Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-09-22 15:54:14

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Centrum multimedialne oparte na MythTV

Witam,
Chcialbym zamiescic howto, zawierajace opis zbudowania tzw. centrum multimedialnego, natomiast tudno jest mi ocenic, czy to how-to ma rece i nogi i czy w ogole nadaje sie do czegos, dlatego fajnie byloby, gdybyscie je przeczytal i dali jakies ewentualne wskazowki co poprawic, jako osoba "z boku". Moze wkleic jakies screenshoty? Moze jeszcze troszke rozbudowac ten opis?


Chcialbym przedstawic tutaj przepis na zbudowanie wlasnego centrum multimedialnego opartego na debianie rzecz jasna.
Sprzet: cpu: celeron 2.2, 512mb ram, geforce2 composite tv-out, dysk - wedle potrzeby:).

Moje centrum stoi na etchu z zainstalowanym mythtv, ale oczywiscie nic nie stoi na przeszkodzie, aby byl to np.testing.
Co potrafi moje centrum? oczywiscie ogladnie tv, cofanie, zatrzymywanie, nagrywanie, magazynowanie filmow, muzyki, zdjec. Calosc w pelni konfigurowalna poprzez przegladarke (mythweb), czyli, nawet bedac poza domem moge bez problemu zaprogramowac nagrywanie np. "Miodowych Lat":). Nie chcialbym opisywac tutaj wszystkich mozliwosci MythTv, bo nie na tym ma polegac moj opis instalacji. Zainteresowanych zachecam do pogooglowania lub zadawania pytan. Centrum podlaczone do routera oczywiscie robi za wielofunkcyjny domowy serwer. To, ze jednoczesnie sluzy jako serwer druku, plikow zupelnie nie wplywa na jakosc np. odbioru tv.
Telewizje mozemy odbierac oczywiscie w roznoraki sposob (kablowka, tv cyfrowa naziemna (dvbt), antena satelitarna). Ja opisze tutaj odbior poprzez antene satelitarna oraz wykorzystaniu "dobrodziejstw pliku SoftCam.Key". Do tego potrzebna jest oczywiscie jeszcze karta dvb-s. Ja posiadam Skystar2 rev.2.6d (z aktualnych informacji wiem, iz sa problemy z kartami skystar2 rev.2.8).

Najpierw dodajemy potrzebne repozytorium do sources.list:

Kod:

deb http://www.debian-multimedia.org etch main
deb-src http://www.debian-multimedia.org etch main

Pozniej instalacja mythtv ooraz mysql:

Kod:

# apt-get install mythtv mythplugins mythtv-themes mysql-server

Konfiguracja mysql:

Kod:

$ mysqladmin -u root password twojehaslo
$ rm ~/.mythtv -rf && rm /home/mythtv/.mythtv -rf && rm /var/lib/.mythtv -rf
# dpkg-reconfigure mythtv-database
# dpkg-reconfigure mythtv-common

Aby mozna bylo korzystac z pliku SoftCam.Key w mythtv trzeba skorzystac z aplikacji nasc-ng, ktora tworzy w naszym systemie wirtualna karte dvb-s.
W celu instalacji sasc-ng, najpierw sciagamy potrzebne paczki:

Kod:

# apt-get install openssl libssl-dev subversion linux-headers-$(uname -r) build-essential gettext

2. sciagamy sasc-ng

Kod:

# svn co http://opensvn.csie.org/opensascng

3. instalujemy tradycyjnie i ladujemy odpowiedni modul

Kod:

$ cd opensascng/open-sasc-ng/
# ./configure
# make
# make module
# insmod dvbloopback.ko

4. tworzymy katalog z kluczykami

Kod:

# mkdir /var/keys
# touch /var/keys/ca.cache
# cp sc/PLUGINS/src/sc-src/examples/* /var/keys

5. i uruchamiamy nasza wirtualna karte (0 nasza karta rzeczywista, 1 nasza karta wirtualna)

Kod:

$ ./sasc-ng --cam-dir /var/keys --cam-budget -j 0:1

Plik z kluczami powinien znalezc sie w katalogu /var/keys

Nie pozostaje nam juz nic innego, aby zaczac konfigurowac nasze centrum:

Kod:

$ killall mythbackend
$ mythtv-setup

W konfiguracji mythtv wybieramy oczwiscie nasza wirtualna karte (1)

Warto jeszcze skorzystac ze skryptu napisanego przez Jakuba Zalase: epgdownloader, ktory sciaga aktualn program tv na caly tydzien do naszego centurm (jesli bedzie potrzeba, moge ujac instalacje go w tymze howto).

