Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-11-26 15:45:10

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Samsung + zmiana z visty na xp

Musze napisac, ze jestem mile zaskoczony wsparciem techniczym ze strony samsunga. Zmienialem system na samsungu NP-R510 z visty na xp i pierwszy raz zdazylo mi sie (a zmienialem tak juz wiele notebookow (sony - ble, toshiba - ble, hp)), zeby na stronie producenta byly wszystkie sterowniki do xp do notebooka, ktory domyslnie ma zainstalowana viste. Wielkie brawa.


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#2  2008-11-26 21:22:14

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Re: Samsung + zmiana z visty na xp

Kupel przywiózł ze stanów notebooka Toshibę ze zvistą i jakoś nie miałem problemów ze sterownikami do xp-ka. Nie pamiętam, czy wchodziłem na stronę producenta, ale stery w pół godziny miałem. Teraz jest o wiele łatwiej o stery do xp niż rok temu.


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

#3  2008-11-26 21:57:14

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Samsung + zmiana z visty na xp

Do toshiby są stery do xp.Przynajmniej do mojej. L 40.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#4  2008-11-27 00:45:01

  sebastianGC - Użytkownik

sebastianGC
Użytkownik
Skąd: espanol
Zarejestrowany: 2008-06-16
Serwis

Re: Samsung + zmiana z visty na xp

Ja moge doada ce  acer Extensa 5620  z ati_radeon HD 2400XT  i  acer aspire 5315  hp pavo nie ma problemow z  przeinstalowaniem i  sterownikami   jak i pod Viste , XP czy tez  lenny debian   nie stety podzieram  zdanie tgR  wszystkie trzeba poszukac w sieci  ewentualnie u mnie w kompie:)


todos la gente habla mucho. pero nunca con la verda. esto es la vida!!!

Offline

 

#5  2008-11-27 10:23:30

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Samsung + zmiana z visty na xp

Teoretycznie do kazdego laptopa/desktopa sa stery. Chipset to chipset. Ale w przypadku mojego samsunga byly podane na tacy na stronie producenta. Wszystkie.


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#6  2008-11-27 10:51:58

  sebastianGC - Użytkownik

sebastianGC
Użytkownik
Skąd: espanol
Zarejestrowany: 2008-06-16
Serwis

Re: Samsung + zmiana z visty na xp

Tak jak powiedziales teoretycznie   problemy polegaja na tym ze naprzykladzie acer jak i nie ktore  firmy  promuje  viste  i  nie znajdziesz pod tego kompa sterow do win xp    na stronie producenta  a  jak juz  znajdziesz  stery pozostaje ci jeszcze poszukac biosu


todos la gente habla mucho. pero nunca con la verda. esto es la vida!!!

Offline

 

#7  2008-11-27 10:55:52

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Samsung + zmiana z visty na xp

sebastianGC napisał(-a):

Tak jak powiedziales teoretycznie   problemy polegaja na tym ze naprzykladzie acer jak i nie ktore  firmy  promuje  viste  i  nie znajdziesz pod tego kompa sterow do win xp    na stronie producenta  a  jak juz  znajdziesz  stery pozostaje ci jeszcze poszukac biosu

Tak szukalem w Twojej wypowiedzi kropki, przecinka, moze srednika nawet, ale nie - nie znalazlem:)
przepraszam za offtop


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#8  2008-11-27 11:32:14

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Samsung + zmiana z visty na xp

Na stronie Gateway i Comaq Presario nie ma sterów pod XP. Oni wspierają vistę i basta. Udało mi się znaleźć stery pod wszystko, za wyjątkiem UAA (Universal Audio Architecture). Co ciekawe, Debian na tym sprzęcie śmiga aż miło.


