Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-12-29 10:09:22

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

Od kiedy używam MythTV, czyli od wersji 0.20, w zamiast ogonków mam krzaczki
w EPG.

Do tej pory radziłem sobie umieszczając w bazie SQL wyzwalacz zamieniający
kodowanie stosowane przez Cyfrę i Polsat na Unicode. Nie jest to jednak najlepsze
rozwiązanie, bo zamieniane są także litery z innych alfabetów na nasze ogonki. Dla
osób oglądających platformy inne niż nasze, to nie do przyjęcia, nie można więc tej
poprawki  umieścić w repozytorium SVN.

Napisałem poprawkę do MythTV, która uwzględnia kodowania stosowane przez Polsat
i Cyfrę. Ustaliłem, że Polsat stosuje ISO-8859-2 bez deklaracji strony kodowej. Cyfra
używa ISO-6937 z bajtem strony kodowej ustawionym jak w ISO-8859-9.

Potrzebuję ochotników do testowania tej poprawki. Ponieważ dotyczy polskich platform,
potrzebni są polscy testerzy :) Wymagane jest umiejętność kompilowania MythTV z
repozytorium SVN. Patch jest dla wersji 0.22. nagrodą będą śliczne ogonki w EPG ;)

Poprawkę umieszczę w repozytorium svn.mythtv.org. Mam nadzieję, że zostanie
zaakceptowana i wejdzie do programu. Wtedy nie trzeba będzie już nic robić, żeby
mieć nasze ogonki :)

Jeżeli znajdą się chętni do testowania, opublikuję tą poprawkę jeszcze w tym roku.
Wymaga jeszcze dopracowania, ale Cyfra i Polsat powinny już działać prawidłowo.

P.S. osoby oglądające Cyfrę potrzebują poprawnej obsługi EPG z Polsatu i odwrotnie.
Kanały nadawane wspólnie mają EPG w obu standardach. MythTV dopisuje do bazy
pierwszą nowa pozycję, niezależnie od nadawcy EPG.

Ostatnio edytowany przez icek (2008-12-29 10:10:17)

Offline

 

#2  2008-12-29 17:22:26

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

Moze byc ciezko z testowaniem. Tym bardziej do konca roku. Osobiscie uzywam epgdownloadera, ktory wydaje mi sie, ze sprawdza sie lepiej (obszerniejsze info i program na caly tydzien). Ciezko moze byc z tego wzgledu, ze telewizor mamy jeden i podczas swiat jest lekko obciazony:), a mythtv to jedyne zrodlo tv. Brak kablowki, brak dekodera, brak nawet anteny naziemnej. Pamietam swoje poczatki z sat i mythtv i mnie tez denerwowaly ogonki w EPG np. Polsatu i tym bardziej inicjatywa sluszna, ale nie chcialbym obiecywac szybkiej pomocy z mojej strony, aczkolwiek poprawke predzej czy pozniej na pewno sprawdze.


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#3  2008-12-29 17:30:54

  voyo - Użytkownik

voyo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-11

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

ja chetnie potestuje. drażnią mnie juz te krzaki :-P
daj namiar na tego patch'a to zaraz skompiluje.

btw, moglbys podeslac swoją liste kanałów (tabela channels) , tak jak kiedys wkleiles w jakims wątku, ale INSERTY a nie UPDATY ?
mam problem z przeskanowaniem wszystkich transporderów, poleci po kilku-nastu , i koniec, kazdy nastepny to juz same timeouty.

Offline

 

#4  2008-12-29 22:36:00

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

radziojedi napisał(-a):

Osobiscie uzywam epgdownloadera, ktory wydaje mi sie, ze sprawdza sie lepiej (obszerniejsze info i program na caly tydzien).

Niestety nie ma tam wszystkich kanałów, poza tym tylko przy wykorzystaniu EPG cyfry mogę nagrywać automatycznie np. mecze NBA.

radziojedi napisał(-a):

Ciezko moze byc z tego wzgledu, ze telewizor mamy jeden i podczas swiat jest lekko obciazony:), a mythtv to jedyne zrodlo tv.

