Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2020-06-03 18:50:58

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

ghostscript przyciemnienie kolorów w pliku ps lub pdf

Cześć,

Mam sobie plik ps/pdf, który jest kolorowym wydrukiem grafiki z programu CAD/CAE w formacie postscript2.
Część elementów w pliku jest w bardzo jasnych kolorach, jak żółty, srebrny czy limonkowy (taki wściekły zielony ;-) ), które w oprogramowaniu z racji czarnego tła wyglądają ok, natomiast w ps/pdf'ie na białym tle są niewidoczne.
Po przejściu do grayscali (np. gs -sDEVICE=pdfwrite -sProcessColorModel=DeviceGray -sColorConversionStrategy=Gray -dOverrideICC) sytuacja się nie poprawia - elementy są nadal zbyt jasne (chociaż oczy już nie bolą).
Trochę poprawy udało mi się uzyskać bawiąc konwersją rgb→cmyk, inwersją kolorów i grayscalą, jednak to ciągle nie jest zadowalające.

Pytanie mam takie.
Jaka jest najszybsza droga, do zmiany barwy na ciemniejszą dla a) wszystkich kolorów rgb, b) przyciemnienia żółtego w cmyk lub c) inna lepsza solucja?

Pozdrawiam,
Dominik

Offline

 

#2  2021-08-18 14:56:00

  fnmirk - Redaktor

fnmirk
Redaktor
Zarejestrowany: 2008-02-19

Re: ghostscript przyciemnienie kolorów w pliku ps lub pdf

Pewnie już rozwiązałeś zagadnienie, ale napiszę póki pamiętam.

Mając oryginalny plik CAD/CAE można go eksportować do formatu np. svg (wektorowego), a z nim można zrobić wszystko w dowolnym programie do grafiki wektorowej.

Pliki ps/pdf też można wczytać do programu obsługującego grafikę wektorową (zwracając uwagę na czcionki) i traktować jak rysunek wektorowy.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)