Po skonfigurowaniu mythtv, uruchamiamy mythbackend oraz sam mythtv, czyli mythfrontend.

Teraz jedynie pozostaje sprawic, by modul dvbloopback.ko byl uruchamiany przy bootowaniu systemu oraz nasza wirtualna karta po starcie srodowiska graficznego. Skonfigurowanie CRON'a, aby epgdownloader sciagal np. dwa razy dziennie program tv oraz odswiezal nasza baze (mythfilldatabase).

Po dokupieniu ladnej obudowy media center oraz pilota otrzymujemy w pelni funkcjonalny serwer z centrum multimedialnym w jednym. Naprawde polecam.

Jesli posiadamy tylko jeden komputer w domu, mozemy w tle miec uruchomiony jedynie mythbackend, jako usluge zupelnie niewidoczna dla nas, ktora bedzie nagrywac wybrane wczesniej przez nas programy, a jesli bedziemy chcieli ogladac tv, mozemy uruchomic tylko mythfrontend.

HowTo jest dosc obszerne, dlatego tym bardziej dzieki za przeczytanie i ewentualne wskazowki.

Ostatnio edytowany przez radziojedi (2008-10-06 11:57:41)


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#2  2008-09-22 18:11:29

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

Moze opisalbys jeszcze przykładową konfiguracje karty bo nie jest to takie łatwe jest tam wiele opcji niewiele na pierwszy rzut oka mówiących.

Myslę że na bazie tego postu można stworzyć w przyszłosci kompleksowe howto dla tej aplikacji dla rożnych konfiguracji sprzętowych.

Przy okazji zadam takie banalne pytanie.
Da się mieć kartę tv w jednym kompie i na drugim kompie w sieci domowej ogladać za pomocą tego programu?


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#3  2008-09-22 18:21:51

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

ilin napisał(-a):

Przy okazji zadam takie banalne pytanie.
Da się mieć kartę tv w jednym kompie i na drugim kompie w sieci domowej ogladać za pomocą tego programu?

Tak jest. Mozemy miec starego rupiecia podlaczonego do np. kablowki (mythbackend) oraz naszej sieci oraz np. laptopa podlaczonego do tej samej sieci sluzacy, jako tzw odbiornik(mythfrontend).

Lub drugi przyklad. Jeden komputer podlaczony do np.kablowki, telewizora oraz naszej sieci oraz drugi komputer (albo dwa, albo np. piec komputerow na raz!!!) podlaczony oczywiscie do tej samej sieci ogladajcy to, co leci na komputerze zrodlowym lub to, co aktualnie nagrywamy (jesli np. mamy dwie karty tv). Odbywa sie to niestety z lekkim opoznieniem(buforowanie) (dwie, trzy minuty) ale jest to jak najbardziej mozliwe i wszystko dziala nadzwyczaj szybko (np. na laptopie z celeronem 1ghz oraz 512 ramu).

ilin napisał(-a):

Moze opisalbys jeszcze przykładową konfiguracje karty bo nie jest to takie łatwe jest tam wiele opcji niewiele na pierwszy rzut oka mówiących.

Jasne, ale wtedy chyba przydalyby sie screenshoty.


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#4  2008-09-22 18:52:18

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

radziojedi napisał(-a):

Jasne, ale wtedy chyba przydalyby sie screenshoty.