To jest argument, tak trzymaj ;) Ja mam chwilowo 3 komputery z MythTV, dlatego szaleję ;)

voyo napisał(-a):

ja chetnie potestuje. drażnią mnie juz te krzaki :-P
daj namiar na tego patch'a to zaraz skompiluje.

Musze go najpierw zrobić. Moje MythTV to jeden wielki patch i muszę wykroić z tych zmian tylko to, co dotyczy EPG, a właściwie EIT.
Będzie jutro albo za tydzień, jak dojdę do się siebie po sylwestrze ;)

voyo napisał(-a):

btw, moglbys podeslac swoją liste kanałów (tabela channels) , tak jak kiedys wkleiles w jakims wątku, ale INSERTY a nie UPDATY ?
mam problem z przeskanowaniem wszystkich transporderów, poleci po kilku-nastu , i koniec, kazdy nastepny to juz same timeouty.

Jeżeli używasz opensa... wyłącz go, odłącz w mythtv-setup wirtualna kartę od źródła, dodaj prawdziwą kartę, podłącz do źródła i wtedy skanuj.
Jeżeli to nie pomoże, zrobię Ci tą listę. Jest to jednak trochę pracy ;) Swoją drogą Cyfra strasznie miesza z kanałami. Niedawno przenieśli HBO HD
i odbiera się z transpondera Pols...., jedyna pociecha, że jest nadają do tego EPG.

Offline

 

#5  2008-12-30 00:42:27

  voyo - Użytkownik

voyo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-11

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

icek napisał(-a):

voyo napisał(-a):

ja chetnie potestuje. drażnią mnie juz te krzaki :-P
daj namiar na tego patch'a to zaraz skompiluje.

Musze go najpierw zrobić. Moje MythTV to jeden wielki patch i muszę wykroić z tych zmian tylko to, co dotyczy EPG, a właściwie EIT.
Będzie jutro albo za tydzień, jak dojdę do się siebie po sylwestrze ;)

oki. nie spieszy sie.

icek napisał(-a):

voyo napisał(-a):

btw, moglbys podeslac swoją liste kanałów (tabela channels) , tak jak kiedys wkleiles w jakims wątku, ale INSERTY a nie UPDATY ?
mam problem z przeskanowaniem wszystkich transporderów, poleci po kilku-nastu , i koniec, kazdy nastepny to juz same timeouty.

Jeżeli używasz opensa... wyłącz go, odłącz w mythtv-setup wirtualna kartę od źródła, dodaj prawdziwą kartę, podłącz do źródła i wtedy skanuj.
Jeżeli to nie pomoże, zrobię Ci tą listę. Jest to jednak trochę pracy ;) Swoją drogą Cyfra strasznie miesza z kanałami. Niedawno przenieśli HBO HD
i odbiera się z transpondera Pols...., jedyna pociecha, że jest nadają do tego EPG.

hm... uzywam tego, dobry pomysl warty sprobowania. chociaz pod kaffeine zeskanowało mi sporo wiecej kanałów na tej wirtualnej karcie.
dam znac jutro czy cos pomoglo.

Offline

 

#6  2008-12-30 12:06:19

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

voyo napisał(-a):

ja chetnie potestuje. drażnią mnie juz te krzaki :-P
daj namiar na tego patch'a to zaraz skompiluje.

Oto pierwsza wersja:
http://rapidshare.com/files/178104073/eit_pl.081230.diff

Przed aktualizacją, po zatrzymaniu starego mythbackend, usuń dane
z tabel eit_cache i program. Dane są poprawiane przed wprowadzeniem
do bazy.

