Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-03-29 09:16:44

  tripoli1 - Użytkownik

tripoli1
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-04-12

komplet antyspamowy

Witajcie

Mam postfixa. Teraz zastanawiam się jakie rozwiązania antyspamowe wdrożyć. Wiadomo są greylisty, spf itd. A co Wy polecacie lub macie u siebie?

Z góry dziękuję
tripoli

Offline

 

#2  2008-03-29 12:43:41

  adam05 - Adamin

adam05
Adamin
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-12-15
Serwis

Re: komplet antyspamowy

Witam

Spamassassin i amavis. Jeżeli nie chcesz tracić czasu na spamassassina to amavis starczy, w dodatku będzie wyłapywać wirusy, takim programem antywirusowym jaki sobie życzysz.

Pozdrawiam


Wszedzie dobrze, ale w 127.0.0.1 najlepiej...

Offline

 

#3  2008-03-29 17:59:35

  bobycob - Członek z Ramienia

bobycob
Członek z Ramienia
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-08-15

Re: komplet antyspamowy

spamassasin, amavis, postgrey

średnio 2 - 3 wiadomości tygodniowo się przebijają

Offline

 

#4  2008-07-12 17:56:56

  ich - Użytkownik

ich
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-22

Re: komplet antyspamowy

Witam,
może kolega będzie mógł/umiał mi pomóc.
Mam zainstalowanego postgreya.
Problem polega na tym że nie wszystkim maila z każde serwera dochodzą, tzn. wysyła się wiadomość np z o2.pl serwer w logach pokazuje że jest połączenie przychodzące i jak gdyby ustawia wiadomość w kolejce.
Wiadomość ta niestety już nie dochodzi, kiedy wyśle się następną z tego samego konta(serwera) wtedy dochodzi ta kolejna. Poprzednia niestety nie.

A jednak nie przed chwilą doszła ale zajęło jej to 20min. czy to normalne ze jest takie duże opóźnienie??

w postgreya jest wartość domyślna czyli 300sek.

postgreya w sumie nie ruszałem tylko do konfigu postfixa dałem (pogrubiony tekst)

Kod:

smtpd_recipient_restrictions = 
permit_mynetworks,
permit_sasl_authenticated,
reject_unauth_destination,
[b]check_policy_service inet:127.0.0.1:60000[/b]

A więc czy tak ma być??

o nie pogrubiło sie.

Offline

 

#5  2008-07-13 02:40:32

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: komplet antyspamowy

to opoznienie jest celowe ... nazywa sie to grey-lista i sluzy do weliminiowania na wejsciu wiekszosci prob wyslania spamu ... poprzez odrzucenie z bledem tymczasowym pierwszej proby wyslania listu ...

opoznienie bedzie zalezalo od czasow ponawiania serwera przez ktory jest wysylane ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)