Oczywiscie.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#5  2008-09-29 22:17:51

  DadaD - Użytkownik

DadaD
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-26

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

Zainteresował mnie ten temat ponieważ kiedyś poległem i nie udało mi się uruchomic mythtv.
Szczególnie zaintrygowała mnie możliwość utworzenia centrum multimedialnego, dlatego mam następujące pytania:
1. czy komp 700 MHz, 256 MB ram-u, czytnik dvd będzie odpowiedni, czy też należy zastosować lepsze i o ile parametry?
2. czy karta wi-fi system g (przy konfiguracji jw) pozwoli przesyłać obraz o dobrych parametrach do innych komputerów?
3. mam kartę na chipie saa7134 podłączoną do kablówki, jest to stara karta, ale może trzeba zakupić nowszą?
4. przy karcie tv jw dotyczy mnie oczywiście tylko pkt1 how-to

Pozdrowienia


"Rzeczą ludzką jest błądzić, rzeczą głupców jest trwać w błędzie"
Seneka

Offline

 

#6  2008-09-30 07:29:23

  zielkam - były zielony_83 :)

zielkam
były zielony_83 :)
Skąd: Zawiercie
Zarejestrowany: 2006-05-06
Serwis

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

[offtop]

DadaD napisał(-a):

3. mam kartę na chipie saa7134 podłączoną do kablówki, jest to stara karta, ale może trzeba zakupić nowszą?
Pozdrowienia

Czy miałeś kiedyś problemy z dźwiękiem na tej karcie ? Jakiego kernela używasz ?
[/offtop]

Sorka za offtopa.


Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
##
FluxboxPL | Mój Lepszy Świat | UnixyPL | Telenia VOIP dla ISP
JID: zielony@jabster.pl

Offline

 

#7  2008-09-30 07:57:42

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

Pytanie nie do mnie.
Ale gwoli informacji w niektórych kartach na tym chipie trzeba dźwiek łapac soxem bądź arecordem.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#8  2008-09-30 10:04:21

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

DadaD napisał(-a):

Zainteresował mnie ten temat ponieważ kiedyś poległem i nie udało mi się uruchomic mythtv.
Szczególnie zaintrygowała mnie możliwość utworzenia centrum multimedialnego, dlatego mam następujące pytania:
1. czy komp 700 MHz, 256 MB ram-u, czytnik dvd będzie odpowiedni, czy też należy zastosować lepsze i o ile parametry?
2. czy karta wi-fi system g (przy konfiguracji jw) pozwoli przesyłać obraz o dobrych parametrach do innych komputerów?
3. mam kartę na chipie saa7134 podłączoną do kablówki, jest to stara karta, ale może trzeba zakupić nowszą?
4. przy karcie tv jw dotyczy mnie oczywiście tylko pkt1 how-to

Pozdrowienia

ad.1 trudno powiedziec, musialbys sam niestety sprawdzic; moze byc niestety problem z szybkoscia; jesli dokupilbys chociaz ramu (a i procek w tej chwili pod Twoje gniazdo nie powinien byc drogi) to powinno dac rade. Tylko w jednym przypadku taka maszyna moglaby dobrze chodzic - tylko jako frontend.

ad2. bez zadnych problemow

ad3. jesli Tobie dziala i bez problemow ogladasz tv w tej chwili, to nie widze problemu, zeby nie miala dzialac z mythtv (sa szczegolne przypadki, kiedy jakies karty sprawialy problemy z mythtv, a np. z tvtime dzialaly, ale to tylko sporadyczne przypadki i ja ich nie doswiadczylem (a troche juz kart poslubilem:) z mythtv))

ad4. jasne, ze jesli karta ma wspomaganie sprzetowe, tym lepiej dla szybkosci dzialania mythtv (jesli masz slaby sprzet ogolnie)

Moj najslabszy sprzet, jaki bez problemow dzialal z mythtv (backend + frontend w jednej maszynie), to athlon 1000 + 512mb i karta bez wspomagania sprzetowego.

Ostatnio edytowany przez radziojedi (2008-09-30 10:52:30)


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#9  2008-09-30 10:45:51

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

Dobra to robimy testowy przykład.
Założenia.
Komp A Słaby ale z kartą TV.
Komp B Mocny ale bez karty.

Oba są w sieci.