Offline

 

#7  2009-01-05 15:23:43

  voyo - Użytkownik

voyo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-11

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

patch nalozyl sie czysto, rowniez pozniejsze update z svn nic nie napsuł.
kompilacja tez pomyślnie.
niestety narazie nie moge sprawdzic działania, sugerując się Twoją wczesniejsza sugestią odnosnie poskanowania kanałów bez opensasc-ng
zostałem z niedzialającym poprawnie backendem :(
chcialem poskanowac na czystej karcie, i zamienic to co dostane na drugą karte (sascng), i chyba cos w bazie sie pomieszało...
no chyba ze to wina nowej kompilacji... zabrakło mi czasu na zagłębienie tematu. Żona mnie meczyla i filmy ogladałem pod kaffeine :-/

Offline

 

#8  2009-01-05 17:47:05

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

voyo napisał(-a):

patch nalozyl sie czysto, rowniez pozniejsze update z svn nic nie napsuł.

Przed "svn update" robi się "svn revert -R ." aby wycofać własne zmiany, po czym nakłada się
je na nową wersję, inaczej może się zrobić galimatias.

voyo napisał(-a):

sugerując się Twoją wczesniejsza sugestią odnosnie poskanowania kanałów bez opensasc-ng

Zmiany kart nie są groźne - kanały są związane ze źródłami, wystarczy sparować odpowiednie
źródło i kartę i wszystko wraca do normy. Oczywiście przed zmianami należy zrobić kopię bazy ...
Kopii programu raczej nie robię, spisuję tylko aktualną wersję i w razie potrzeby powracam do niej.

voyo napisał(-a):

Żona mnie meczyla i filmy ogladałem pod kaffeine :-/

Chwilowo mam na czym eksperymentować, ale, jak pisałem, można i na działającym systemie,
trzeba tylko robić kopie, szczególnie bazy. Nie poddawaj się - skonfigurowane MythTV to jest
nejlepsze ;)

Offline

 

#9  2009-01-07 00:04:04

  voyo - Użytkownik

voyo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-11

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

kobie bazy na szczescie mialem, pomoglo przywrocenie.
btw. troche nie fajnie to wygladalo, mythbackend nie wykrzaczal sie, nie pisal nic do logów, o nic sie nie burzyl - poprostu nie nasluchiwał na swoim porcie.

epg działa ok. (przynajmniej jesli chodzi o polskie znaki, z tym nie zauważyłem problemów)
dam znac jesli znajde jakis bug.

natomiast caly frontend sie wykrzacza jak wejde do epg i wybiore jakis kanal (dowolny- FTA albo kodowany), a dziala przelaczanie bezposrednio (strzalki, cyferki).
stawiam jednak ze to wina zrodel z svn (dzisiejsze, rev. 19572)

Offline

 

#10  2009-01-07 11:43:07

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

voyo napisał(-a):

epg działa ok. (przynajmniej jesli chodzi o polskie znaki, z tym nie zauważyłem problemów)
dam znac jesli znajde jakis bug.

natomiast caly frontend sie wykrzacza jak wejde do epg i wybiore jakis kanal (dowolny- FTA albo kodowany), a dziala przelaczanie bezposrednio (strzalki, cyferki).
stawiam jednak ze to wina zrodel z svn (dzisiejsze, rev. 19572)

Świetnie, że działa to EPG. Prześlę tego patcha do repozytorium, mam nadzieję, że się tym zajmą.
Miło by było, gdyby osoby zaczynające zabawę z MythTV miały polskie znaki bez konieczności
instalowania poprawek.

Co do problemów z przełączaniem programów, u mnie też pojawiły się po dodaniu nowego kodu
odpowiedzialnego za obsługę odtwarzania. Weszło wtedy PBP i obsługo nagrań w PIP i PBP.
Przetestuj to - świetna sprawa :)

Offline

 

#11  2009-01-07 12:38:13

  voyo - Użytkownik

voyo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-11

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

no wlasnie widzialem te PBP (PIP był juz wczesniej), po chwili od włączenia wykrzaczał się frontend :-P
i pojawiła się przez to (chyba?) jasno szara obramówka dookoła obrazu (ów).
poczekam jeszcze az ustabilizują...
generalnie jest jedna rzecz ktora narazie mnie zniechęca (wręcz uniemozliwia) korzystanie na stałe z mythtv. założe wątek nowy zeby nie śmiecić.

