Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2009-03-14 20:04:39

  Krzysiek499 - Nowy użytkownik

Krzysiek499
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-14

Brzęczenie monitora LCD przy małych ustawieniach jaskrawości

Witam Cie andreq bardzo serdecznie.!
I bedzie tak: ja te zmam ten sam problem z monitorem LG 1942P-BF. I kombinowalem i moje pomysły spełzły na niczym. Wiec postanowilem zadzwonic do serwisu LG - przedstawilem gosciowi  sytuacje i kazal mi poregulowac w ustawieniach monitora lecz to nic nie dawalo oczywiscie wiec powiedzial ze przedzwoni do mnie jeszcze bo gadalem z nim chyba z 10min. albo jam am przedzwonic jak te moje regulacje nic nie dadza -nie wiemjuznie pamietam bo mnie zamotal i skonczylo sie na do widzenia- po prostu mnie splawil. Wiesz co - podobno te monitory LG tak maja, byc moze inne tez maja taki mankament ale kolega ma BenQ i jemu nic tam nie bzyczy po ustawieniu jasnosci  nawet na 0 . 

metoda jasność na 100 i regulowanie w sterownikach ma poważne wady:
-monitor pobiera max energii
-czerń będzie najgorsza z możliwych
-drastycznie spada ilość kolorów

I nie wiem co mam robic pozostawic te 100% na monitoze i wyregulowac w Windowsie czy jeszcze raz zadzwonic i spytac sie czy cos sie by dalo z tym zrobic wymienic czy jakale skoro to nie jest niby wada fabryczna to mi by jej pewnie nie uwzglednili a jak to to dali by mi monitor i drugi by bzyczal, chyba ze inny model by dali ale nie sadze zeby inny nie bzyczal. I niewiem co z tym robic, niby firma LG daje 30 dni gwarancji na kazdy piksel-tym zdobywa zapewne klientow, ale  kosztem tego  bzyczenia ktore strasznie wkurza przy wyciszonym komputerze . Jak maja prowadzic taka polityke z monitorami to ja juz podziekuje. Ogolnie bylem zadowolony z monitora ale te bzyczenie to juz przesada, nie mowic o innych wadach jak np: podswietlenie ktore jest nierownomierne aletanie monitory tak maja juz> Reasumujac zawiodlem sie na firmie LG i nie wiem  czy kiedykolwiek kupie monitor tej firmy, zapewne watpliwa sprawa. Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Krzysiek499 (2009-03-14 20:05:09)

Offline

 

#2  2009-03-17 06:59:36

  andreq - Członek DUG

andreq
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2005-01-11

Re: Brzęczenie monitora LCD przy małych ustawieniach jaskrawości

Ja też dzwoniłem do LG i dostałem odpowiedź, że jest to wada bo nie powinien brzęczeć. Miałem w sumie 4 różne egzemplarze - wszystkie brzęczały. Ostatecznie zrezygnowałem z zakupu, bo nie widzi mi się kupowanie nowego monitora w sklepie, aby wysłać go następnie do serwisu. Kolega kupił 2 szt. w sklepie internetowym i też ma to samo, ale mu nie przeszkadza (jeszcze) bo jego komputer wydaje odgłosy odrzutowca przy starcie.

Offline

 

#3  2009-03-17 15:43:10

  Krzysiek499 - Nowy użytkownik

Krzysiek499
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2009-03-14

Re: Brzęczenie monitora LCD przy małych ustawieniach jaskrawości

Hehe ,no ja mam wyciszony komputer i mnie to szczerze wkurza. Skoro dzwoniłeś na infolinie i dostales odpowiedz ze jest to wada i druga sprawa, twoje wszystkie 4 i 2 monitory kumpla mialy to samo to rodzi sie pytanie czy to jest rzeczywiscie wada czy te monitory jednak "tak maja", juz sam nie wiem co z tym wszystkim robic.

Offline

 

#4  2009-03-17 20:23:52

  andreq - Członek DUG

andreq
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2005-01-11

Re: Brzęczenie monitora LCD przy małych ustawieniach jaskrawości

Ja na Twoim miejscu wysłałbym monitor do serwisu, monitor ma wyświetlać obraz a nie brzęczeć przy zmianie jaskrawości. Jakby ustawienia monitora regulowałoby się z systemu operacyjnego, to po co ma on przyciski? Ja chwilowo odpuściłem zmianę monitora, ale w końcu znajdę taki, który nie wydaje irytujących dzwieków, niekoniecznie firmy LG.

Offline

 

#5  2009-03-18 10:51:40

  marcusdavidus - Członek DUG

marcusdavidus
Członek DUG
Skąd: z nienacka
Zarejestrowany: 2006-09-08
Serwis

Re: Brzęczenie monitora LCD przy małych ustawieniach jaskrawości

offtop > dlatego nie kupuje sie monitorow lcd ponizej 2 tysiecy zltych bo to zlom w porownaniu do crt za tysiac zlotych . nie rozumiem ludzi kupujaych lcd za 1300 zlotych :P pozdr


http://i32.photobucket.com/albums/d33/marcusdavidus/marcussyg.png
C2D E8400, Asus P5N7A-VM, 2x 1gb DDR2 OCZ Reaper 1066, Baracuda 500GB S12 SataII,PSU OCZ stealthXstream 500W, Cooler Asus Triton 77, Buda Cooler Master Elite ,Keys  A4T X7 , Mysz A4T X7 , creative HD1900, Zotac GTX260 AMP2 core 216,Oczka Dell P1130 FD Trinitron

Offline

 

#6  2009-03-18 22:13:50

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Re: Brzęczenie monitora LCD przy małych ustawieniach jaskrawości

No popatrz, a ja kupiłem lcd za 1300PLN i jestem bardzo zadowolony (no prawie, bo kupiłem ciut za duży monitor :) )


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

#7  2009-03-18 22:16:37

  thalcave - prawie jak admin

thalcave
prawie jak admin
Skąd: odległa galaktyka
Zarejestrowany: 2007-05-17

Re: Brzęczenie monitora LCD przy małych ustawieniach jaskrawości

no prawie, bo kupiłem ciut za duży monitor :)

za duży?
hmm... gdy nie oglądam filmu nigdy nie obejmuję okiem całego lcd. Tak więc nie wyobrażam sobie za dużego monitora...


linux register user: 484281
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)