Co trzeba zainstalować na kompie A a co na kompie B ? i co na którym musi być uruchomione aby na kompie B oglądać TV

I jak to skonfigurować.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#10  2008-09-30 11:00:48

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

Teoretycznie backend nagrywa i wysyla obraz do fronted (jesli tylko ten tego zada), takze powinien byc mocniejszy. Frontend tylko odbiera obraz, czyli teoretycznie moze byc slabszy. Natomiast jesli masz dwie slabe maszyny (<1Ghz, <512Mb ram) i chcesz uzywac mythtv na dwoch osobnych maszynach (jeden komp backend, drugi komp frontend), to nawet dwa takie slabe kompy powinny dac rade.
Ale pisze tylko teoretycznie, bo nie probowalem.
Natomiast jesli masz mocniejszy komp, to moze robic rzecz jasna i jako backend i jako frontend jednoczesnie.
(moze w moim howto jakos to ladnie rozrysuje, bo chyba tlumaczenie pisane ciezko mi idzie:), a latwo tutaj sie zagmatwac)


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#11  2008-10-01 19:28:55

  DadaD - Użytkownik

DadaD
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-03-26

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

zielony_83 napisał
"Czy miałeś kiedyś problemy z dźwiękiem na tej karcie ? Jakiego kernela używasz ?"

Moje problemy z kartą oraz ich rozwiązanie dzieki pomocy ilina  opisane są w
http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=4084&pos … c&start=0

ogólnie na dzień dzisiejszy działa OK. Używam Tvtime i xdtv, a do radia Gnomeradio lub Kradio.

Problem z uruchomieniem karty występował przy jądrze poniżej 2.6.18 - wymagana była własna kompilacja.

Na dzień dzisiejszy testuję kartę pod dystrybucją  Mint Elyssa 5 kernel 2.6.24-16 oraz Mandriva.

Chodziła bezproblemowo pod Etch, Lenny, Fedora.

Pozdrowienia

Ostatnio edytowany przez DadaD (2008-10-01 19:30:38)


"Rzeczą ludzką jest błądzić, rzeczą głupców jest trwać w błędzie"
Seneka

Offline

 

#12  2008-10-02 17:56:33

  c4meleon - Użytkownik

c4meleon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-02

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

Witam, mecze sie z kompilacja sasc-ng, czego brakuje, co jest nie tak ?

Kod:

debian:/home/c4meleon/sasc-ng/trunk# ./configure
Using C++ compiler: g++
Processor capabilities: native ( mmx sse sse2 )
Trying various FFdecsa optimizations...
    PARALLEL_32_INT: 152
    PARALLEL_64_2INT: 38
    PARALLEL_64_LONG: 126
    PARALLEL_64_MMX: 175
    PARALLEL_128_2LONG: 211
    PARALLEL_128_2MMX: 96
    PARALLEL_128_SSE: 220
    PARALLEL_128_SSE2: 207
Choosing PARALLEL_MODE = PARALLEL_128_SSE
debian:/home/c4meleon/sasc-ng/trunk# make
g++ -g -Wall -Werror -o objs/forward.o -c  -DRELEASE_VERSION=\"0.0.2\" -Idvbloopback/src -Idvbloopback/module dvbloopback/src/forward.c
cc1plus: warnings being treated as errors
dvbloopback/src/forward.c: In function ‘int main(int, char**)’:
dvbloopback/src/forward.c:391: error: suggest parentheses around && within ||
make: *** [objs/forward.o] Błąd 1

./configure przechodzi ale make juz nie.. POMOCY!

Offline

 

#13  2008-10-02 18:53:55

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

Masz zainstalowany paliet g++?


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#14  2008-10-02 19:23:33

  c4meleon - Użytkownik

c4meleon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-02

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

Oczywiscie :/

Moze zbyt nowe jajko ? 2.6.26-1 amd64

Offline

 

#15  2008-10-02 21:22:42

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

U mnie tak samo się wyklada.
radziojedi Na jakim jajku to kompilowałes jaką wersją gcc i masz moze jeszcze te swoje źródelka co kompilowałeś?
{ta najnowsza wersja moze być bubu}


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#16  2008-10-02 22:38:19

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

na kilku jajkach kompilowalem (akutalnie standard etch - 2.6.18-6-686) i nigdy mi sie taki blad nie przytrafil. Gdzies doczytalem, ze jest bug w gcc 4.3 z tym bledem zwiazany, ale pewnosci nie mam. Ja mam gcc 4.1.1-15 (etch), ale tez pamietam, ze z roznych korzystalem (chociaz pewnosci nie mam, ze to na pewno nie byl gcc 4.3). Moze faktycznie cos z sasc-ng. Jutro dokopie sie zrodelek, jeszcze powinny gdzies byc.


