Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2020-11-02 14:36:20

  Rodriquez - Użytkownik

Rodriquez
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-20

Błędne rozpoznanie gniazda HDMI.

Witam,
Posiadam laptop Lenovo T580 wraz z zainstalowanym systemem operacyjnym Parrot Linux (Debian).
Chciałem rozszerzyć pracę o dodatkowy monitor, a co za tym idzie kupiłem replikator portów który podpiąłem pod USB typ C (Thunderbolt 3).
Monitor jest podpięty za pomocą DVI a od strony replikatora HDMI.

W systemie Windows wszystko działa jak należy.
W systemie linux pojawiają się takie pasy

https://i.ibb.co/hH7gp3T/artifacts.jpg

Testowałem na różnych live cd
-fedora
-ubuntu
-archlinux
-kali
Na wszystkich efekt jest ten sam.
Wymieniałem kabel wraz z różnymi przejściówkami niestety nic nie przyniosło poprawy.

Na próbę podłączyłem przez ten replikator portów telewizor kablem HDMI <-> HDMI - wszystko działa jak trzeba.
Okazało się że XRANDR jak i system wykrywa gniazdo jako DISPLAY PORT i wysyła obraz w takim formacie.
Z tego co wiadomo aby obraz z gniazda DISPLAY-PORT  był wyświetlany poprawnie na monitorze z gniazdem DVI należy podpiąć adapter aktywny.

I tutaj pojawia się pytanie czy jest szansa aby ręcznie wymusić zmianę rozpoznawania gniazda bądź też sam sposób sygnału?
Jeśli nie to w takiej konfiguracji będę potrzebował minimum 3 przejściówek aby prawidłowo wyświetlać obraz...

Offline

 

#2  2020-11-06 19:14:33

  Rodriquez - Użytkownik

Rodriquez
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-20

Re: Błędne rozpoznanie gniazda HDMI.

Wyczytałem w necie że można skorygować format sygnału za pomocą ddcutil niestety jest to laptop a narzędzie nie obsługuje laptopów ani stacji dokujących

Offline

 

#3  2020-11-25 23:00:07

  Rodriquez - Użytkownik

Rodriquez
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-09-20

Re: Błędne rozpoznanie gniazda HDMI.

Jak coś możecie zamykać, kupiłem inny replikator portów dedykowany pod Mac'a i zadziałał bez problemów, najprawdopodobniej chipset tego modelu jest fałszywie rozpoznawany stąd problemy.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)