmltv - kolejny plugin do epgdownloader

icek napisał(-a):

(...)otrzymywać pliki kodowane  w utf-8.

radziojedi napisał(-a):

i czy moglbys napisac jakim systemem jest on kodowany?

Nie wiem, o czym mowa.

Wlasnie o to :)


Plik xmltv.xml jesli plikiem wynikowym (z tego co ja wiem) programu epgdownloader, dlatego zastanawialem sie dlaczego napisales, ze jest to plugin.

Nie zrozum mnie zle, juz zabieram sie do testowania i bardzo sie ciesze, ze bedzie nowy plugin do epgdownloadera. Chcialem jedynie wyjasnic Twoj pierwszy post, poniewaz chyba nie do konca go zrozumialem.


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#5  2009-01-06 18:38:49

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: xmltv - kolejny plugin do epgdownloader

radziojedi napisał(-a):

Chcialem jedynie wyjasnic Twoj pierwszy post, poniewaz chyba nie do konca go zrozumialem.

Skupiłem się na pisaniu pluginu, a nie na pisaniu wiadomości i to widać ;) Ważne, że się wyjaśniło.

Ostatnio edytowany przez icek (2009-01-06 22:19:16)

Offline

 

#6  2009-01-07 13:44:03

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: xmltv - kolejny plugin do epgdownloader

xmltv.xml dziala bardzo dobrze. Moze poza jedna uwaga: nie wiem czy jest to do poprawienia, ale jesli moznaby rekord "Subtitle" przerzucic na miejsce "Category". Przyklad:

Kod:

TVN Warszawa
12:00 - 13:00
Title: Kontratak
Subtitle: program sportowy
Description: Dariusz Stolarczyk i Maciej Gaweł sprawdzają wyniki rozgrywek i oceniają poziom warszawskiego sportu. Dziennikarze przyglądają się bacznie stołecznym klubom, jeżdżą na zawody sportowe w poszukiwaniu młodych warszawskich talentów.
Original Airdate: 2009
Category: ....

jesli daloby rade "program sportowy" umiescic w polu: category byloby super. Jest to pomocne przy wyszukiwaniu jakiegos programu.

Poza tym nic wiecej na razie mi sie "nie rzuca", wszystko super.
...i oczywiscie czekam z niecierpliwoscia na zrodelka :)

Ostatnio edytowany przez radziojedi (2009-01-07 13:56:48)


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#7  2009-01-07 14:16:51

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: xmltv - kolejny plugin do epgdownloader

radziojedi napisał(-a):

xmltv.xml dziala bardzo dobrze. Moze poza jedna uwaga: nie wiem czy jest to do poprawienia, ale jesli moznaby rekord "Subtitle" przerzucic na miejsce "Category".

Jeżeli dobrze poszukasz, to nie zawsze jest tam kategoria, dlatego umieściłem to w podtytule.
Szczególnie w programach sportowych pojawiają się tam szczegóły danej audycji.
Do tego kategorie także nie są jednoznaczne. Jest na to inny sposób, ale szkoda na to czasu.
Wystarczy, że zmienią stronę i cała praca na marne - nie można przesadzać.

Jedyne, co można łatwo zrobić zrobić, to dopisać kod tłumaczący wybrane kategorie na
kategorie mythtv (które są standardowo kolorowane). Jeżeli masz ochotę, to dostarczę
Ci listę kategorii MythTv i listę kategorii, jakie pojawiają się w tym programie. Jeżeli
zrobisz przyporządkowania (w pliku tekstowym, np. aaaa=bbbb), to wprowadzę to do
pluginu. Kategorie spoza tego zestawienia nie będą zapisywane i w ten sposób uzyskamy
niezły efekt.

radziojedi napisał(-a):

Poza tym nic wiecej na razie mi sie "nie rzuca", wszystko super.
...i oczywiscie czekam z niecierpliwoscia na zrodelka :)

W tej chwili te źródełka są w takim stanie, że wstyd mi je publikować. Jako co, to to jest
pisane w Perlu, ale ja go nie znam. Żeby nie było, że coś jest głupio tam napisane, bo
pewnie jest, ale ważne, że działa ;) Posprzątam w nich trochę i za parę dni będą.

Daj znać, czy mam wygenerować listę kategorii.

Offline

 

#8  2009-01-07 14:26:55

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: xmltv - kolejny plugin do epgdownloader

icek napisał(-a):

W tej chwili te źródełka są w takim stanie, że wstyd mi je publikować. Jako co, to to jest
pisane w Perlu, ale ja go nie znam. Żeby nie było, że coś jest głupio tam napisane, bo
pewnie jest, ale ważne, że działa ;) Posprzątam w nich trochę i za parę dni będą.

Czekam z niecierpliwoscia :)

icek napisał(-a):

Daj znać, czy mam wygenerować listę kategorii.

Jasne, jesli mozesz. W weekend sie pobawie.


