Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-06-22 17:15:01

  mccn - Użytkownik

mccn
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-06-22

Proxmox dns serwer dla VM

Witajcie,
Problem z jakim się borykam przygonił mnie na DUG w poszukiwaniu odpowiedzi ;)

Opiszę co mnie męczy ;)

Więc tak postawiłem sobie maszynę z proxmoxem celem wirtualizacji i rzecz jasna większego bezpieczeństwa i skalowalności moich projektów.

Męczy mnie bardzo konfiguracja serwera dns dla wirtualnych maszyn...
Postawiłem 3 VM-ki mam 5 adresów użytkowych 2 dałem na mastera z proxmoxem i pozostałe 3 na te właśnie VM-ki... i teraz potrzebuje zrobić serwer dns dla tych maszyn wirtualnych.

Czy istnieje możliwość zrobienia tak aby zaparkować domenę na masterze zrobić tam np. ns1.domena.pl, ns2.domena.pl tak aby te dnsy działały dla domen które na nich zaparkuje a kierowały na maszyny wirtualne ?


Uciekłem z VPS-ów od dostawców bo za duże obciążenie już robiłem ...
Na hostingach było tak że dostałem dnsy na które parkowałem domenę a domena kierowała na vps-a i żadne skarby nie mogę dojść jak to zrobić ...
Coś ktoś w temacie ?

Offline

 

#2  2017-06-22 19:59:07

  shiver25 - Użytkownik

shiver25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-02-25

Re: Proxmox dns serwer dla VM

Witam,

Jak zrozumiałem biega o własny serwer DNS, do rozwiązywania nazw po lokalu. Akurat dziś czytałem o tym więc podrzucam linka, jak to można zrobić. Generalnie to prosta sprawa jest. W linku jest to robione na Ubuntu, ale nie będzie problemu żeby to zrobić na Debianie.
http://news.softpedia.com/news/How-to-Host-Your-Own … u-49585.shtml
https://lani78.com/2012/07/22/setting-up-a-dns-for- … golin-server/
ewentualnie
https://www.linux.com/learn/dnsmasq-easy-lan-name-services



Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez shiver25 (2017-06-22 20:04:37)

Offline

 

#3  2017-06-22 21:36:02

  mccn - Użytkownik

mccn
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-06-22

Re: Proxmox dns serwer dla VM

Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

Niestety nie o to chodzi... Stawiam sobie serwerek hostingowy pod własne potrzeby wordpress forum itp. I potrzebuje zrobić serwer dns na 2 IP tak abym mógł przeznaczyć 3 pozostałe IP na wirtualne maszyny na których z osobna będę trzymał domeny wraz ze stronami.
I chciałbym aby to działało tak że kieruje domeny na serwer dns master a on mi je przekierowuje na odpowiedni serwer vps gdzie znajduje się owa domena.

Nie wiem czy tak się da w ogóle to ustawić i temu sięgam po radę do forumowiczów ;) bo z postawieniem serwera dns jako tako sobie radzę tyle że to już bardziej zaawansowana konfiguracja ..


Edit....

Chyba już wiem jak to trzeba robić ...
Trzeba tworzyć wpisy GLUE na konkretne nsy tylko pytanie teraz czy można utworzyć np. 2 wpisy glue na ten sam IP ?

Ostatnio edytowany przez mccn (2017-06-23 15:05:16)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)