Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2019-12-24 10:00:15

  Miras - Użytkownik

Miras
Użytkownik
Skąd: Siewierz
Zarejestrowany: 2013-08-06

Gry z multiplayer w sieci lokalnej

Znacie jakieś darmowe gry z trybem multiplayer w sieci lokalnej?

Gatunek obojętny, mogą być wyścigi, strategie, celowniczki, platformowe.

Znam tylko: 0ad i OpenArena i nie umiem znaleźć nic innego :)

Offline

 

#2  2019-12-24 10:10:56

  urbinek - Dzban Naczelny

urbinek
Dzban Naczelny
Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2009-10-01
Serwis

Re: Gry z multiplayer w sieci lokalnej

cs: 1.6


A w wolnym czasie, robię noże :)
http://nginx.urbinek.eu/_photos/signature.png

Offline

 

#3  2019-12-24 13:34:46

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Gry z multiplayer w sieci lokalnej

Quake 3 i 4 też po sieci latają.

Instalatory na Linuxa są, tylko trzeba oryginalne CD/DVD trafić, ale to nie majątek.

Q4:
http://zerowing.idsoftware.com/linux/quake4/Quake4FrontPage/

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2019-12-24 13:37:02)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#4  2019-12-24 14:48:56

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: Gry z multiplayer w sieci lokalnej

Ale to mają być gry na linuksa czy w ogóle coś darmowego do LAN.

Na podobnej zasadzie jak podał Jacekalex jest jeszcze Doom 3, też można płytkę wyrwać za grosze a instalator na linuksa jest, UT2004 to samo. Z nowszych tytułów to nawet z niedarmowych na windowsa nie ma za bardzo nic po LANie.

Offline

 

#5  2019-12-25 01:44:12

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Gry z multiplayer w sieci lokalnej

urbinek cs1.6 nie jest darmowy! Nigdy nie był (klient)

tu masz przykładowy serwer

Miras tf2
najlepsza drużynówka fpp po cs'ie

polecę bądź co bądź płatnego q3a, którego dorwiesz za grosze na gogu czy steamie (ok 50zł a jak trafisz to 1/4 tej sumy)

oczywiście wszystko native linux ready wraz z q3a

btw1. jeżeli po lokalu to tylko cs1.6 i q3a  :)

btw2. zapomniałem o odpowiedniku/konkurencji q3a:
unreal tournament

też świetny tytuł, niestety nie ma natywki na linuksa ale na winie działa bez żadnych problemów.

Podsumowując te gry są dzisiaj tak tanie i tak grywalne pomimo upływu lat, że nie warto szukać na siłę czegoś free to play, tylko wydać te kilka groszy i świetnie się bawić. Za komplet: cs1.6, q3a, ut zapłacisz ok 20zł (coroczne świąteczne promo na gogu i steamie) w normalnych cenach to też nie jest jakiś duży wydatek bo w 100zł spokojnie się zamieścisz.

skullman napisał(-a):

Z nowszych tytułów to nawet z niedarmowych na windowsa nie ma za bardzo nic po LANie.

bzdura:
https://store.steampowered.com/app/238960/Path_of_Exile/
https://store.steampowered.com/app/444200/World_of_Tanks_Blitz/

ps. wyżej wymienione giery odpalają na protonie aczkolwiek nie wiem jak z wydajnością i ewentualnymi bugami bo nie gram w te tytuły

Ostatnio edytowany przez hi (2019-12-25 22:54:02)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#6  2019-12-29 09:47:40

  Miras - Użytkownik

Miras
Użytkownik
Skąd: Siewierz
Zarejestrowany: 2013-08-06

Re: Gry z multiplayer w sieci lokalnej

Dziękuję za te super tytuły. W kategorii FPS jest w co pograć.

A czy coś po za FPS możecie polecić lub coś bez krwi i flaków :D

Od siebie polecam:

SuperTuxKart - od ponad pół roku jest dostępna z trybem LAN oraz internet
Bomberclone - LAN

Offline

 

#7  2019-12-31 14:57:21

  wikingagressor - Użytkownik

wikingagressor
Użytkownik
Skąd: Józefów k.Błonia, mazowieck
Zarejestrowany: 2015-02-03

Re: Gry z multiplayer w sieci lokalnej

Miras napisał(-a):

Dziękuję za te super tytuły. W kategorii FPS jest w co pograć.

A czy coś po za FPS możecie polecić lub coś bez krwi i flaków :D

Od siebie polecam:

SuperTuxKart - od ponad pół roku jest dostępna z trybem LAN oraz internet
Bomberclone - LAN

Jak chcesz cos strategicznego po lanie, to moze FreeCiv, FreeCol albo FreeOrion?
Dodatkowo jak chcesz RTSa, to moze OpenRA ?