Offline

 

#12  2010-02-24 22:05:01

  ukasz - Użytkownik

ukasz
Użytkownik
Skąd: wroclaw
Zarejestrowany: 2006-06-21

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

czy dzialaja polskie znaki ?
pytam sie pozniewaz uzywam innego softu tvheadend
http://lonelycoder.com/hts/

napisalem ticketa
http://trac.lonelycoder.com/hts/ticket/93

ale epg dalej mam z krzaczkami zamiasto polskich znakow.
probowalem zmienic 68 linijke w
http://trac.lonelycoder.com/hts/changeset/3483

na ISO88592 ale dalej nic.

btw. moim zdaniem latwiejszy soft w obsludze niz mythtv. dziala z xbmc :)


http://wiblo.pl/wilk/userbars/debian_user_black.png

Offline

 

#13  2010-07-21 16:16:54

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

ukasz napisał(-a):

(...)pytam sie pozniewaz uzywam innego softu tvheadend (...)

Czy możesz coś więcej powiedzieć na temat tego softu? To znaczy, np. jak szybko przełączają się kanały. Jak jest zintegrowany z XBMC (nigdzie nie mogę znaleźć jakiś screenshotów)? Czy faktycznie ustawianie nagrywania można tylko przez przeglądarkę?


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#14  2011-01-12 23:05:50

  voyo - Użytkownik

voyo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-11

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

hej,

Icek pewnie masz nową wersje swojego patcha?  (nakładającą się na 0.24)
Czemu nie włączyli tej poprawki ?

Offline

 

#15  2011-01-14 18:18:41

  bigtarget - Nowy użytkownik

bigtarget
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2011-01-14

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

Widziłem, że jest ticket na to, tylko trzeba dolaczyc patcha.

http://code.mythtv.org/trac/ticket/9480

Icek prośba do Ciebie o wyslanie mi patcha albo bezposrednio do mythtv moze dołączą to do distro.

Dzieki.


PS: Myth tv tez dziala z xbmc i to super. Skrypt: mythbox no i ma web'owe ustawianie nagrywania :)

Ostatnio edytowany przez bigtarget (2011-01-14 18:20:43)

Offline

 

#16  2011-01-25 14:54:26

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

bigtarget napisał(-a):

Icek prośba do Ciebie o wyslanie mi patcha albo bezposrednio do mythtv moze dołączą to do distro.

Nie zaglądam tu ostatnio. Patcha nie mam, bo używam gotowego mythtv (z mythbuntu) i skryptu
epgdownloader. Pobieram program ze strony cyfry - jest rewelacyjny. Skryptu nie dołączono
do programu, bo ja go nie wysłałem. Wykorzystałem tam wolne, jak mi się wydawało, bity, które
jednak mogą być wykorzystane (doczytałem to w specyfikacjach dvb) przy innych satelitach.
Zanim to przepisałem, przeszedłem na epgdownloader z pluginem do cyfry.

Offline

 

#17  2011-01-25 15:57:36

  voyo - Użytkownik

voyo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-11

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

Icek,
Mam Twojego starego patcha. Sproboje - jesli dam rade to go poprawie zeby łykało go >=0.24  i podrzuce do tiketu za Twoją zgodą.
(imho lepsze takie rozwiązanie niż zadne i w efekcie zniechecający brak pl znaczków)

apropos  programu z c+ , nie znalazlem takiego import-pluginu do epgdowloadera, te dostępne do wp i interii nie są rewelacyjne.
Podzielisz się ? :)

Ostatnio edytowany przez voyo (2011-03-07 20:38:46)

Offline

 

#18  2011-01-26 15:22:48

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

voyo napisał(-a):

Mam Twojego starego patcha. Sproboje - jesli dam rade to go poprawie zeby łykało go >=0.24  i podrzuce do tiketu za Twoją zgodą.

