Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-07-10 15:07:26

  __AlinOe - Użytkownik

__AlinOe
Użytkownik
Skąd: Ślesin /k Konina
Zarejestrowany: 2005-11-29

Jak zrobić init jak np w Ubuntu

Mam pytanie odnośnie procesu startowania debiana, czy można pod debianem osiągnąć coś takiego jak w Ubuntu, Archu itp to znaczy chodzi o startowanie poszczególnych usług, w debianie jest to dość gadatliwe i trudno czasem coś z tego wyczytać a chciałbym żeby to miało postać

Kod:

 Mounting root filesystem       [Done]

gdzie done jest podświetlone na zielono a w przeciwnym wypadu jest czerwony failed, przykład jest tutaj, tyle że oczywiście bez zadnych bootsplashy itp

Offline

 

#2  2008-07-10 16:33:40

  urug - Członek DUG

urug
Członek DUG
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2008-04-22
Serwis

Re: Jak zrobić init jak np w Ubuntu

Zawsze możesz zmodyfikować wszystkie skrypty z /etc/init.d/* . Tylko nie wiem czy to ma większy sens...


Pozdrawiam, Tomek

Offline

 

#3  2008-07-10 17:36:00

  __AlinOe - Użytkownik

__AlinOe
Użytkownik
Skąd: Ślesin /k Konina
Zarejestrowany: 2005-11-29

Re: Jak zrobić init jak np w Ubuntu

Czyli to jest kwestia skryptów?? Myślałem że to bardziej kwestia konfiguracja sysvinit czy upstart jak wyświetlają proces startu

Offline

 

#4  2008-07-10 17:57:42

  urug - Członek DUG

urug
Członek DUG
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2008-04-22
Serwis

Re: Jak zrobić init jak np w Ubuntu

Kod:

case "$1" in
  start)
    echo -n "Starting FTP server: $NAME"
    [ -d /var/run/vsftpd ] || mkdir -p /var/run/vsftpd
    start-stop-daemon --start --background -m --pidfile /var/run/vsftpd/vsftpd.pid --exec $DAEMON
    echo "."
    ;;

To jest fragment /etc/init.d/vsftpd. Zmiana komunikatów jak widzisz nie jest specjalnie trudna.

Aha, jak robić kolory masz tutaj:
http://www.gentoo.org/doc/pl/articles/prompt-magic.xml?style=printable (Pod koniec artykułu).

Możliwe że będziesz musiał trochę popracować nad wyjściem "start-stop-daemon" i odpowiednio reagować na zmiany $? (kod zwracany przez start-stop-daemon inny w zależności od powodzenia/błędu)

Ostatnio edytowany przez urug (2008-07-10 18:00:07)


Pozdrawiam, Tomek

Offline

 

#5  2008-07-10 18:06:00

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Jak zrobić init jak np w Ubuntu

Potrzebujesz przerobić /lib/lsb/init-functions i te skrypty startowe, które niekorzystają z tego pliku.

Offline

 

#6  2008-07-10 22:54:32

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Jak zrobić init jak np w Ubuntu

a ja zaproponuje przedewszystkim wyciszenie jadra bo to ono glownie maze po konsoli komunikatami o ladowanych modulach itd ... o ile pamietam to byla opcja quite w opcjach kernela ... w Ubuntu jest domyslnie dodana - zawsze musialem ja wywalac :-/


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#7  2008-07-10 23:44:36

  __AlinOe - Użytkownik

__AlinOe
Użytkownik
Skąd: Ślesin /k Konina
Zarejestrowany: 2005-11-29

Re: Jak zrobić init jak np w Ubuntu

użyłem opcji quiet już wcześniej ale to nie to o co mi chodziło

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)