Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-03-02 21:50:31

  worph - Użytkownik

worph
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-26

RaLink RT61 konfiguracja

Witam!

Karta pcimcia wykryta prawidłowo w Dream Linux 3 gnome. Zainstalowany network manager (widzi sieci) ,wpa supplicant. Połączenie z ruterem wifi nie działa. Szyfrowanie wpa2 tkip. Nie wiem jak skonfigurować. Prawidłowe ustawienia w networkmenagerze nie pomogają. Podejrzewam że coś nie tak z szyfrowaniem. Pomoże ktoś?

iwconfig:

lo        no wireless extensions.

eth0      no wireless extensions.

irda0     no wireless extensions.

wmaster0  no wireless extensions.

wlan0     IEEE 802.11g  ESSID:"" 
          Mode:Managed  Frequency:2.462 GHz  Access Point: Not-Associated   
          Tx-Power=27 dBm   
          Retry min limit:7   RTS thr:off   Fragment thr=2352 B   
          Encryption key:off
          Link Quality:0  Signal level:0  Noise level:0
          Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
          Tx excessive retries:0  Invalid misc:0   Missed beacon:0

Ostatnio edytowany przez worph (2008-03-02 22:08:49)

Offline

 

#2  2008-03-04 19:14:51

  worph - Użytkownik

worph
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-26

Re: RaLink RT61 konfiguracja

nikt nie wie? No tak, w końcu 1.5% użytkowników linuxa

Offline

 

#3  2008-03-04 19:50:11

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: RaLink RT61 konfiguracja

worph napisał(-a):

nikt nie wie? No tak, w końcu 1.5% użytkowników linuxa

Skoro nikt nie odpowiada, oznacza to że nikt nie zna rozwiązania Twojego problemu, osoba(y) która zna rozwiązanie nie odwiedziła ostatnio forum lub nikt nie rozumie Twojego problemu.
Wracaąc do tematu, szczerze wątpie czy w ogóle spróbowałeś znaleźć rozwiązanie na google - ja w 30 sekund znalazłem 2 dość szczegółowe opisy, jak zmusić tą kartę do działania, z obsługą wep/wpa/wpa2. Myślę że to Ci się przyda >>>link<<<


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#4  2008-03-04 20:42:56

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: RaLink RT61 konfiguracja

No ja to samo zrobiłem i w 30 sekund znalazłem 10 wątków w których ludzie poruszają taki problem no ale bałem się podać bo jest w języku angielskim:P
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=RaLink+RT61 … zukaj&lr=

Ostatnio edytowany przez LongeR (2008-03-04 20:44:01)


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#5  2008-03-05 17:10:35

  worph - Użytkownik

worph
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-26

Re: RaLink RT61 konfiguracja

uwielbiam jak ktoś próbuje ze mnie zrobić debila, czy ktokolwiek z was zadał sobie tyle trudu żeby zgłębić te wątki które wyszukuje google? Jeżeli google jest lekarstwem na wszystko to niedługo będzie wyszukiwało tylko takie posty jak ten tutaj - proszące o pomoc. Jest to tylko polski  ewenement 'polska fachowość'.  Co ciekawe problem nie jest z pozoru taki prosty a już odezwali się spece od wyszukiwarki i widocznie tylko od wyszukiwarki.

Offline

 

#6  2008-03-05 18:51:59

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: RaLink RT61 konfiguracja

Jesteś trochę nieuprzejmy, ale i tak Ci odpowiem. Po pierwsze Network Manager nie będzie się łączył z siecią  zabezpieczoną WPA2-TKIP (to jest z 7 podpowiedzi google) i musisz to zrobić z palca chyba, że poprawili sterowniki i ich kompatybilność z networ managerem. Po drugie w tych samych pierwszych siedmiu podpowiedziach masz dokładny opis krok po kroku jak się za to zabrać, żeby to w ogóle zaczęło działać. Jakbyś się trochę postarał i doprecyzował zapytanie do google znalazłbyś całą stronę wiki poświęconą instalacji rt61 na linuksie.

worph napisał(-a):

uwielbiam jak ktoś próbuje ze mnie zrobić debila

Sam go z siebie zrobiłeś dwukrotnie - po raz pierwszy nie próbując, po raz drugi nie korzystając z pomocy.


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#7  2008-03-05 20:59:00

  worph - Użytkownik

worph
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-02-26

Re: RaLink RT61 konfiguracja

drogi pasqudniku widzę że dalej próbujesz robić w konia i epatować wiedzą ogólnikową odsyłając do google  (czyżby jakieś kompleksy?), nie posiadając wiedzy. Dziękuję Ci za taką więdzę której nie posiadasz Ty sam. Zastaniawiam się kim jesteś, czym się zajmujesz na codzień i po co piszesz takie banialuki. Po pierwsze network manager łączy z siecią zabezpieczoną WPA2-TKIP kup taką kartę i przetestuj pod siduxem, ubuntu, kubuntu. Połączy bez problemu. Po drugie sterowniki są sprawne i nie potrzebują poprawy. Czemu tak się dzieje w Dreamie nie wiem skoro korzysta z lenny/sid.

