Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-03-26 17:35:37

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Zewnętrzne odtwarzacze typu Android TV

Witam.

Chciałbym zrobić tutaj temat ogólny odnośnie urządzeń w stylu Android TV - żeby dzielić się doświadczeniami na temat POSIADANAEGO sprzętu - tak więc jak macie wpięte coś do swojego TV co ma Androida, Windosa albo inny 'pełny' system operacyjny to podzielcie się proszę jak to śmiga :)

Ja posiadam Kiano SlimStick:

http://kiano.pl/produkty/kiano-slimstick/

Kosztowało mnie to 250 zł (teraz chyba za mniej niż 350 się nie dostanie) za to dostałem maleństwo z pełnym Windos 10 Home i Intelem na pokładzie. Ocena ogólna (po zainstalowaniu wszystkich aktualizacji Windos, bo na początku chodziło sporo gorzej) - bardzo dobra:

Zalety:
- Windos z x86, czyli działa praktycznie wszystko - Netflix, wszelkie Playery TVN, iPle *uje muje dzikie węże i inne, do tego oczywiście Kodi zapierdziela że aż miło :)
- Youtube z przeglądarki działa płynnie o ile wymusi się śmiganie na h264 (standardowo tuba stara się dawać ostatnio WebM którego sprzętowo Intel nie dekoduje)
- Sama prędkość jest zadowalająco dobra jak na tak małe ustrojstwo - mimo tylko 2 GB ramu, sprzęcik nadaje się całkiem w porządku do przeglądania netu (oczywiście tyłka nie urywa, ale też nie muli jakoś strasznie)

Wady:
- Karta WIFI - zapomnijcie od razu trzeba kupić zewnętrzną, nie dość że max 72 Mbps to jeszcze zasięg i jakość połączenia taka że szkoda gadać
- Max FullHD narzucone przez Intel'a mimo że karta spokojnie ciągnie i dekoduje 4K
- Brak wsparcia dla H265 - na razie nie problem ale...
- Po włączeniu turbo (standardowo w BIOS wyłączone) potrafi się nagrzewać (włącza się throttling) w filmach raczej nie przeszkadza, ale jakby chcieć zapuścić jakąś grę to może być ciężko (mimo wszystko IMHO turbo powinno się włączyć - pomaga np. w przeglądarce)
- O ile to kogoś boli, to jest normalny PC a nie player - czyli standardowo myszka i klawiatura a nie pilot (na upartego można pilot dokupić), mnie to nie przeszkadza - wręcz przeciwnie, ale pewnie będą tacy że dla nich będzie to 'bee'

Podsumowując: jak dla mnie bardzo dobrze zainwestowane 250 zł :)

Teraz kolega podlinkował mi to:

https://www.x-kom.pl/p/347157-odtwarzacz-multimedia … i-box-4k.html

I zastanawiam się jak w praktyce może śmigać - miał ktoś może do czynienia? Są dostępne polskie portale + Netflix itd? Jest stabilne? Chodzi płynnie? A może ktoś ma inny sprzęt tego typu? Dajcie znać.

Chciałbym żeby oceniali tylko posiadacze, albo ktoś kto widział dany sprzęt przez dłuższy czas w akcji - panom "nie wiem, ale się wypowiem" serdecznie z góry dziękujemy,  dla nich stworzono to miejsce:

www.sejm.gov.pl

:)

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Huk (2017-03-26 17:42:38)

Offline

 

#2  2017-03-26 19:01:52

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Zewnętrzne odtwarzacze typu Android TV

Android TV Boxy?

jak masz dużo kasy, to Nividia Shield wymiata, jak chcesz w bardziej przyziemnych cenach, to ja raczej celowałbym w jakiegoś Odroida.
Większość Andkowych TV boxów  wydajnością i uniwersalnością nie zbliżyła się nawet na milę do RPI2, o Odroidzie C2 nie wspominając w ogóle.
Ładną obudowę znajdziesz praktycznie do każdej płytki na rynku.

Przykładowe parametry porządnego komputerka do TV (Odroid C2):

* Amlogic ARM® Cortex®-A53(ARMv8) 1.5Ghz quad core CPUs
* Mali™-450 GPU (3 Pixel-processors + 2 Vertex shader processors)
* 2Gbyte DDR3 SDRAM
* Gigabit Ethernet
* HDMI 2.0 4K/60Hz display
* H.265 4K/60FPS and H.264 4K/30FPS capable VPU
* 40pin GPIOs + 7pin I2S
* eMMC5.0 HS400 Flash Storage slot / UHS-1 SDR50 MicroSD Card slot
* USB 2.0 Host x 4, USB OTG x 1 (power + data capable)
* Infrared(IR) Receiver
* Ubuntu 16.04 or Android 5.1 Lollipop based on Kernel 3.14LTS

Gotowy Andkowy TV box o takich parametrach to byłoby w sklepie typu MM czy Euro pewnie z 1000 zł, o ile nie więcej.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2017-03-26 19:06:45)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2017-03-27 16:29:29

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Zewnętrzne odtwarzacze typu Android TV

Ja od siebie powiem, że miałem rok temu takie badziewie Vensys/VenBOX :

http://jscss.vensys.pl/media/catalog/product/cache/3/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/i/t/itv23_promo.jpg

Z tyłu tak wyglądało: http://www.vensys.pl/media/catalog/product/i/t/itv23_06.jpg

Miało to 4 rdzeniowy procesor, 1GB RAM...