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#17  2008-10-02 22:56:14

  c4meleon - Użytkownik

c4meleon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-02

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

Fajnei by bylo rozwiazac ten problem bo strasznie mnie to dreczy, trzymam kciuki. Pozdrawiam

Offline

 

#18  2008-10-03 07:59:05

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

Na gcc-4.1 tez się wykłada.Moze to wina wersji jądra (Tez mam 2.6.26)albo tych źródeł.
Trzeba jeszcze sprawdzic na starszym jajku.

radziojedi Jak masz jeszcze te swoje źródełka to spakuj je i wsadź gdzies na server


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#19  2008-10-03 10:06:42

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

Dzisiaj sprawdzalem na jajku 2.6.22 i najnowsze zrodelka (swiezo sciagane) kompiluja sie bez zadnych problemow. Moze faktycznie jest cos z kernelem 2.6.26. Sprobuje dzisiaj go sciagnac i pod nim skompilowac. Jakby co, to caly czas szukam starych zrodel.
Na 90% kompilacja wywali sie na jajku 2.6.26 (praktycznie na kazdym powyzej 2.6.22), ale w innym miejscu i bede umial to rozwiazac, ale to dopiero przy make module.

Ostatnio edytowany przez radziojedi (2008-10-03 16:09:46)


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#20  2008-10-03 17:35:00

  c4meleon - Użytkownik

c4meleon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-02

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

czyli nici, jak narazie ? Moze z jakiegos innego miejsca sciagnac sasc-ng ??

Offline

 

#21  2008-10-03 17:58:58

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

c4meleon napisał(-a):

czyli nici, jak narazie ? Moze z jakiegos innego miejsca sciagnac sasc-ng ??

Kod:

linux-image-2.6.22-3-686

jak widzę jest w repo lennego.

Jaki problem zainstalować to jajo i spróbować skompilować gcc 4.1


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#22  2008-10-06 10:55:40

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

radziojedi napisał(-a):

Kod:

svn co http://OpenSVN.csie.org/sascng sasc-ng

Ten projekt nie był od dawna aktualizowany. Wszystkim, którzy mają problemy z kompilacją, proponuję
skorzystanie z open-sasc-ng. Jest to kontynuacja sasc-ng, ale nie ma nic wspólnego z autorami pierwszej
wersji.

open-sasc-ng

Offline

 

#23  2008-10-06 11:22:36

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

Open-sasc-ng nie probowalem. Jesli mowisz, ze jest to nowszy projekt, to na pewno sprawdze, jak sie sprawuje. Dzieki za info.

Poprawilem w swoim howto odpowiednie wpisy z sasc-ng na open-sasc-ng. Open-sasc-ng dziala bardzo dobrze (przynajmniej na jadrze 2.6.18).

Ostatnio edytowany przez radziojedi (2008-10-06 12:01:24)


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#24  2008-10-06 13:49:16

  c4meleon - Użytkownik

c4meleon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-02

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

no i niestety przy open-sasc-ng to samo, na jaju 2.6.26 amd64

Kod:

debian:/home/c4meleon/opensascng/open-sasc-ng# make
g++ -Wall -Werror -g -o objs/forward.o -c  -DRELEASE_VERSION=\"0.0.2\" -Idvbloopback/src -Idvbloopback/module dvbloopback/src/forward.c
cc1plus: warnings being treated as errors
dvbloopback/src/forward.c: In function ‘int main(int, char**)’:
dvbloopback/src/forward.c:390: error: suggest parentheses around && within ||
make: *** [objs/forward.o] Błąd 1

Offline

 

#25  2008-10-06 14:06:57

  icek - Użytkownik

icek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-10-06

Re: Centrum multimedialne oparte na MythTV

radziojedi napisał(-a):

Open-sasc-ng dziala bardzo dobrze (przynajmniej na jadrze 2.6.18).

U mnie działa na 2.6.24, z tym, że na Ubuntu.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)