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#9  2009-01-07 16:03:42

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: xmltv - kolejny plugin do epgdownloader

radziojedi napisał(-a):

Czekam z niecierpliwoscia :)

icek napisał(-a):

Daj znać, czy mam wygenerować listę kategorii.

Jasne, jesli mozesz. W weekend sie pobawie.

Udostępnię Ci razem z tymi kategoriami źródło pluginu, żebyś
nie robił tego w ciemno. Nie udostępniaj go jednak nikomu
zanim sam tego nie zrobię.

Offline

 

#10  2009-01-07 16:28:01

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: xmltv - kolejny plugin do epgdownloader

icek napisał(-a):

Udostępnię Ci razem z tymi kategoriami źródło pluginu, żebyś
nie robił tego w ciemno. Nie udostępniaj go jednak nikomu
zanim sam tego nie zrobię.

Dzieki za ewentualne zrodelka; ja Perla tez nie znam, wiec "brudow" niezauwaze:)
Moze wyslesz mailem? W profilu mam podany. Chyba, ze na priva wyslesz mi jakis link z tym pluginem.


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#11  2009-01-08 13:44:54

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: xmltv - kolejny plugin do epgdownloader

radziojedi napisał(-a):

Moze wyslesz mailem? W profilu mam podany. Chyba, ze na priva wyslesz mi jakis link z tym pluginem.

Źródełka pójdą jako link na priv, ale to pewnie jutro. A teraz podaję Ci linka ze statystyką tego,
co można uznać w tym programie za kategorie. Nie wpadłem na pomysł, jak lepiej wyciągnąć te
informacje. Trzeba by się lepiej przyjrzeć ich stronie, może da się wpaść na lepszy pomysł.

Póki co, nie wszystko, co jest kategorią w tym pliku xml, jest nią naprawdę. Czasami to się bardziej
kwalifikuje na podtytuł, ale nie mam pomysłu, jak to odróżnić. Myślę, że trzeba to zostawić. Jeżeli
wytniesz wszystko, co występuje rzadko i co jest opisem, nie zostanie już wiele.

Doślę Ci jeszcze spis kategorii z MythTV, żebyś mógł to grupować (kilka kategorii z programu do jednej z MyhTV).
Użycie kategorii z MythTV spowoduje, że będziemy mieli ładniutki kolorowy program.

kategorie.txt
kategorie_mythtv.txt

Ostatnio edytowany przez icek (2009-01-08 16:04:47)

Offline

 

#12  2009-01-08 15:33:47

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: xmltv - kolejny plugin do epgdownloader

icek napisał(-a):

Póki co, nie wszystko, co jest kategorią w tym pliku xml, jest nią naprawdę. Czasami to się bardziej kwalifikuje na podtytuł, ale nie mam pomysłu, jak to odróżnić. Myślę, że trzeba to zostawić. Jeżeli
wytniesz wszystko, co występuje rzadko i co jest opisem, nie zostanie już wiele.

Wiem o czym mowisz. Przyklad:
"koncert, pianista Iddo Bar-shai wykonuje utwory Josepha Haydna i Fryderyka Chopina" raczej kategoria nie jest:)


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#13  2009-01-08 15:39:11

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: xmltv - kolejny plugin do epgdownloader

radziojedi napisał(-a):

"koncert, pianista Iddo Bar-shai wykonuje utwory Josepha Haydna i Fryderyka Chopina" raczej kategoria nie jest:)

Nie bardzo, bo, jak mi się wydaje, mało audycji da się pod do podciągnąć ;)

Offline

 

#14  2009-01-09 15:07:16

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: xmltv - kolejny plugin do epgdownloader

radziojedi napisał(-a):

Czekam z niecierpliwoscia :)

Poszło na priv, czekamy teraz na przypisanie kategorii ;)

Offline

 

#15  2009-01-09 15:12:11

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: xmltv - kolejny plugin do epgdownloader

icek napisał(-a):

radziojedi napisał(-a):

Czekam z niecierpliwoscia :)

Poszło na priv, czekamy teraz na przypisanie kategorii ;)

Mam, zabieram sie do pracy:)


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#16  2009-01-27 13:45:19

  voyo - Użytkownik

voyo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-11

Re: xmltv - kolejny plugin do epgdownloader

Panowie,
a jak to się ma do tego http://epgdownloader.sourceforge.net/plugins_xmltv.html  ?

to tożsame czy inne ?

Offline

 

#17  2009-01-27 14:41:13

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: xmltv - kolejny plugin do epgdownloader

voyo napisał(-a):

Panowie,
a jak to się ma do tego http://epgdownloader.sourceforge.net/plugins_xmltv.html  ?

to tożsame czy inne ?

To następne źródło (C+). Piałem już do autora programu, ale mam teraz inne
sprawy na głowie, wezmę się za to za ok. 2 tygodnie.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)