Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-10-02 13:41:10

  torpeda80 - Użytkownik

torpeda80
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-03-28

mc krzaczy jak root, ale jako zwykly user wszysko poprawnie wyswietla

Witam mam problem jak w temacie. nie wiem co zmienilem ale jako root mc nie mowi po polsku a jako zwykły user wszystko jest poprawnie.
przeinstalowanie mc nie pomoglo.

Offline

 

#2  2008-10-02 14:10:23

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: mc krzaczy jak root, ale jako zwykly user wszysko poprawnie wyswietla

Aby spolszczyć MC (Midnight Commander'a) należy przejść do opcji (w menu - klawiszem F9) OPTIONS –> DISPLAY BITS. Tam wybieramy opcję SELECT i wybieramy pozycję ISO-8859-2. Następnie zaznaczamy spacją pole FULL 8 BITS INPUT. Potwierdzamy OK.,a następnie wywołujemy opcję OPTIONS –> SAVE SETUP, wcześniej wchodząc do menu klawiszem F9. Taką prcedurę powinien wykonać każdy użytkownik, który pragnie mieć MC z obsługą polskich znaków.


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#3  2008-10-02 14:54:22

  torpeda80 - Użytkownik

torpeda80
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-03-28

Re: mc krzaczy jak root, ale jako zwykly user wszysko poprawnie wyswietla

ja mam spolszczone mc. jedynie schrzanione mam ustawienia dla roota. dla zwyklego usera polski jest. pozatym uzywam utf-8.
w mc zakladki opcje tak samo wygladaja dla roota i zwyklego usera.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)