Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-12-26 23:00:02

  velmafia - Nowy użytkownik

velmafia
Nowy użytkownik
Skąd: Aktualnie Wrocek
Zarejestrowany: 2007-12-26
Serwis

Wortal Debiana

Witam

Na debian.linux.pl narodził się kiedyś projekt stworzenia portalu Debiana, w wyniku tego projektu powstał wortal dlp, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by oddzielić ten projekt od debian.linux.pl i stworzyć ogólnopolski portal Debiana.

W sumie chciałem o tym napisać jak ten wortal już by stał, ale w temacie gdzie iwo siał ziarno niezgody BiExi napisała:

ale jest jeszcze inna mozliwosc ktora mi wpadla do glowy mianowicie, aby ludzi z debian.linux mogli rozbudowywac nasza baze FAQ na pewno bylo by to z porzydkiem dla obu stron... Co o tym myslicie?

Więc wychodzę z pytanie/propozycją do Was, czy nie chcielibyście się przyłączyć do tego projektu stworzenia polskiego wortalu o Debianie (nie związanym z żadnym forum).
Przy połączeniu Waszych i naszych opisów/howto/etc i przeredagowaniu ich można by stworzyć naprawdę dużą i fajną bazę informacji o Debianie.

PS.
Nie traktujcie tego jako coś zobowiązującego, bo to dopiero wstępna propozycja, a wszystko zależy od tego czy się dogadamy.

Jeśli bylibyście zainteresowaniu obgadaniem tego "na żywo" to zapraszam na #debian.linux.pl w sieci IRCnet


pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt :)

Ostatnio edytowany przez velmafia (2007-12-26 23:01:36)

Offline

 

#2  2007-12-26 23:09:28

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: Wortal Debiana

a my zapraszamy na #error ;)


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#3  2007-12-26 23:10:46

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Wortal Debiana

Pogadamy na rcu i zobaczymy :]

Offline

 

#4  2007-12-26 23:31:09

  LongeR - Członek DUG

LongeR
Członek DUG
Skąd: DT
Zarejestrowany: 2007-09-03
Serwis

Re: Wortal Debiana

Jak ja kocham ludzi niczym nie ograniczonych:):) Coś wspaniałego żadnych barier żadnych ograniczeń. Dogadajcie się, może z tego powstać wspaniały projekt!:)


LongeR rządzi, LongeR radzi, LongeR nigdy cię nie zdradzi!!
-->Nic na siłę, lekko młotkiem:D<----> Czy myślenie sprawia Ci ból?<--
Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie : )
Linux register users: #456947

Offline

 

#5  2007-12-26 23:42:13

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Wortal Debiana

LongeR wesz co to jest
http://biexi.dug.net.pl/pliki/graf/forum/kartka.gif
jak dostaniesz takie czerwone to znadziesz sie na banicji...

Offline

 

#6  2007-12-26 23:42:40

  lordvader20 - Członek DUG

lordvader20
Członek DUG
Skąd: /home/kuba
Zarejestrowany: 2007-04-09
Serwis

Re: Wortal Debiana

LongeR napisał(-a):

Jak ja kocham ludzi niczym nie ograniczonych:):) Coś wspaniałego żadnych barier żadnych ograniczeń. Dogadajcie się, może z tego powstać wspaniały projekt!:)

LongeR odwiedź nas kiedyś na IRC'u :) pogadać sobie można z ludźmi z DUG'a :)

serwer warszawa.irc.pl kanał #error
zapraszamy ;]

jako program do ircowania polecam irssi, albo xchat :)

pozdrawiam.


Powered by Debian and Gentoo
http://img.userbars.pl/79/15642.jpg
http://img.userbars.pl/99/19689.png

Offline

 

#7  2007-12-26 23:46:52

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Wortal Debiana

velmafia napisał(-a):

Jeśli bylibyście zainteresowaniu obgadaniem tego "na żywo" to zapraszam na #debian.linux.pl w sieci IRCnet

pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt :)

Witam.

