Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-02-29 17:44:38

  Pawel - Użytkownik

Pawel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-12-27

Apache /Virtualne hosty i poddomeny -brak logiki?

Witam,
mam na serwerze kilka domen wraz z subdomenami, wszystko działa ale nie do końca.
Po wpisaniu adresu np. dupa.domena2.pl (takiej poddomeny nie mam skonfigurowanej) wyświetla się strona z pierwszego skonfigurowanego virtualhosta. W dokumentacji znalazłem że jest to zachowanie prawidłowe -wszystkie nieskonfigurowane poddomeny są obsługiwane przez pierwszego vhosta!
Wie ktoś może jak zrobić aby po prostu wywalało 404?

Offline

 

#2  2008-02-29 20:18:59

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Apache /Virtualne hosty i poddomeny -brak logiki?

definiujesz pierwszego v-hosta (z jakas nazwa ktorej nie ma) wskazujacego na nieistniejacy katalog ...

ladniej to chyba jednak zrobic na dns'ie - nie istniejaca domena


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#3  2008-02-29 22:38:49

  Pawel - Użytkownik

Pawel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-12-27

Re: Apache /Virtualne hosty i poddomeny -brak logiki?

dzięki za pomoc, we wpisach domen miałem wildcardy także usunąłem te wpisy i jest ok. Gorzej z domenami zarejestrowanymi w nazwa.pl bo tam nie da się zmieniać samemu wpisów w dns'ach...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)