Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-07-07 16:39:35

  mort - Użytkownik

mort
Użytkownik
Skąd: Wawa
Zarejestrowany: 2005-12-13

nie mogę skillować fdiska

dziwna sprawa.
skrypt (ocsinventory) odpalił mi "/sbin/fdisk -s /dev/hda" (/dev/hda istnieje w systemie plików ale w sumie to nie mam takiego dysku - wszystko jest /dev/sda).
i wisi. skilowałem skrypt, ale nie mogę skilować fdiska.
probowałem juz kill -9 PID, próbowałem z top i htop wysyłać inne sygnały i nic. 
dlaczego i jak zabic proces fdisk??!!
dzieki


-----
Registered Linux user #381780

Offline

 

#2  2008-07-07 17:09:34

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: nie mogę skillować fdiska

w jakim stanie wisi proces ... jezeli jest to D ("Uninterruptible sleep") to procesu nie da sie ubic - prawdopodobnie wisi gdzies w module jadra ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#3  2008-07-07 17:20:14

  mort - Użytkownik

mort
Użytkownik
Skąd: Wawa
Zarejestrowany: 2005-12-13

Re: nie mogę skillować fdiska

bercik napisał(-a):

w jakim stanie wisi proces ... jezeli jest to D ("Uninterruptible sleep") to procesu nie da sie ubic - prawdopodobnie wisi gdzies w module jadra ...

zgadza się. wisi w module jądra...
nie bardzo mam jak to zrestartować... bo to xen'owa domena0... więc będzie musiało wisieć...  mam nadzieje że się nie skomplikuje. Dzięki za odpowiedź.


-----
Registered Linux user #381780

Offline

 

#4  2008-07-08 22:48:32

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: nie mogę skillować fdiska

to jest zombi, który czeka na zakończenie operacji i/o. skoro nie masz hda, to pewnie się nie doczeka i będzie tak wisiał w cholerę. sprawdź czy coś w skryptach startowych tego nie wywołuje. poza tym możesz wyłaczyć kontroler IDE na płycie


linux regd. user #248790

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)