Peace, Love and Debian for the World!!!

Offline

 

#8  2020-02-02 11:15:29

  Miras - Użytkownik

Miras
Użytkownik
Skąd: Siewierz
Zarejestrowany: 2013-08-06

Re: Gry z multiplayer w sieci lokalnej

wikingagressor napisał(-a):

Dodatkowo jak chcesz RTSa, to moze OpenRA ?

Dziękuję, przypomniały mi się beztroskie i nieświadome czasy win95, kiedy najpierw stawialiśmy monitory tyłem do siebie i graliśmy w nią po RS232, a potem już w swoich pokojach po koncentryku :)

Offline

 

#9  2020-02-04 00:02:34

  jawojx - Użytkownik

jawojx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: Gry z multiplayer w sieci lokalnej

Miras napisał(-a):

Znacie jakieś darmowe gry z trybem multiplayer w sieci lokalnej?

Trudno mnie nazwać graczem, czy znawcą tematu, ale robiłem około 11/12 lat temu dla swoich znajomych, a w zasadzie dla ich dzieci (była tam załoga i atmosfera do grania), Debiany z grami (niektóre live, bo mamy laptop miał być nienaruszony, a czasami się przydawał). Chodziło by grali miedzy sobą lokalnie (czasami z tatą, czasami z kolegami), ale nie na serwerach z dorosłymi graczami, tak wtedy chcieli rodzice.

Przygotowując to sporo znalazłem gier posiadających swoje serwery, które możesz uruchomić lokalnie, było tego naprawdę dużo (natywne, nie przez wine). Jak jesteś dalej zainteresowany to mogę to sprawdzić, może coś jeszcze zostało u nich, a może ja mam gdzieś spis jakiś (pewnie coś takiego miałem). Jedyne co pamiętam, oprócz tych które tu już wspomniano, to te parę gier (to są wszystkie gry z własnym serwerem do uruchomienia, tak jak chciałeś, niektóre są w repozytoriach).

Gry planszowe, szachy i warcaby i pseudo planszowe, na przykład typowe "w statki".

RoR rigsofrods niby symulator/model uszkodzeń i zachowań maszyn, ale można pobrać różne rzeczy/pojazdy i zrobić własny plac budowlany. Ma serwer osobno, ale pewnie łatwo uruchomić.

Bardzo im się podobał gra z rewolwerowcami (a wygląda tak sobie i starawo, ale grywalność może niezła) SmokinGuns.

World-of-padman strzelanka chyba piłeczkami, dla dzieci, bezkrwawa.

Czołgi ZeroBallistics, dwie drużyny walczą na małym terenie (można razem przeciwko botom na własnym serwerze), wtedy nówka, ale i dzisiaj ma niezłą grafikę.

2D zabawna strzelanka Warmux podgląd jak wygląda, jest w repozytorium serwer jest warmux-servers.

Klimat II Wojny Światowej, otwarta od lat, wtedy jeszcze własnościowa, ale darmowa gra Enemy-Territory

Symulator lotów FlightGear, ja tylko spróbowałem latać Cessną wystartowałem, latałem i nie udało mi się wylądować, ale to była tylko próba gry, działało i tyle.

Wszystkie mają własne serwery i ja byłem zaskoczony, że tyle tego było (były też wyścigi, jakieś koleje, ale nie pamiętam teraz nazw), to fragmencik jaki sobie przypomniałem (nie pamiętałem, a przypomniałem :), chłopaki z tatą mieli zabawę przez parę lat. I tak jak pisałem, jak jesteś dalej zainteresowany, to mogę popytać ich, a i sam poszukam po starych dyskach, czy płytach.

Edycja: Nie wiem jakim cudem, ale był błąd w adresie Enemy-Territory-legacy, poprawiłem.

Ostatnio edytowany przez jawojx (2020-03-03 18:16:41)

Offline

 

#10  2020-02-24 20:49:21

  Miras - Użytkownik

Miras
Użytkownik
Skąd: Siewierz
Zarejestrowany: 2013-08-06

Re: Gry z multiplayer w sieci lokalnej

jawojx napisał(-a):

Trudno mnie nazwać graczem..........a i sam poszukam po starych dyskach, czy płytach.

