Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-08-12 10:35:28

  Pakos - Członek DUG

Pakos
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-06-12
Serwis

instalacja sida

Jest mozliwosc instalacji od razu sid'a? z pominieciem lenny'ego?
Wygoglowalem o uruchamianiu 1 plytki etha w trybe expert, lub tez netinstall lenny'ego z priorytetem medium ale nadal nie widze do wyboru opcji aby paczki instalowac z sid'a. To jakies falszywe informacje czy ja slepy jestem? ;)

Offline

 

#2  2008-08-12 10:39:31

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: instalacja sida

A co za różnica, czy uaktualnisz system w trakcie instalacji czy zaraz po ? Poza tym nie wiem jaki byłby sens w instalacji sid`a z płyty, skoro taka kompilacja byłaby już po tygodniu nieaktualna ... ;)


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#3  2008-08-12 10:42:03

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: instalacja sida

Jest.
Debootstrap.

Są tez jakieś testowe płytki azhag do nich linkowal w ktorymś z postów.(Mogą byc niespodzianki)
Netinstall Lenny po zainstalowaniu systemu bazowego zmiana repo i dist-upgrade dalej wiadomo.
Sidux i po instalacji wywalenie repo Siduxa pozostawienie debianowych.


Więcej grzechow ni pamiętam


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#4  2008-08-12 10:55:33

  Pakos - Członek DUG

Pakos
Członek DUG
Zarejestrowany: 2007-06-12
Serwis

Re: instalacja sida

pasqdnik - czyste lenistwo, pozatym nie pisalem nic o iso z sidem tylko dociaganiu pakietow wprost z neta.

ilin - te metody tez znam. Zaciekawily mnie te informacje o wyborze w czasie instalacji ale jak widze to jakies bledne informacje byly.

Offline

 

#5  2008-08-12 11:28:19

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: instalacja sida

Są instalatory netinstall/bussinescard dla Sida. Problem z nimi jest taki, że nikt nie gwarantuje, że użyta wersja instalatora nie zawiera błędów. Może ci się zainstalować, może się nie zainstalować z takiej płytki. Ruletka.
http://cdimage.debian.org/cdimage/daily-builds/unstable/arch-latest/

W przypadku instalacji przez debootstrap, polecam instalację z grmla za pośrednictwem narzędzia grml-debootstrap. (ha, dawno nie siałem grmlowej propagandy :])


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)