Dzięki za propozycję.
IMHO do celów takiej dyskusji lepiej jakąś listę mailingową zapuścić. IRC wymaga zbyt dużej dyspozycyjności, co dla niektórych, np. dla mnie, może być dużym utrudnieniem.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#8  2007-12-27 00:09:27

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Offline

 

#9  2007-12-27 04:06:13

  qbsiu - Członek DUG

qbsiu
Członek DUG
Skąd: Łódzkie
Zarejestrowany: 2007-06-15
Serwis

Re: Wortal Debiana

Offline

 

#10  2007-12-27 11:57:36

  aki - Użytkownik

aki
Użytkownik
Skąd: obecnie W-wa
Zarejestrowany: 2007-04-08

Re: Wortal Debiana

to ja tez niechce nic mówic bo wlasnie przez kilka osob mamy potem 4 strony PL o debianie patrze pisze qbsiu , niekrytykuje a popieram , ale dlaczego niewstwisz swoich artów rownierz na dug;a ?? no chyba ze sie myle ale razcej nie :)wiec po co znowu zaczynasz temat nastepnej klutni na forum Ci potrzeba ?? w/g mnie bez sensu jest w terazniejszej sytaucji pisanie takich postów jak ty , to tak jakbym powiedzial ze jest jeszcze debian.org , z google wszyscy umieja korzystac.....

tyle to tylko moje zdanie...........


ktos kiedys powiedzial debian? ja odpowiedzialem czemu nie , i tak zostalo :)

linux register user #449139

>>>>>>>>sorki za błędy jestem dyslektykiem <<<<<<<<<<<<

Offline

 

#11  2007-12-27 15:29:11

  Zbooj - Dark Sith

Zbooj
Dark Sith
Skąd: Siedziba Wszelkiego Zła
Zarejestrowany: 2005-07-28

Re: Wortal Debiana

Sam fakt, że już rozmawiamy o tym mnie cieszy. Czekam na dalszy rozwój sytuacji.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Zbooj (2007-12-27 15:29:31)

Offline

 

#12  2007-12-27 18:08:40

  qbsiu - Członek DUG

qbsiu
Członek DUG
Skąd: Łódzkie
Zarejestrowany: 2007-06-15
Serwis

Re: Wortal Debiana

aki - no przepraszam ja Ciebie serdecznie, ale to nie być moje :P Ja dostałem od Sebastiana shella i domenkę, założyłem wordressa i tak zostało.
Czy ja zaczynam temat następnej kłótni? Ja się nie kłócę, od razu rzucam się do gardła i przegryzam tętnice. :P
Pod linkami znajduje się pierwsza polska planeta debian, więc o czym tu gadamy?

Offline

 

#13  2007-12-27 18:10:46

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Wortal Debiana

qbsiu napisał(-a):

od razu rzucam się do gardła i przegryzam tętnice. :P

chcę mieć dostęp do tej krwi :D


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#14  2007-12-27 22:13:12

  aki - Użytkownik

aki
Użytkownik
Skąd: obecnie W-wa
Zarejestrowany: 2007-04-08

Re: Wortal Debiana

Bodzio napisał(-a):

qbsiu napisał(-a):

od razu rzucam się do gardła i przegryzam tętnice. :P

chcę mieć dostęp do tej krwi :D

Bodzio o ile to bedzie moja krew to niema sprawy :P (zart) a tak do tematu jestem za tym zeby powstala jedna wielka strona skarbnica danych a fora niech zostana osobno , jednak to ze jestem tutaj mi to odpowiada :) a do Qbsiu niechodzi mi co ty tam dostałes tylko jak wchodzisz na planeta debian czy jakos tak to widze ze pisze qbsiu jak pisałem dobrze chcesz pomagac , masz w opisie ze pomagasz przez jabber i gg , pomagasz na forum i o to choddzi a całosc mojej wypowiedzi i tak miala na celu stwierdzenie ze pisac to dobrze by było arty faktycznie w jednym miejscu czy to dug czy to "wortal debiana " :)


ktos kiedys powiedzial debian? ja odpowiedzialem czemu nie , i tak zostalo :)

linux register user #449139

>>>>>>>>sorki za błędy jestem dyslektykiem <<<<<<<<<<<<

Offline

 

#15  2009-05-10 22:32:24

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: Wortal Debiana

No i odgrzeję koleta. Podobny pomysł przewinął się chyba na dlp, ale (jak zwyke) skończyło się na 'zobazczymy' i cześć. Tymczasem ja mam inny pomysł. azhag pochwalił się że płodzi podręcznik poinstalacyjno-użyszkodnikowo-desktopowy, fnmirk też się przyznał że w wolnym czasie skrobie coś dla początkujących. afaik winnetou też smaży jakiś art... Do czego zmierzam?
Wiele z nas łączy zamiłowanie do linuksa jako takiego. Mamy potencjał. I chcemy pisać!
Proponuję oficjalnie pochwalic się kto co skrobie, dobrać się w grupy tematyczne i połączyć siły. Fajnie by też było określić co jest dość skromnie jak dotąd opisanym tematem, a przydałoby się napisać dla potomniastych.

