Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-08-19 11:08:00

  Tech - Wielki Brat

Tech
Wielki Brat
Skąd: Hel
Zarejestrowany: 2004-04-22

TV Cyfrowa

Kto jest "mocny" w te klocki ? ;)

- sprzęt
- sharing
- auto update soft / key ;)
- itp.......

Potrzebuje pomocy i rady co do sprzętu itd.


Ktoś mądry kiedyś powiedział: jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to się nie odzywaj !!!

Linux Registered User: #344405
GnuPG - C22A 2BA8 BECA 173F 713B A57B DF1A C4B4 E282 AE82

Offline

 

#2  2008-08-19 11:13:06

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: TV Cyfrowa

Wydaje się że włodarek1 jest najlepiej zorientowany.
Bercik tez cos wspominal ze będzie cos kupowal do naziemnej cyfrowki.

Zalezy czemu to ma służyć.
Do oglądania to Skaystar2 (ale wersji nie powiem) dziala poprawnie soft kaffeine + wtyczka sc  update key dzialalo ale cos ostatnio były problemy z tym.
Jest wątek o tym.

http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=12027

Ostatnio edytowany przez ilin (2008-08-19 11:18:01)


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#3  2008-08-19 13:31:51

  Tech - Wielki Brat

Tech
Wielki Brat
Skąd: Hel
Zarejestrowany: 2004-04-22

Re: TV Cyfrowa

ilin napisał(-a):

Zalezy czemu to ma służyć.

Potrzebuje jakiś fajny dekoder (FullHD) do C+ i Polsatu, coś tam czytałem i wiem, że jakieś dekodery jak są podpięte pod neta to same aktualizują oprogramowanie i kluczyki :)
Wiem, że jest coś takiego jak sharing przez neta ale co do czego....

Mam masę pytań ale to nie to forum a na innych to wala jakimiś dziwnymi określeniami :)

Jak się ktoś znajdzie kumaty w tych sprawach to zapraszam na priv-a


Ktoś mądry kiedyś powiedział: jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to się nie odzywaj !!!

Linux Registered User: #344405
GnuPG - C22A 2BA8 BECA 173F 713B A57B DF1A C4B4 E282 AE82

Offline

 

#4  2008-08-19 15:31:49

  Prezu - Moderator

Prezu
Moderator
Skąd: Vancouver, BC
Zarejestrowany: 2005-06-02

Re: TV Cyfrowa

Tech, ja mam takiego. Działa super, flashuje się ze sticka przez USB. Klucze i listy kanałów też z USBa. :] Obsługa łopatologiczna.

Jeśli chcesz zostać wierny linuksowi — polecam BreamBoxa. Najnowsza jego wersja to też full hd. Ale tu soft jeszcze mniej stabliny niż na ferdku. Ferdki są najpopularniejsze. Dlatego taki wybrałem — nigdy nie trzeba długo czekać na nowy "edukacyjny" soft.

Ten ferdek 8900 ma oczywiście też możliwość nagrywania na mass storage — idziesz do roboty, a jakiś fajny film ma na HBO być, żaden problem. Podłączasz sticka, czy dysk na usb, programujesz nagranie tego filmu i nagrywa bez problemu. Programować nagrania można bezpośrednio z EPG, więc to raptem 3 kliknięcia na pilocie. :]

Co do softu — zarówno Polsat jak i Cyfra są w trakcie akcji wymiany kart. Więc w najlepszym razie oba zgasną jesienią. Niestety... Ostatnio po zmianie kart (takie akcje Polsat i Cyfra już raz wykonały) zgasło na ponad 2 lata... Tu też nie spodziewałbym się mega szybkiego rozpracowania nowych systemów kodowania. Jeśli chodzi o Polsat, to zawsze korzystamy z doświadczenia Hiszpanów i Portugalczyków. Oni też mają platformy kodowane w NagraVision (jak nasz Polsat) i oni akcję wymiany kart mają zawsze przed nami. Więc tam telewizyjni haksorzy już pracują nad tym co ma na polsat wejść. :]

Aha, jeszcze apropos Full HD — sygnał telewizyjny jest w 1080i, a nie jak BluRay 1080p. (i — interlaced=przeplot, p — progressive=bez przeplotu, czyli 2-krotnie wyższa rozdzielczość w pionie).

Polecam następującą stronę traktującą o rzeczonej tematyce. :]

EDIT: Aha, jeszcze apropos sharingu — to tylko na cyfrze. Oczywiście nie wiadomo co będzie po zmianie kart. Ale na początku możesz o tym zapomnieć. Na tej stronce co podałem możesz śledzić najnowsze wieści w temacie. Jeśli coś chłopaki rozpracują, na lakim info na bank się pojawi.

Ostatnio edytowany przez Prezu (2008-08-19 15:35:01)

Offline

 

#5  2008-08-30 16:38:02

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: TV Cyfrowa

Troche pozno, ale zawsze. Ja mam serwerek z mythtv + sasc-ng. Kluczyki same sie aktualizuja, wszystko konfigurowalne przez przegladarke z kazdego miejsca na ziemi. Pilocik i wszystko podpiete do telewizorka. Tam mam zdjecia, muzyczke, filmy... Zyc nie umierac :) Jakby co, to sluze pomoca.
Sprzet: skystar2 2.6d, celeron 2.6, 1,5gb ramu (ale i 512 starczy) i grafika to zintegrowany intelek


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#6  2008-08-30 16:58:56

  Prezu - Moderator

Prezu
Moderator
Skąd: Vancouver, BC
Zarejestrowany: 2005-06-02

Re: TV Cyfrowa

Sharing najprawdopodobniej będzie na syfrze działał nawet po wymianie kart. Temat godny uwagi -- kilka osób może zrobić miesięczną ściepę na abonament... Wcale nie muszą mieszkać blisko siebie -- ruch jest na tyle mały, że cała komunikacja może iść przez internet. Sam nie próbowałem, ale podobno działa jak złoto.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)