Tak, u mnie podobna sytuacja. Największą frajdą jest ustrzelenie taty więc często muszę się dołączać :) Z przyjemnością przejrzę co zaproponowałeś i to co znajdziesz :)

Offline

 

#11  2020-02-27 23:37:52

  jawojx - Użytkownik

jawojx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: Gry z multiplayer w sieci lokalnej

Udało się zebrać tę listę z grami multiplayer, które mają własny serwer i są natywne na Linuksa (ponad 90% to open-source). Część dostałem, a i znalazłem też listę na starym dysku (pewnie są też na innych, ale czasu brak), datowaną na 12 listopad 2010 roku, trochę stare (a była to chyba ostatnia partia i najnowsza, bo mało było na niej już), ale razem udało się uzbierać trochę pozycji. To nie są wszystkie, sam kojarzę że paru tu brakuje (zatarło się), tylko że ja to "widzę", a nie pamiętam nazw.

Na końcu listy dodałem adresy stron z grami na Linuksa, które wykorzystałem do linkowania opisu gier. Tam też pewnie możesz znaleźć inne gry (nowsze), może się przyda. Nie wiem, czy je dobrze podzieliłem na grupy i opisałem (wspominałem, nie bardzo się na tym znam), ale chciałem to jakoś uporządkować.

Ze znacznikiem * są w repozytoriach Debiana.

Gry wieloosobowe (multiplayer) z własnym serwerem, natywne na Linuksa.

To już podane wcześniej (ale były na tej liście, czyli wykorzystywane w tych Debian-ach, dla tamtych dzieci)

*0ad
*OpenArena
*SuperTuxKart

lub wspomniane przeze mnie.

"w statki".
RoR rigsofrods
SmokinGuns.
World-of-padman
ZeroBallistics,
Warmux
Enemy-Territory-legacy
FlightGear

Pozostałe: ----------------------------------------------
Różne.

*teeworlds i teeworlds-server
*btanks
cs2d  (bez steam-a pobrać)
Battle Just Started
*scorched3d
*snowballz

Przygodowa.

Savagexr

Strzelanki.

Unreal Tournament 2004 (demo), powiedziano mi że, wpełni grywalne kilka map. Link do pobrania
TrueCombat:Elite
Urban Terror
*sauerbraten sauerbraten-server
*BZFlag
*cube2 cube2-server cube2-data (starszy sauerbraten)
*assaultcube
*redeclipse redeclipse-server
*alien-arena alien-arena-server
*nexuiz nexuiz-server
warsow
tremulous
xonotic

Strategiczne.

8 Kingdoms
*SevenKingdoms (apt install 7kaa)
*netPanzer
*Freeciv
*FreeCol
*Battle for Wesnoth
*Warzone 2100
dark-oberon
*unknown-horizons
*megaglest
*The Battle for Wesnoth
*OpenTTD

Egoboo
*Minetest

*Vega Strike

Wyścigi samochodowe.

*trigger-rally
Vdrift
stuntrally
dakar2011
*Torcs
speed-dreams
re-volt
maniadrive
racer


Symulator pociągów.

*openBVE

Sportowe.

*freetennis
*csmash

dangerdeep (chyba ma multiplayer)
tinyandbig demo pobrać na dole dla Linuksa (paczka deb jest też), nie przechodzić na steam-a

Linki:
https://wiki.debian.org/Games/Links
https://wiki.debian.org/Game
https://wiki.debian.org/Games/Suggested
https://sourceforge.net/projects/pg4l/files/
https://blends.debian.org/games
https://libregamewiki.org/
http://repo.openpandora.org
https://itch.io/games/free/platform-linux/tag-racing

Nie multiplayer, fizyka w grach, może nie znasz.

*phun
*stormbaancoureur

Może coś jeszcze znajdą, po instalacjach/komputerach z tamtych lat nic nie zostało. A ja powinienem mieć gdzieś te stare płyty live Debian-a z tymi grami, może.

Uwaga edycja: Błąd w adresie etlegacy, tu prawidłowy Enemy-Territory-legacy, poprawiłem też w liście. Z poprzedniego adresu też można pobrać, tylko że wersję 2.60b (tylko 32bity), a tu jest nowsza 2.76 (32 i 64bity). Doczytałem jeszcze na wiki etl, że do uruchomienia tej wersji 2.76 i tak potrzebujemy niektórych plików z 2.60b i musimy je skopiować. W ten sposób obydwa adresy są potrzebne i przez przypadek tak się stało.

Ostatnio edytowany przez jawojx (2020-03-03 19:00:22)

Offline

 

#12  2023-08-30 08:49:59

  Tor - Redaktor

Tor
Redaktor
Zarejestrowany: 2010-01-01

Re: Gry z multiplayer w sieci lokalnej

Co prawda nie darmowe, ale Baldur`s Gate 1 i 2 w wersji EE, IWD EE i Neverwinter Nights EE - są dostępne natywne wersje linuksowe i można grać po IP-kach. Bez problemu łączą się ze sobą wersje na Windows, Linux i Android.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)