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#9  2008-11-27 12:37:12

  sebastianGC - Użytkownik

sebastianGC
Użytkownik
Skąd: espanol
Zarejestrowany: 2008-06-16
Serwis

Re: Samsung + zmiana z visty na xp

radziojedi !  powaznie  k...... i znow zapomnialem sorry, ale moze nastepnym razem :)
Bodzio a jakiego masz laptopa ?  debian etch4  smika prawie na 10 modelach  acer-a   najczesce problemy to tylko  karta sieciowa :) i acpi  , do ktorego   sa dostepne pakiety   tak jak acer_wmi   i acer_acpi                                                                                                   '

Ostatnio edytowany przez sebastianGC (2008-11-27 12:44:42)


todos la gente habla mucho. pero nunca con la verda. esto es la vida!!!

Offline

 

#10  2008-11-27 14:03:31

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Samsung + zmiana z visty na xp

A z moim lapkiem to nie być problema. Ja mieć Asusa A-6000 na Turionie X2. Nie ma najmniejszych problemów ze sprzętem. Na początku były jakieś kłopoty z kamerką, teraz już nie. A te powyżej to były klientów. No i mają Vistę i Debiana :P


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#11  2008-12-01 21:58:36

  zimzum - Członek DUG

zimzum
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-09-04

Re: Samsung + zmiana z visty na xp

Obciach Panownie. Zamiast dyskutowac, ktory laptop jest bezproblemowy z punktu widzenia Linuxa to Wy o win$hitach. Malo tego,
dyskutujecie, ktory shit (tak jakby sie czyms roznily :P) na ktorym lapku sobie radzi bez zadnych bolow.

A tak bardziej na temat: skoro producenci 'uznali' wyzszosc Vsity nad XP to ja uwazam, ze nalezy wziac sobie do serca ich 'nieomylnosc' i pozegnac sie z ukochanym XP.

Offline

 

#12  2008-12-01 22:47:58

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Re: Samsung + zmiana z visty na xp

Zimzum, zimno Ci??
gdybym uznawał to co mówią producenci, to bym do tej pory na shicie siedział, a tak mam Was moje głupolki :) I jestem bardzo zadowolony :)


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

#13  2008-12-01 22:57:39

  zimzum - Członek DUG

zimzum
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-09-04

Re: Samsung + zmiana z visty na xp

Zapomnialem dodac usmieszki gdzie trzeba, wiec dajcie na luz jak czytacie moje posty ;-)

Offline

 

#14  2008-12-01 23:21:45

  adamos - Członek DUG

adamos
Członek DUG
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2004-12-14

Re: Samsung + zmiana z visty na xp

A na moim acerze 5520 debian działa bardzo dobrze, ale dziwi mnie że ma preinstalowanego linuksa a na stronie producentra brak sterowników tylko dla visty,
z xpekiem taki problem że albo trzeba bawić się z nlitem albo z sp2 szukać i znowu na stronie brak sterowników dla xp chociaż na płycie są ;)

Offline

 

#15  2008-12-02 08:00:28

  parrotlarch - Członek DUG

parrotlarch
Członek DUG
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2007-06-08

Re: Samsung + zmiana z visty na xp

ja na samsungu sa11 mam vistę i trzymam ją tylko dlatego, że chcę miec oryginalny system, bo dawno postawiłbym xp. są ponoć jakieś kruczki licencyjne mówiące o mozliwości zainstalowania starszego softu MS jeśli posiada się oryginalny nowszy (ale chyba nie dotyczy to wersji Home premium).


Linux Registered user 437054

Offline

 

#16  2008-12-02 10:14:31

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Samsung + zmiana z visty na xp

parrotlarch napisał(-a):

ja na samsungu sa11 mam vistę i trzymam ją tylko dlatego, że chcę miec oryginalny system, bo dawno postawiłbym xp. są ponoć jakieś kruczki licencyjne mówiące o mozliwości zainstalowania starszego softu MS jeśli posiada się oryginalny nowszy (ale chyba nie dotyczy to wersji Home premium).

Ale naprawde nie musisz sie tlumaczyc:) Wielu ludzie uzywa visty i wcale nie czuja sie gorsi z tego powodu:) To oczywiscie caly czas bardzo dobry system:) Jak najbardziej szanuje tych ludzi:)
Najgorzej sie przyznac za pierwszym razem, uwierz mi:)


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)