Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-03-23 12:32:02

  xTrol - Użytkownik

xTrol
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-01-18

Dostęp do WWW z zewnątrz

Witam,
mam następujący problem. Sieć domową mam ustawioną w/g mniej więcej takiego schematu:
WAN <===> ROUTER (Linksys WRT54GL) <===> komputery użytkowników, oraz serwer.
Router ma ustawioną domenę z DynDNS, oraz DMZ na serwer. To działa - np. Putty.
Poza tym na router mogę dostać się bez problemów za pomocą moja_domena.ath.cx:8080 z zewnątrz i konfigurować router.
Na serwerze mam Apache2, nie konfigurowałem go jakoś specjalnie dodatkowo, ale generalnie działa. Wewnątrz sieci mogę wchodzić na niego przez IP oraz przez domenę.
Problem pojawia się jednak jeżeli z zewnątrz chcę wejść na ten serwer. Próbowałem odblokować porty (Port Range Forward), ale jakoś bezskutecznie. Nie bardzo wiem co dalej zrobić. Czy to może być jeszcze kwestia ustawienia czegoś na serwerze?

Offline

 

#2  2008-03-23 12:39:36

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: Dostęp do WWW z zewnątrz

Na routerze musisz ustawić przekierowanie portu 80 na serwer z Apache2 w Twojej sieci lokalnej.

Offline

 

#3  2008-03-23 13:15:15

  xTrol - Użytkownik

xTrol
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-01-18

Re: Dostęp do WWW z zewnątrz

no tak... mam ustawione czyli port 80 ustawiony na IP serwera gdzie jest Apache2

Offline

 

#4  2008-03-23 14:50:53

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: Dostęp do WWW z zewnątrz

Port z IP routera przekierowujesz na port 80 ip serwera Apache2.

Offline

 

#5  2008-03-23 15:32:44

  xTrol - Użytkownik

xTrol
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-01-18

Re: Dostęp do WWW z zewnątrz

ok, po mozolnym sprawdzaniu każdej opcji na routerze => mało profesjonalne ;] doszedłem do tego, co było przyczyną niepowodzenia. Okazała się nią włączona funkcja UPnP. Czytałem teraz trochę o niej... ale nadal nie bardzo mogę wysunąć wnioski, dlaczego to właśnie ta funkcja blokowała WWW i jakie niesie konsekwencje jej wyłącznie...
Tak dla zamknięcia sprawy może mógł by mi ktoś to wyjaśnić ??

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)