Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-02-17 18:36:14

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

APT: Szukanie źródeł zamiast pakietów

Hey, dodałem sobie nieoficjalne źródła pakietów do ../sources.list. Przeleciałem debian-reference, apt-howto i cześć manuali apta. W dokumentacji jest sporo informacji o pobieraniu źródeł, spełnianiu ich zależności do kompilacji jedną komendą czy też ich budowania. Jednak w żadnym nie znalazłem informacji o przeszukiwaniu tylko i wyłącznie repozytoriów ze źródłami. Miło by było wydać komendę podobną do apt-cache search pakiet,  która wylistuje wszystkie dostępne źródełka a nie dostępne pakiety.

PS: To że ręcznie mogę sprawdzić wchodząc na ftp to wiem, ale to droga na około.

Ostatnio edytowany przez sp3cu (2008-02-17 19:01:37)


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#2  2008-02-17 23:14:27

  andreq - Członek DUG

andreq
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2005-01-11

Re: APT: Szukanie źródeł zamiast pakietów

Po co wyszukiwać oddzielnie (od binarnych) pakiety źródłowe?, przecież jak wydasz komendę

Kod:

apt-get source <pakiet_binarny>

to pobierze jego pakiet źródłowy, np:

Kod:

apt-get source kde-i18n-pl

pobierze pakiet źródłowy kde-i18n
apt-get z opcją -s zasymuluje Ci pobranie pakietu źródłowego
wynik:

Kod:

$ apt-get -s source kde-i18n-pl
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności
Reading state information... Gotowe
Konieczne pobranie 313MB archiwów źródeł.
Pobierz źródło kde-i18n
$

Możesz napisać skrypt wyszukujący w pierwszej kolejności pakiety binarne, a potem bazując na nazwach wyszukanych pakietów ich pakiety źródłowe.

Offline

 

#3  2008-02-18 00:52:20

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: APT: Szukanie źródeł zamiast pakietów

andreq napisał(-a):

Po co wyszukiwać oddzielnie (od binarnych) pakiety źródłowe?

Między innymi po to, aby można było sprawdzić czy źródło z poza dystrybucji jest dostępne i jaką ma wersję.
Dla oprogramowania w dystrybucji to sprawa banalna wystarczy odwiedzić http://packages.debian.org . Chociaż i tego nie trzeba robić by wiedzieć jaka będzie wersja źródła.
Oddzielnie nie musi być, chodzi o to bym wiedział(było gdzieś zaznaczone) że wyszukany przez apta(albo cokolwiek innego) program to źródełko czy paczuszka.

andreq napisał(-a):

Możesz napisać skrypt wyszukujący w pierwszej kolejności pakiety binarne, a potem bazując na nazwach wyszukanych pakietów ich pakiety źródłowe.

Zacznijmy od tego, że aby napisać skrypt najpierw trzeba wiedzieć jak to zrobić bez niego.

Ostatnio edytowany przez sp3cu (2008-02-18 00:55:41)


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)