Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-05-28 19:57:01

  zyga - Użytkownik

zyga
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-08-25

proxy - czy da się wyłączyć dla kilku userów?

hejka

mam pytanko, mamy w firmie squida, który działa na autoryzacje (user + pass), jest jednak kilku użytkowników (z cyklu nadludzi :) ), którzy dobrze zeby nie musieli uzupełniać / konfigurać proxy na swoim kompie (bo mają notebooki, przechodzą z firmy do domu, są na spotkaniach itd), moje pytanie czy da się zdefiniować ,że dany adres IP nie musi wpisywać w ogóle proxy a reszta tak / może squid może omijać te IPiki ?? I jeśli się tak da to w jaki sposób, bo powiem szczerze że ze squidem nie miałem za dużo wspólnego i nie mam pojęcia :(

z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez zyga (2008-05-28 19:58:28)


apt-get remove windows ....
apt-get install debian :)

Offline

 

#2  2008-05-28 20:07:13

  djlinux1992 - Użytkownik

djlinux1992
Użytkownik
Skąd: Zamość
Zarejestrowany: 2005-05-22

Re: proxy - czy da się wyłączyć dla kilku userów?

A może by tak im ruch http (port 80) ew. pocztę i inne pierdoły przekierować na squida od razu  (byłby przeźroczysty dla tych użytkowników)? Zrobiłbyś to na iptables ;)
Co Ty na to?

Offline

 

#3  2008-05-28 20:45:32

  liare - Użytkownik

liare
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-09-06

Re: proxy - czy da się wyłączyć dla kilku userów?

Z tego co sie orientuje, jak jest autoryzacja, to przeźroczyste proxy nie bedzie działać.

1. Możesz uzywać wpada, ale wtedy klienci muszą miec zaznaczoną opcje "wykrywaj automatycznie proxy".

2. Mniej eleganckie i pod wieloma wzgledami gorsze rozwiązanie....akceptować na firewallu połączenia z danych ip i nie dopuszczać do wejscia na proxy. (PREROUTING)


liare
JID: liare@jabberpl.org
      liare@jabber.dug.net.pl

Offline

 

#4  2008-11-14 22:16:58

  zyga - Użytkownik

zyga
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-08-25

Re: proxy - czy da się wyłączyć dla kilku userów?

tutaj wlasnie chodzi oto zeby squid nie byl przeźroczysty, tylko żeby było pytanie o hasło i usera ...


apt-get remove windows ....
apt-get install debian :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)