Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-08-25 22:37:03

  Weisu - Użytkownik

Weisu
Użytkownik
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-08-05

Problem z themami w gnome.

Witam, mam następujący problem: Zainstalowałem sobie z repo kilka themów i zestawów ikon. Gdy wchodzę w ustawienia wyglądu mam wszystkie wypisane lecz nie ma podglądu a gdy wchodzę by zmienić ustawienia własne w domyślnym, widzę wszystkie możliwości z różnych doinstalowanych themów ale również bez podglądu. Nie przeszkadzało by mi to za bardzo gdyby nie to że po wybraniu któregokolwiek z nich znikają mi obramowania, ikony i po chwili gnome się zawiesza :/ Reinstall nic nie dał. Najwyżej usunę, ściągnę i doinstaluję co mi się podoba z gnome-look, ale irytuje mnie ten błąd i nie wiem co z nim zrobić :/

Offline

 

#2  2008-08-26 00:12:26

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Problem z themami w gnome.

Spróbuj usunąć starą konfigurację: ~/.gnome* ~/.gtk* ~/.gconf* lub sprawdzić czy jest cacy na nowym użytkowniku. Swego czasu gdy jeszcze używałem Gnome'a miałem podobny problem, usunięcie całego środowiska i pozostałości konfiguracyjnych(dpkg -P) pomagało. Zainstaluj jeszcze silniki do themów gtk2-engines* na pewno się przydadzą.


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#3  2008-08-26 09:52:52

  Weisu - Użytkownik

Weisu
Użytkownik
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-08-05

Re: Problem z themami w gnome.

Już próbowałem usunięcia całej konfiguracji - z przymusu bo gnome jak się zawiesił tak potem już nie wstawał - i niestety nic to nie pomogło :( Cóż, chyba tak zrobię.

Offline

 

#4  2008-08-26 10:06:38

  owca - Członek DUG

owca
Członek DUG
Skąd: Szczerców
Zarejestrowany: 2007-01-30
Serwis

Re: Problem z themami w gnome.

Ja przed chwilą skończyłem instalację netinstall. Również nie miałem podglądu, kliknąłem na losowy temat, zmienił się, a okienko zmiany tematów się zawiesiło (po chwili cały GNOME). Potem mi się nie chciał GDM uruchamiać, więc zainstalowałem KDM (reinstalacja, czyszczenie nic nie dały). Teraz gdy próbuje uruchomić okienko do zmiany tematów, to przez chwilę kursor zmienia sie na klepsydrę, na chwilę ukazuje sie okno i zaraz znika. Nie mogę tez otworzyć terminala roota oraz modyfikować menu. Reinstalacja gnome-a nic nie dała. Czy ktoś z was równiez tak ma? Jakieś pomysły na poradzenie sobie z tym?

Offline

 

#5  2008-08-26 12:38:05

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: Problem z themami w gnome.

Nie mam pomysłu jak pomóc, ale mogę tylko powiedzieć że problemy z Xorg, Gnomem oraz KDE miałem tylko w dystrybucjach Debiano-pochodnych Debiana w to włączając.


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)