Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-03-03 09:16:20

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Xp i otoczenie sieciowe

Pojawił mi isę ostatnio dosyc dziwny problem. Zaczeły znikać mi kompy w otoczeniu sieciowy - praktycznie bez powodu.
Część siec i widzę a częśćnie czy to może być związane z jakimś insektem w sieci? Czy może pobrana aktualizacja Xp zawiera jakiś błąd.
Miał ktoś podobny problem?
Zaznaczam że sieć pracuje w tej samej grupie roboczej. Niektóre kompy działają pod dob\meną inne w grupie roboczej.
Ale to mało istotne. Istotne jest to że pingi idą - samba je widzi - otoczenie badane przez nbtscan itd wszystko widzi jedynie w Xp nie mogew np zmapować np. drukarki udostępnionej przez XP.

Offline

 

#2  2008-03-03 14:04:59

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Xp i otoczenie sieciowe

Domena a grupa robocza to istotna róznica!
Sprawdź konfiguracje firewall'a.

Offline

 

#3  2008-03-03 14:21:08

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Xp i otoczenie sieciowe

Wiam co to domena i wiem co to grupa. Mam tak zrobione ze jedni userzy są uwierzytelniani przez domenę inni nie. Ale to jest mało istotne.
Istotne jest to że np jest 10 kompów w jednej grupie roboczej i co niektórzy XP-kowe kompy nie widzą sami siebie w otoczeniu nie wspomnęjuż o innych kompach (a niektóre kompy widać bezproblemu.

Offline

 

#4  2008-03-03 20:15:52

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Xp i otoczenie sieciowe

Ja tak miałem w jednej malutkiej sieci, jak mi hakerzy (czyt. debile) przyjechali i zaczęli na w2k3 server symfonie konfigurować. Oczywiście uruchomili masę niepotrzebnych usług - w tym serwer dhcp, ad itp. Odkręcałem to przez dłuższy czas, bo nie mogłem sobie pozwolić na restart wszystkich kompów wraz z serwerem w tym samym czasie. Sugeruje sprawdzenie czy również w sieci nie masz takiego hakiera ;) Ew. przeskanuj systemy jakimiś antywirusami i innymi antyzłośnikami.


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#5  2008-03-04 08:18:37

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Xp i otoczenie sieciowe

Problem rozwiązany zrestartowałem serwery i Switche i zadziało wszystko. Moim zdaniem to była wina switchy mogłu\y sięporty podwiesić .

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)