Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-06-27 14:46:48

  daris - Użytkownik

daris
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-12-26

[SOLVED] Gdzie mogę znaleźć Xorg < 7.2?

Skąd moge wziąć xorg w wersji 7.1? Na 7.2 przy użyciu renderowania debian się zawiesza, a na 7.3 po kilku sekundach od uruchomienia to samo (zawiesza się). Wcześniej miałem cały czas 7.1 i po każdej próbie aktualizacji do nowszego zawsze wracałem do 7.1 z repo etcha. A teraz jak próbuje z powrotem zainstalować z repo etcha to apt pluje się o zależności.

Mam sida.

Ostatnio edytowany przez daris (2008-06-27 15:23:40)

Offline

 

#2  2008-06-27 14:53:26

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: [SOLVED] Gdzie mogę znaleźć Xorg < 7.2?

przejdź na etcha ;] albo spróbuj odinstalować cały system X'ów i zainstaluj razem z zależnościami tego z etch jak nie będzie chciał po dobroci to na wszelki wypadek backup i wymuś ;]


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#3  2008-06-27 15:00:37

  daris - Użytkownik

daris
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-12-26

Re: [SOLVED] Gdzie mogę znaleźć Xorg < 7.2?

Właśnie o to chodzi, że zawsze robiłem to w taki sposób:
zamiana sid na etch w /etc/apt/sources.list
apt-get update
apt-get remove xserver-xorg (to wywala też zależności)
apt-get install xserver-xorg
i było dobrze. Wczoraj nie chciała się cała lista paczek pobrać przy apt-get update z repo etcha. Dzisiaj działa, ale nie idzie zainstalować bo apt pluje się o to że xserver-xorg wymaga xserver-xorg-core którego nie da się zainstalować. I jeszcze parę innych zależności

Ostatnio edytowany przez daris (2008-06-27 15:01:30)

Offline

 

#4  2008-06-27 15:05:41

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: [SOLVED] Gdzie mogę znaleźć Xorg < 7.2?

sid sie oddala od etcha i coraz trudniej bedzie mieszac (konflikty z wymaganymi bibliotekami) ... mozesz sprobowac ustawic wiekszy priorytet etchowi w konfiguracji apta (ale wtedy bedzie duzo cofal)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#5  2008-06-27 15:22:57

  daris - Użytkownik

daris
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-12-26

Re: [SOLVED] Gdzie mogę znaleźć Xorg < 7.2?

Nie ma to jak używanie pakietów ubuntu ;] Instalowałem kde4 z repozytorium ubuntu i pewnie podczas tego zaktualizował się pakiet x11-common. Gapnąłem się po tym, że w pakietach ubuntu w wersji jest napis ubuntu ;] Wywalić x11-common się nie dało (kupa zależności), więc odpalam w3m i z packages.debian.org zaciągam x11-common dla etcha, instaluje za pomocą dpkg i dalej xorg z repo etcha zainstalował się bez problemów.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)