Offline

 

#16  2009-05-11 00:05:00

  sidjestgit - Gość

sidjestgit
Gość

Re: Wortal Debiana

Kazdy sobie .. skrobie
np Kaka zrobil stronke i teraz tam "sie produkuje". Jak chcialem jego poradnik z Forum DLpl przedrukowac na inne Forum (oczywiscie wspomnialem ze wszelkie prawa beda Kaki - ja tylko zrobie przedruk). To kolega stwierdzil ze sie nie zgadza. (kocha linuksa OS i gnu ale CC nie lubi :(  )

Pozatym ida wakacje...
Sa 2 Fora ktore sie kochaja ale przez papierek - do tego spora ekipa "solistow" / zonatych / i innej masci wyjadaczy.

Sprawa jest prosta - kilku musi pisac, ze dwóch musi stronke utrzymywac - i ktos musi lans zgarniac. (sek w tym ze za duzo osob by chcialo lans zbierac)

Branoc.

Edit: i zamentu nie mialem zamiaru siac. Moze nasi nastepcy/nowe pokolenie cos zmieni.

Ostatnio edytowany przez sidjestgit (2009-05-11 00:07:54)

 

#17  2009-05-11 01:31:02

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Wortal Debiana

<offtop>

sidjestgit napisał(-a):

Sprawa jest prosta - kilku musi pisac, ze dwóch musi stronke utrzymywac - i ktos musi lans zgarniac. (sek w tym ze za duzo osob by chcialo lans zbierac)

Tu się niestety zgodzę.


sidjestgit napisał(-a):

Edit: i zamentu nie mialem zamiaru siac. Moze nasi nastepcy/nowe pokolenie cos zmieni.

Ale tu to już przeginasz i sam sobie przeczysz - z takim podejściem to może za 20 pokoleń coś się wyskrobie, coś się zmieni - to prawie jak u nas w kraju i nie tylko, każdy narzeka a tylko nieliczni coś robią. A jak już zaczną robić to się ich miesza z błotem albo zeruje na nich... Sorry ale jeżeli chcesz coś robić dla wolnego oprogramowania to po prostu to robisz i nie przejmujesz się tym, że ktoś inny "zbiera lans". Z podejściem: "nie napiszę arta/hałtu/fak bo ktoś zgarnie lans który należy się mi" możesz zająć się publikacjami opatrzonymi znaczkami (C) i pobierać kasę za ich udostępnianie. Poza tym najłatwiej narzekać i czekać na gotowe rozwiązania niż samemu wydusić z siebie trochę "pomyślunku i chęci"

sidjestgit napisał(-a):

Jak chcialem jego poradnik z Forum DLpl przedrukowac na inne Forum (oczywiscie wspomnialem ze wszelkie prawa beda Kaki - ja tylko zrobie przedruk). To kolega stwierdzil ze sie nie zgadza.

A czy zamiast przedruku nie można było wrzucić linka i ewentualnie dopisać kilka słów własnego komentarza? Tak wiem, komentarz wymaga myślenia i napisania czegoś, choć w minimalnym stopniu, twórczego - łatwiej zrobić ^c ^v i na końcu/początku dopisać: "autor XYZ"

</offtop>

Ehhh trochę się znerwowałem, jeżeli władze uznają wypowiedź za bulwersującą/nieodpowiednia/nie na miejscu można śmiało usunąć, ale nie lubię jak ktoś narzeka siedząc z rękoma w kieszeni...


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#18  2009-05-11 06:33:00

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Wortal Debiana

sidjestgit napisał(-a):

Sprawa jest prosta - kilku musi pisac, ze dwóch musi stronke utrzymywac - i ktos musi lans zgarniac. (sek w tym ze za duzo osob by chcialo lans zbierac)

Nie masz się co obawiać — z własnego doświadczenia wiem, że te teksty nie będą na tyle popularne by ktoś zechciał je ukraść i publikować jako własne.

Offline

 

#19  2009-05-11 11:06:12

  sidjestgit - Gość

sidjestgit
Gość

Re: Wortal Debiana

Ja nie chcialem tgo pradnika dla siebie kopiowac.
Robilem to z mysla o poczatkujacych poczatkujacych ktrorzy szybko se zniechcaja. Poradnik byl juz zalinkowany w jednym temacie zawierajacym sporo przydatnych linkow.