Oczywiście, choć trzeba ich uprzedzić, że jest tam błąd, o którym pisałem, ale zasada jest
dobra, poprawianie kodowania dla określonych NID.

voyo napisał(-a):

apropos  programu z c+ , nie znalazlem takiego import-pluginu do epgdowloadera, te dostępne do wp i interii nie są rewelacyjne.
Podzielisz się ? :)

Już to zrobiłem git

Offline

 

#19  2011-03-07 21:03:11

  voyo - Użytkownik

voyo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-11

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

Wrzuciłem Ickowego patcha do trackera myth'a. Mam nadzieje że to przyjmą.
Dla zainteresowanych

http://code.mythtv.org/trac/ticket/9480

Offline

 

#20  2011-03-20 14:52:28

  pennguin - Nowy użytkownik

pennguin
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2011-03-20

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

Niestety strona cyfry uległa zmianie (dość poważnej) i opcja z epgdownloaderem odpada, a szkoda bo to było najlepsze źródło programu...Mam nadzieję, że przyjmą tego patcha do myth'a.

Czy ktoś zna plany dotyczące tego pluginu do epgdownloadera? Z chęcią bym pomógł wskrzesić ten plugin jeśli to jest możliwe. Niestety program z WP czy Interii w porównaniu z Cyfrowym był ubogi.

Offline

 

#21  2011-03-23 08:30:35

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

pennguin napisał(-a):

Czy ktoś zna plany dotyczące tego pluginu do epgdownloadera? Z chęcią bym pomógł wskrzesić ten plugin jeśli to jest możliwe.

W ciągu tygodnia, może dwóch, będzie już coś działającego do testowania.
Pierwsze próby wypadły pozytywnie. Na szczęście nowa strona to tylko
DHTML i AJAX, a nie Flash.

Ostatnio edytowany przez icek (2011-03-23 10:59:04)

Offline

 

#22  2011-03-23 11:35:17

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

Jeśli to nie tajemnica, to można zapytać z jakich stron będzie pobierany program?


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#23  2011-03-23 15:22:42

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

radziojedi napisał(-a):

Jeśli to nie tajemnica, to można zapytać z jakich stron będzie pobierany program?

Cały czas piszemy o stronie C+. Chodzi o konkretne adresy url?

Offline

 

#24  2011-03-23 16:20:23

  voyo - Użytkownik

voyo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-12-11

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

o, ja akurat musialem wyjechac na pare dni z domu, ale żona mi dzisiaj mowiła że nie ma aktualnego programu...
no to sie wyjaśniło dlaczego.


przy okazji dorzuce swoje 3 grosze -
- skrypt C+ który teraz używałem (ten z githuba), miał obcięte opisy, nie sciągał całości, zdarzały się urwane w połowie wyrazu.
- co myślisz zeby do plików listchannels.pl (w pluginach wszystkich) dodać takie coś

Kod:

    if ($export) {
      my $ttt = "\U$1";
      $ttt =~ s/\ /_/g;
      print FILE "\t\t<EXPORT NAME=\"xmltv\" CHANNEL=\"$ttt\" />\n";
    }

ułatwiło mi to bardzo (bo ujednolica) podmiane pluginów na inne - probowałem sobie programy (C+,Interia,WP, teleman), które mi najbardziej pasują.
I wtedy taka zmiana odbywa się (prawie) bezboleśnie, zakladając ze w tabeli channels masz prawidlowo dodane pole xmltv.

Offline

 

#25  2011-03-23 17:11:08

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: MythTV - polskie znaki w EPG - poprawka do programu

voyo napisał(-a):

co myślisz zeby do plików listchannels.pl (w pluginach wszystkich) dodać takie coś

Sam nie korzystam z tego skryptu w ten sposób, ale rozumiem problem. Właściwie to bez
znaczenia, można i tak. Jeżeli nie zapomnę, to dołożę, jak tylko skończę nowy program.

P.S. Wersja testowa działa, więc pewnie po weekendzie będzie już działający.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)