Po trzecie: naprawdę rozumiem to, że można odpowiedzieć na pytanie jeżeli się zna odpowiedź, natomiast jeżeli nie zna się odpowiedzi to nie odsyła się gdzieś niewiadomo gdzie robiąc z kogoś ignoranta.

Pasqudniku to dzięki Tobie i Tobie podobnym google dają takie wyniki wyszukiwania jakie dają. Czyli: ogólny śmietnik, linkowanie do stron nieistniejących, losowe wyniki przestarzałych informacji, postów które są czysto teoretyczne, nieaktualne i nie sprawdzają się w danych systemach. Po co pisać i zaśmiecać. Po mnie przyjdą tysiące i przeczytają ten topic który nic nie wnosi i tylko się zniechęcą i nic dziwnego.

Masz jakieś konkretne pytania? Chętnie odpowiem. Masz jakieś doświadczenia z Dream Linuxem bądź z rt61? Zamieniam się w słuch. I nie obrażaj się na te moje nieuprzejmości, bo to nie przedszkole, ja naprawdę chcę od tygodnia uruchomić to szyfrowanie niekoniecznie przez network manager.

Offline

 

#8  2008-03-05 22:20:17

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: RaLink RT61 konfiguracja

Drogi worph. Używałem takiej karty(rt61,  jakiegoś gigabyte, ale modelu konkretnego nie pamiętam)  póltora roku temu na debianie i slacku. Nie miałem najmniejszego problemu z jej uruchomieniem, korzystając z ogólnodostępnych tutoriali. Skoro masz problemy z uruchomieniem jej pod jakimś klonem, skontaktuj się z deweloperami dystrybucji i przedstaw im sytuację. Może ten dreamlinux ma źle skompilowane jądro ? Może Ty masz coś "niewkompilowane" ? Czego już próbowałeś ? Gdzie są jakieś logi ? Co mówi dmesg po załadowaniu modułu? Jaką masz wersję sterownika ?Nic na ten temat nie napisałeś.  Więc nie dziw się, że moje podpowiedzi są ogólnikowe.

EDIT: pokaż no jeszcze swoją zawartość pliku:

/etc/network/interfaces

Ostatnio edytowany przez pasqdnik (2008-03-05 22:32:15)


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#9  2008-03-05 22:25:11

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: RaLink RT61 konfiguracja

worph napisał(-a):

drogi pasqudniku widzę że dalej próbujesz robić w konia i epatować wiedzą ogólnikową odsyłając do google  (czyżby jakieś kompleksy?), nie posiadając wiedzy. Dziękuję Ci za taką więdzę której nie posiadasz Ty sam. Zastaniawiam się kim jesteś, czym się zajmujesz na codzień i po co piszesz takie banialuki. Po pierwsze network manager łączy z siecią zabezpieczoną WPA2-TKIP kup taką kartę i przetestuj pod siduxem, ubuntu, kubuntu. Połączy bez problemu. Po drugie sterowniki są sprawne i nie potrzebują poprawy. Czemu tak się dzieje w Dreamie nie wiem skoro korzysta z lenny/sid.

Po trzecie: naprawdę rozumiem to, że można odpowiedzieć na pytanie jeżeli się zna odpowiedź, natomiast jeżeli nie zna się odpowiedzi to nie odsyła się gdzieś niewiadomo gdzie robiąc z kogoś ignoranta.

Pasqudniku to dzięki Tobie i Tobie podobnym google dają takie wyniki wyszukiwania jakie dają. Czyli: ogólny śmietnik, linkowanie do stron nieistniejących, losowe wyniki przestarzałych informacji, postów które są czysto teoretyczne, nieaktualne i nie sprawdzają się w danych systemach. Po co pisać i zaśmiecać. Po mnie przyjdą tysiące i przeczytają ten topic który nic nie wnosi i tylko się zniechęcą i nic dziwnego.

Masz jakieś konkretne pytania? Chętnie odpowiem. Masz jakieś doświadczenia z Dream Linuxem bądź z rt61? Zamieniam się w słuch. I nie obrażaj się na te moje nieuprzejmości, bo to nie przedszkole, ja naprawdę chcę od tygodnia uruchomić to szyfrowanie niekoniecznie przez network manager.

Kolego, nikt tu nikogo nie robi w konia. Jeżeli użytkownicy forum osobiście nie są w stanie pomóc - być może nie mieli z tym problemu, rozwiazali w inny sposób to nie mów, że to odrazu jest śmietnik. Google to nie byle jakie miejsce. Jak odpowiednio sformułujesz zapytanie jest duża szansa , że znajdzie odpowiedź na swój problem. Mówisz, że problem masz na DreamLinux . Tutaj mamy forum Debiana . Sprawdź na forum DreamLinuxa czy już nie został rozwiązany ten problem. Nie wszyscy z nas korzystali z Dreamlinuxa. Dam ręke uciąć, że nie przeglądałeś grup dyskusyjnych.

Ostatnio edytowany przez Piotr3ks (2008-03-05 22:28:09)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)