Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-06-15 20:31:04

  profi850 - Nowy użytkownik

profi850
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-15

compaq proliant DL380 G3 i inny kontroler

Witam

Mam zainstalowany i skonfigurowany system do małej sieci osiedlowej ( debian etch, lms, squid itp ) na maszynie Compaq DL360 G1 ( 2 x 1 Ghz, 1 Gb RAM, 2 x 18 Gb SCSI ). Dyski pracuja w Raid 0+1 . Kupiłem sobie nowszą maszyne Compaq DL380 G3 ( 1 x 3GHz, 2 Gb RAM ). Po przełozeniu dysków system sie nie uruchamia do końca. Zatrzymuje się na prawdopodobnie nierozpoznanym kontrolerze raid.

ALERT! /dev/ida/c0d0p1 does not exist. Dropping to a shell!
a dalej jest
/bin/sh: cant acces tty; job control turned off
(initramfs)

W nowej maszynie mam kontroler HP Smart Array 5i+.  ( w czystym debianie instaluje się jako  /dev/cciss/c0d0p1 ) Chciałbym aby dyski pracowały jako bliźniaki w obu maszynach.

Myslę ze mozna to zrobic w nastepujacy sposób: trzeba zainstalowac sterownik do tego kontrolera na dysku w starym serwerze i skompilowac jadro. Dysk ( hot swap ) będzie się wtedy uruchamiał na starej i nowej maszynie. Zawsze mam 2 serwery na wypadek jakiegoś uszkodzenia . Czy ktoś mógłby mi pomóc tego dokonac, bo nie mam za dużego doswiadczenia lub moze ktos miałby ochotę spróbować dokonać tego zdalnie ( ssh). ????

Ostatnio edytowany przez profi850 (2008-06-15 20:36:50)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)