 

#20  2009-05-11 12:01:10

  ippo76 - fakam fszycho

ippo76
fakam fszycho
Zarejestrowany: 2009-02-22
Serwis

Re: Wortal Debiana

A ja dorzucę tylko swoje skromne zdanie: po przejściu z archa na debiana byłem w szoku, że nie da się znaleźć potrzebnych informacji w jednym miejscu, jak w wiki archa. Informacje są rozproszone i mam wrażenie - mocno niekompletne. Np. można porównać informacje dotyczące hibernacji czy pakietu pm-utils na wiki archa i na wiki debiana. Można odnieść wrażenie, że to arch zbliża się do pełnoletności a debian do pierwszej komunii :)


ippo76@jid.dug.net.pl

Moja składka do ZUS = 2/3, moja składka do OFE = 1/3;
Stan mojego konta w ZUS = 2XYZ, stan konta w OFE = 3XYZ.

Offline

 

#21  2009-05-11 13:16:46

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Wortal Debiana

Sprawa jest taka ze nieraz zachęcałam użytkowników debiana do pisania artów dla dug'a nawet jako wabik po napisaniu art'a bylo dawanekonto email w domenie dug.net.pl i chyba konto shell ale jakos malo chetnych bylo. Z drugiej strony brakuje nam jakiegos fajngoapi dop isania artow myśle ze sie to zmieni moze na wakacjach uda mi sie cos skrobnoc tzn zaczełam juz pisac ale nie mam czasu skonczyc :]

Offline

 

#22  2009-05-11 14:47:35

  dowoszek - Użytkownik

dowoszek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-14

Re: Wortal Debiana

Wiki Archa rzeczywiście może służyć jako dobry przykład - czytelne, poukładane, całkiem dobre wrażenie na mnie zrobiło kiedy sobie próbowałem tej dystrybucji (nawiasem mówiąc pewnie bym przy niej został gdyby nie to ż spaprane połączenie nowego xorga i nvidii).

Offline

 

#23  2009-05-11 21:18:04

  Akkon - Użytkownik

Akkon
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-18

Re: Wortal Debiana

lis6502 napisał(-a):

azhag pochwalił się że płodzi podręcznik poinstalacyjno-użyszkodnikowo-desktopowy [...]
Proponuję oficjalnie pochwalic się kto co skrobie, dobrać się w grupy tematyczne i połączyć siły. Fajnie by też było określić co jest dość skromnie jak dotąd opisanym tematem, a przydałoby się napisać dla potomniastych.

W tamtym topicu zaproponowałem by "rozparcelować" kilka tematów z tego podręcznika pomiędzy zainteresowanych i kompetentnych użytkowników. Odniosłem jednak wrażenie, że nikt nie był zainteresowany pomysłem. IMO zamiast tworzyć nowe (kolnje projekty) lepiej skupić się na tym co już istnieje, rozwijać to i udoskonalać.

Offline

 

#24  2009-08-03 10:13:34

  Hadret - Użytkownik

Hadret
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-08-03
Serwis

Re: Wortal Debiana

Pozwolę sobie wtrącić swoje dwanaście groszy, ale, jako że to mój pierwszy post tutaj, na sam przód: witam wszystkich bardzo serdecznie! (:

Co mi się nie podoba odnośnie pomysłu "nowego" portalu to to, że będzie to portal aktywny przez jeden, góra dwa miesiące, po tym czasie artykuły będę pojawiały się raz na pół roku lub wcale i ostatecznie nowi użytkownicy Debiana będę znajdowali informacje odnośnie wersji, które są przestarzałe, nieaktualne i, w zasadzie, już niepotrzebne, może wyłączając fanów edycji oldstable, oldoldstable i veryveryoldoldstable. Zobaczmy:

Fora dyskusyjne:

* http://forum.dug.net.pl/
* http://debian.linux.pl/
* http://www.debianusers.pl/forum/

"Portale"/wortale/strony/wiki:

