Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-03-31 14:39:42

  exodus.mc - Użytkownik

exodus.mc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-02

wolne tworzenie miniatur w kde

Moj problem to wolne generowanie miniatur w katalogach ze zdjeciami. Normalnie mam widok szczegolowy. Zrobilem sobie schemacik widoku do zdjec. Wlaczam go i widze jak powoli jedno po drugim zdjecie sie generuje (z 3 max 4 zdjecia na sek). Dla przykladu pod zemulowanym xp dziala to conajmniej x4 szybciej.

Co moze byc przyczyna? (dopiero przesiadlem sie z windy wiec mozliwe ze tak to poprostu wolno dziala :/ w kde i juz... ale moze mam cos zle)

Offline

 

#2  2008-03-31 15:27:49

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: wolne tworzenie miniatur w kde

A sterowniki do karty instalowałeś? Czasami się przydają ;)


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#3  2008-03-31 15:34:34

  exodus.mc - Użytkownik

exodus.mc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-02

Re: wolne tworzenie miniatur w kde

tak tak.. pracuje spokojnie na tym systemie, ogladam filmy , slucham muzyki - ogolnie przesiadlem sie ten system w 99% (1% emuluje na virtualnym windowsie).. tylko te zdjecia mnie denerwuja.. bo taaaak sie ciagnal jak flaki...

Offline

 

#4  2008-03-31 15:50:45

  szczypior88 - Członek DUG

szczypior88
Członek DUG
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-02-06
Serwis

Re: wolne tworzenie miniatur w kde

Może masz gdzieś opcję zaznaczoną, która powoduje kasowanie miniatur? Bo ja zauważyłem, że jak usunę miniatury (bodajże z ~/.kde/cośtam) to za pierwszym razem też bardzo wolno się pokazują, ale za każdym następnym trwa to ułamek sekundy.


http://www.szczypior88.republika.pl/cwp.gif
pozdrawiam
szczypior

Offline

 

#5  2008-03-31 18:21:55

  exodus.mc - Użytkownik

exodus.mc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-02

Re: wolne tworzenie miniatur w kde

:) "keszowanie" miniatur mam wylaczone... i nie chce tego wlaczac... czesto przegladam nowe zdjecia a to bedzie powodowalo ciagle buforowanie... w win mam ta opcje takze wylaczona i dziala o wiele szybciej

Offline

 

#6  2008-03-31 18:33:11

  interpositus - Członek DUG

interpositus
Członek DUG
Skąd: Nowy Sacz
Zarejestrowany: 2007-08-16

Re: wolne tworzenie miniatur w kde

Ja mam podobny problem, mi nie ładuje miniatur niektórych zdjęć... ten sam format z tego samego aparatu. Ale reszta ładuje się w 1sec.

Offline

 

#7  2008-03-31 19:35:33

  exodus.mc - Użytkownik

exodus.mc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-02

Re: wolne tworzenie miniatur w kde

Mafioss w SC do jakiej wielkosc masz ustawione ze system moze wyswietlac miniatury. Moze zdjecia sa poprostu za duze pod wzgledem wielkosci pliku. (znajdziesz to w "podglady i metadane")

ale wracajac do mojego problemu... jak to przyspieszyc. Moze gdziesz mozna zmienic jakos generowanych miniatur... ?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)