Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-12-26 23:46:14

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

[Solved]Camcodec: Odtwarzanie filmów nim zakodowanych

Mam film w formacie avi, który jest zakodowany CamStudio lossless video codec (CSCD).
Miał ktoś do czynienia z tak zakodowanymi filmami i może pomóc z ich uruchomieniem na Linuksie ?

Ostatnio edytowany przez sp3cu (2007-12-29 12:41:14)


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

#2  2007-12-27 00:13:23

  Piotr3ks - Też człowiek :-)

Piotr3ks
Też człowiek :-)
Zarejestrowany: 2007-06-24

Re: [Solved]Camcodec: Odtwarzanie filmów nim zakodowanych

Miałem ten sam problem. Rozwiązałem go przez przekonwertowanie filmu ( VirtualDub ). Niestety robiłem to pod Windowsem . Nie znam narzędzia pod Linuksa do konwertowania.

Offline

 

#3  2007-12-27 00:20:47

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: [Solved]Camcodec: Odtwarzanie filmów nim zakodowanych

WirtualDub bez problemu lata przez wine  problemem moze być jego okodeczenie na 100% dziala SLDCodecPack ale czy zdekoduje ten format trudno powiedziec nie miałem takiego filmu aby wypróbowac.

Pozdrawiam


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#4  2007-12-27 23:01:32

  k4misiek - Green Reaper

k4misiek
Green Reaper
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2006-11-11

Re: [Solved]Camcodec: Odtwarzanie filmów nim zakodowanych

Chciałem przekonwertować VirtualDub + Kodeki (SLDCodecPack i Xvid) nie radziły sobię, ciągle miałem komunikaty o braku kodeku. Zainstalowałem CamStudio(wine), mam dźwięk natomiast nie mam obrazu. Będę dalej kombinować.

EDIT: Sprawa teraz wygląda następująco. Przez przypadek odkryłem, że jak uruchomię zakodowany plik w CamCodecu z poziomy Mplayera (czyt. File > Open > Plik.avi), film zaczyna odtwarzać prawidłowo. Jeżeli chcę uruchomić z poziomu przeglądarki plików(Thunar) wywala błąd: Failed to open file://ścieżka/do/pliku.avi.
Zaobserwowałem jeszcze jedno zjawisko które eliminuje wszystkie wyżej opisane problemy, taki motyw dzieje się w Thunarze oraz PCManFM,  w Rox-Filerku i MC jest wszystko w porządku.

EDID2: Problem rozwiązany, z listy dostępnych programów nie wybierałem Mplayera, tylko wpisałem własne polecenie: gmplayer %s

EDID3: Jeszcze inaczej można to rozwiązać, sposób bardziej uniwersalny bo nie zależy od FM'a. Edytujemy /usr/share/applications/mplayer.desktop i zmieniamy Exec=gmplayer %U na Exec=gmplayer %F

Ostatnio edytowany przez sp3cu (2008-02-22 22:08:37)


You are registered as user #464141 with the Linux Counter

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)