Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-03-16 20:48:16

  longman - Użytkownik

longman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-06-15
Serwis

Blokada na karty wifi na mini-pci w HP

Witam!

Kupiłem dziś (tanią) kartę wifi, model xg-601m , na mini-pci. Wkładam sobie w wolny slot do mojego hp nx6110, podpinam kabelki do anteny ( wbudowanej)  i po wciśnięciu power bardzo ładnie świeci się dioda informująca, że karta wifi jest w systemie włączona. Bios natomiast wyświetla komunikat, że została wykryta karta "nieobsługiwana" przez system i że należy ją wyjąć i zrebootować system. Bardzo śmieszne! Google udziela informacji że, firma HP zakłady na biosy laptopów ograniczenia na obce karty ( nie od HP) i koniec tematu.

Po dłuzszym "wertowaniu" googla można wyczytać że, trzeba pogrzebać w biosie żeby zlikwidować te ograniczenia. Tego jednak nie odważyłem się zrobić bo po pierwsze; nigdy nie flashowałem biosa ( wstyd ); po drugie;  podobno do tych operacji trzeba wingroze albo stację dyskietek ( nie pamietam kiedy ostatnio widziałem ), no i trzeba się na tym znać.   

Trochę zabawnym rozwiązaniem wyszukanym na googlach jest pomysł aby po uruchomieniu kompa a przed uruchomieniem systemu z gruba albo innego lilo wpiąć na żywca tą kartę do slota. Naprawdę zabawne.  Co też uczyniłem. I co najbardziej zabawne, zadziałało! Linuks wykrył ładnie kartę odpowiednie światełka się pozapalały ale okazało się, że jest to karta na chipsecie prism i do poprawnej pracy wymagane jest firmware znane jako "isl3886" z którym, delikatnie rzecz biorąc też jest problem. Dodatkowo rozwiązanie działa tylko do rebootu więc gra nie była warta świeczki.

Reasumując! Dałem sobie spokój z kartą wifi na mini-pci przynajmniej do laptopa tej marki ( podobno ibm też stosuje podobne praktyki ) i przynajmniej dopóki nie nauczę się robić cudów z biosem.

Z pewnością nie tylko ja miałem tego typu problem, a być może ktoś rozwiązał problem z blokadą w HP.

Wasz longman!

Ostatnio edytowany przez longman (2008-03-16 20:54:08)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)