Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2020-03-13 21:26:23

  uzzo - Użytkownik

uzzo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-11-22

czy warto się przenieść na debian 10

Witam

mam takie pytanko czy warto przenieść się na debian 10? używam 9 głównie jako serwer multimediów itp openmediavault i inne rzeczy,
na razie wszystko u mnie działa i nic się złego nie dzieje, chociaż mnie korci aby kupić nowy dysk na większy i wgrać na niego nowy system,

czy po przesiadce na 10 nie będzie problemów z plexem, jdownloaderem i urbackaupem??

czy warto i jakie macie odczucia co do tej wersji debian 10.

ja używam omv 4 na debianie 10 pewnie będzie omv 5 i to pewnie mnie zachęca, tylko czy po przez takie działanie nie strzele w sobie kolano bo nie będzie coś tam działać?

Offline

 

#2  2020-03-13 21:34:26

  urbinek - Dzban Naczelny

urbinek
Dzban Naczelny
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: czy warto się przenieść na debian 10

Debian to tzw rolling release distribution systemy różnią się od siebie wersjami pakietów i podstawową konfiguracja

Po za tym system działa zasadniczo tak samo.

Ewentualne problemy zalezą  od indywidualnego wykorzystania


A w wolnym czasie, robię noże :)
http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png

Offline

 

#3  2020-03-14 09:59:59

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: czy warto się przenieść na debian 10

Rolling release można nazwać co najwyżej testing/sid.
Kolega pyta o 10, która jest obecnie stable.
Generalnie problemów być nie powinno, ale dobrze jest poczytać na stronach domowych plex, jdownloader i urbackaup czy nie zgłoszono jakiś problemów związanych z Debianem 10.
No i zawsze można zrobić kopię, do której będzie można w razie problemów wrócić.

Ostatnio edytowany przez arecki (2020-03-14 10:00:52)

Offline

 

#4  2020-03-15 10:20:54

  zbig - Użytkownik

zbig
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-02-25

Re: czy warto się przenieść na debian 10

Nie ma najmniejszego problemu aby zainstalować Debiana 10 np. na pendrive i z niego uruchomić system. Można w ten sposób dość dobrze przetestować swoje wymagania na sprzęcie a nie tylko na maszynie wirtualnej. Myślę, że już rozważałeś sprawdzenie wszystkiego na np. virtualboxie ;)

Offline

 

#5  2020-03-18 23:55:13

  uzzo - Użytkownik

uzzo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-11-22

Re: czy warto się przenieść na debian 10

a no chciałem przetestować na virtualboxie ale coś mi się nie chce odpalać nie wiem problem sprzętowy czy jak a to nie jest taki jakiś mega problem chciałem to w wolnej chwili coś pokombinować, mogę zobaczyć na innej maszynie, generalnie jeśli chodzi o jdownloader2 i urbackaup to nie powinno być problemu, większe obawy mam do openmediavalut5 ponieważ wiem że na początku omv4 też miała błędy i trzeba było szukać napraw. No i zasadniczo ten plex czy będę mieć tą samą macierz RAID i biblioteki bo nie chcę mi się na nowo wszystko ustawiać. Jednym słowem wszystko fajnie działa a nie chce się wkopać i robić sobie dodatkową robotę i stres bo żona nie może oglądać sobie filmów ;0

Offline

 

#6  2020-03-31 20:51:07

  uzzo - Użytkownik

uzzo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-11-22

Re: czy warto się przenieść na debian 10

jak na razie uważam że mi się nie opłaca przechodzić

w nowym debianie jest inna instalacja omv 5 niż poprzednio i nie zawsze zadziała, po 3 razem udało mi się go postawić, mniej wtyczek dla omv 5, brak plexa w omv 5, trzeba instalować go przez docker jak z stabilnością nie wiem. Instalacja z pliku .deb nie działa. hmmm pewnie nie ta wersja linuxa.

jak na razie za dużo zachodu. Zostaje przy tym co mam;)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)