Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2008-01-05 17:41:59

  wtf.tux - Nowy użytkownik

wtf.tux
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2007-12-23

RT2400, troche inny problem ze sterownikiem

Witam!
Niedawno postanowiłem sobie podzielić neta na cały dom. Skompilowałem nowe jądro, zainstalowałem sterowniki (karta radiowa zainstalowała się nie tak jakbym się spodziewał na ra0, lecz na eth1, jednak problemu to nie robiło), dhcp i wszystko pięknie śmigało. Do czasu... Kiedy wróciłem z sylwestra okazało sie ze brat zepsuł mi jądro tak, że sie za cholere nie chciało podnieść, więc postanowiłem, że serwer będzie działał na tym które sie zainstalowało razem z Debianem (przy kompilacja jądra komputer musiałem zostawiać na noc, więc nie chce mi się drugi raz :P ). I tu się zaczęły schody: gdy zainstalowałem sterownik do radiówki (rt2400) przy uruchamianiu systemu wyskakuje mi komunikat:

Kod:

eth1 (WE) : Driver using old /proc/net/wireless support, please fix driver !

I za nic nie chce pójść dalej... Z góry dzięki za pomoc :)

Ostatnio edytowany przez wtf.tux (2008-01-05 17:43:09)

Offline

 

#2  2008-01-05 17:51:55

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: RT2400, troche inny problem ze sterownikiem

A moduł rt2400 siedzi w jądrze?
To zależy jaki sterownik instalowałes bo może chodzic na ethX lub raX i przy zmianie udev wariuje i nie działa.
Trzeba ręcznie w /etc/udev/rules.d/z25_persistent-net.rules   zmienić

Pozdrawiam


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#3  2008-01-05 18:34:57

  wtf.tux - Nowy użytkownik

wtf.tux
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2007-12-23

Re: RT2400, troche inny problem ze sterownikiem

Moduł jest w jądrze.
Po długich poszukiwaniach na google znalazłem, że są rodzaje sterownika rt2400, w których wyskakuje właśnie owy błąd, ale nie przeszkadza w niczym. Mi widocznie przeszkadza... Pisało tam również, że są wersje bez błędu. Przed chwilą właśnie taką wersję ściągnąłem i zainstalowałem. Dalej to samo. Wydaje mi się, że może to być spowodowane tym, że stary sterownik został w systemie. Co prawda wyłączyłem go modconf'em, ale raczej nie usunął, tylko dezaktywował. Możliwe, że to tym spowodowane? I jeśli tak to zadam teraz głupie pytanie: jak usunąć sterownik żeby śladu po nim nie zostało? :)

Dodam jeszcze, że błąd przeszkadza tylko i wyłącznie w startowaniu systemu. Jeśli wyłącze w /etc/network/interfaces "auto ra0" to system startuje, później ręcznie wszystko załaduje i net jest. Co prawda w iwconfig też ten błąd się pokazuje, ale już nie przeszkadza.

Ostatnio edytowany przez wtf.tux (2008-01-05 18:38:22)

Offline

 

#4  2008-01-05 18:48:41

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: RT2400, troche inny problem ze sterownikiem

Pokaż wynik polecenia

Kod:

ifconfig

i

Kod:

 iwconfig

I zawartość  /etc/udev/rules.d/z25_persistent-net.rules

Mam tę samą kartę.

Pozdrawiam


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)