* http://new.dug.net.pl/
* http://www.debianusers.pl/
* http://wonder.pl/

Fora są średnio aktywne, ale gdyby połączyć wszystkie trzy ze sobą? Kto wie? Ale tego nigdy się nie dowiemy - to na pewno. Portale, wortale, wiki są nieaktualne, a jeśli nawet pojawiają się jakieś nowe informacje to niezwykle rzadko i później znów zamiera. Ponownie, gdyby złączyć je ze sobą, byłaby szansa na stworzenie czegoś w miarę dobrego. Pomysł z podzieleniem się informacjami kto? co? i dlaczego? pisze jest rewelacyjny, ale który piszący będzie chciał się taką informacją podzielić? Poza tym, tworzenie zespołów (choćby dwuosobowych) do pisania tych samych rzeczy byłoby rewelacyjne ze względu na szybkość, ale jakoś zdaje się to być zupełnie niezgodne z polską naturą (to moja prywatna opinia).
Każdy ciągnie do siebie i nie chce się łączyć z innymi. Żadne z for nie widzi powodu, dla którego miałoby połączyć się z tym drugim (na zasadzie: "niech oni przyjdą do nas, dlaczego my mamy iść do nich?"), podobnie sprawa wygląda z portalami, wortalami i wiki. Pomyśleć, że byłby jeszcze jeden projekt, debianlinux.pl, ale ten upadł zanim w ogóle się narodził, więc problem sam się rozwiązał. Zaznaczam przy tym, że wcale nie twierdzę, że jedynym rozwiązaniem jest upadek któregokolwiek forum, portalu, wortalu, czy wiki.

Moim zdaniem rozwiązanie leży w innym miejscu i na nim warto byłoby się skupić. Jeżeli inne nacje są w stanie się w taki sposób zgrać, wierzę że i nam może się udać. Tym bardziej, że często największym problemem jest brak pomysłu na to, co można zrobić. A można i trzeba zrobić wiele. O czym mówię? O tym:

* http://wiki.debian-pl.org/

Tak, o oficjalnym wiki. To tam zaczynający swoją przygodę będą szukali pomocy. Jest masa rzeczy, które trzeba tam zrobić, masa materiałów, które trzeba dopieścić, dotłumaczyć, zaktualizować lub przetłumaczyć od nowa. Może więc zamiast zajmować się łączeniem i dzieleniem portali, zaczynaniem jakichś nowych, czy kontynuowania raz na pół roku starych, warto byłoby wesprzeć projekt, ale tym razem, tak naprawdę, oficjalną drogą? Moim zdaniem - bardzo warto. Spójrzcie tutaj:

* http://www.debian.org/releases/stable/installmanual

To wstyd, że są dwie, czy trzy osoby, które chcą pisać swój własny podręcznik instalacji Debiana dla początkujących, a nie ma nikogo, kto przetłumaczyłby ten oficjalny, stworzony przez deweloperów Debiana jest przetłumaczony na wszystkie języki świata, wyłączając polski.

Wszyscy jesteśmy tu z tych samych powodów. Chcemy wspierać FOSS, GNU/Linuksa i dystrybucję Debiana w szczególności. Uważam, że to najwyższy czas, żeby zrobić to oficjalnymi kanałami, używając oficjalnych narzędzi komunikacji i wspierania projektu. Masz wakacje i się nudzisz? Wspaniale, wejdź na wiki.debian.org i przetłumacz kilka lub kilkanaście stron. Zrobisz coś, co przyniesie prawdziwą korzyść projektowi. Nie dajesz sobie rady z tłumaczeniem i potrzebujesz pomocy? Żaden problem, od tego jest to i inne fora + lista dyskusyjna, żebyś o nią mógł poprosić. A kiedy to zawiedzie, pisz do mnie i wymyślimy coś razem.

Na koniec - jak to się dzieje, że od grudnia 2008 roku jest możliwość tworzenia oficjalnych zlokalizowanych planet i nie ma tam jeszcze Polski? Jest Hiszpania (http://planet.debian.org/es/) i Francja (http://planet-fr.debian.net/), ale nie ma jeszcze Polski. To dlatego, że nie mamy blogerów, którzy piszą na temat Debiana? Czy po prostu nie ma osoby, która chciałaby coś takiego stworzyć?

Ostatnio edytowany przez Hadret (2009-08-03 10:23:32)

Offline

 

#25  2009-08-03 10:47:14

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Wortal Debiana

Odniosę się tylko do jednego Twojego wniosku, na resztę wypowiedzą się inni, albo i nie ;P
Połączenie portali / forów / wortali
Jesteś tylko lub aż użytkownikiem, być może chcesz być aktywny i się udzielać. Zdaję sobie sprawę, że takie połączenie to kij który ma dwa końce - z jednej strony pomaga, z drugiej utrudnia. Ale najbardziej prozaiczną rzeczą która powoduje że te fora nigdy się nie połączą są... pieniądze. Tak drogi kolego, mamona rządzi. Tak Radex z forum debian.linux.pl jak Biexi i ja zainwestowaliśmy w tę zabawę niezłe pieniądze. Już nie mówię, że domena kosztuje - to akurat grosze, ale utrzymanie łącza i sprzętu to już inna para kaloszy.
I jeszcze jedno - przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi forami nie napotyka na żadne przeszkody.
Pozdrawiam


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)