Przez pewien czas było ok ale z każdą aktualizacją coraz bardziej muliło i się wieszało. Ogólnie odradzam używania przystawek. Wyświetlany obraz nie mieścił się na ekranie TV. Zdecydowanie lepsze są TV z wbudowanym już Androidem (bazujące na Androidzie) jak np. SONY Bravia Android TV. Zero problemów i tyle. I wszystko działa jak trzeba.

Ostatnio edytowany przez neo86 (2017-03-27 16:31:27)

Offline

 

#4  2017-03-27 17:01:42

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Zewnętrzne odtwarzacze typu Android TV

Ktoś z was testował? Na wyprzedaży w chińskich serwisach core i5 można było już mieć za ~220$ z RAM i dyskiem.

http://www.hystou.com/products/fanless-mini-pc/c-2/

Ostatnio edytowany przez ciastek1981 (2017-03-27 17:04:38)


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#5  2017-03-28 01:02:01

  drag_op - Użytkownik

drag_op
Użytkownik
Zarejestrowany: 2015-11-09

Re: Zewnętrzne odtwarzacze typu Android TV

Testujemy na bieżąco jakieś 30 sztuk w różnej spec, co Cię dokładnie interesuje?
Niektóre chodzą po 4-5dni w tygodniu po 24h/dobe.
W jednej sztuce tylko padł slot na pamięć RAM, a tak to bez zarzutów. Ciche, szybkie i eleganckie.

Offline

 

#6  2017-03-28 09:51:43

  darian - Użytkownik

darian
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-10-30

Re: Zewnętrzne odtwarzacze typu Android TV

http://allegro.pl/tv-box-mxq-pro-lollipop-5-1-64bit … s_rule_id=201  Mam takie cós 
Kodi (16.1) zacina się cały czas na reakcję trzeba czekać kilka minut.
Wywalone 200 zł w błoto, została mi tylko klawiatura i8 z tego.

Offline

 

#7  2017-03-28 13:43:10

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Zewnętrzne odtwarzacze typu Android TV

drag_op napisał(-a):

W jednej sztuce tylko padł slot na pamięć RAM, a tak to bez zarzutów. Ciche, szybkie i eleganckie.

Napisz coś więcej czy dopada je thermal throttling (np. przy wideo z sieci), czy zasilacz jest dobrej jakości (nie trzeba rozbierać i zalewać klejem-cykanie) no i jakiej jakości dają RAM i dyski SSD.

Co jakiś czas w tych chińskich sklepach typu gearbest , geekbuying czy ebay'u rzucą trochę sztuk na wyprzedaż. Jak pójdzie to przez port w Rotterdamie to jest duża szansa, że nie przejdzie przez łapy UC.

Przy normalnych cenach PC Stick z nowszymi atomami (>=Z8300) to chyba warto dołożyć ~200-250 zł i mieć Core i3 na pokładzie.

Ostatnio edytowany przez ciastek1981 (2017-03-28 13:45:05)


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#8  2017-03-28 16:17:28

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Zewnętrzne odtwarzacze typu Android TV

@ciastek1981:

Przypominam że w tym wątku ma być sprzęt do TV i tylko do TV, sprzętów do zastosowania generalnego typu RPI jest od grona. Problem z kompami o których mowa jest brak Windowsa (a przynajmniej jak chce się kupić w polskiej dystrybucji) - a to dokładka 500 zł (no chyba że weźmiemy wersję 'enterprise' z www.torrentz.costam ;] ale ja nie mam zamiaru się w to bawić).

Linux do TV nie jest zły (Kodi) ale jednak nie wszystkie portale działają (Netflix śmiga w przeglądarce ale w max 1280x720 np.) - najlepszy byłby sprzęt z Windos albo Androidem, na który wychodzą dedykowane apki - dlatego tak mi się podoba to Kiano - Windos (czy się go lubi czy nie) to jest jednak najbardziej wspierany system na rynku jeżeli chodzi o multimedia więc działa wszystko.

Pozdrawiam.

Offline

 

#9  2017-03-28 17:47:17

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Zewnętrzne odtwarzacze typu Android TV

OK! Chociaż dla niektórych te pchełki są za słabe, stąd moje pytanie. Poza tym niektórym brakuje RJ45.

Jak nie Kodibuntu to na allegro od groma jest ofert Windowsa za kilkadziesiąt złotych. Fakturę VAT wystawią, firma legalnie zarejestrowana to niech się allegro i Mikroshit zastanawiają dlaczego tak drogo. Z Hongkongu jeszcze taniej, ale bez faktury.

Ostatnio edytowany przez ciastek1981 (2017-03-28 17:48:24)


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#10  2017-03-28 21:18:29

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Zewnętrzne odtwarzacze typu Android TV

@Huk

Androida możesz używać i na RPI, i na Odroidach, od Tv boxów się to moim zdaniem lepiej sprawdza, bo po prostu łatwiej przywrócić takiego grata do życia,
po katastrofie sprzętu lub softu (np częsty przypadek, zdechła pamięć flash).

I nie ma się co jarać Windowsem, bo jak czegoś nie ma na Androida, to znaczy,
że nie ma tego w ogóle na świecie... xD

Odroid  zwrócił moją uwagę dlatego, że miewa niezłe wsparcie w dawnym Cynaogen Mod a obecnie Lineage OS, chociaż trzeba to sprawdzić pod kątem konkretnego modelu.
W przypadku sprzętu typu RPI, grub na karcie SD, OS na pendraku 16GB lub większym  i jedziesz.
Jak się skicha karta SD albo pendrak, to nie musisz wydawać 400 zł na nowego grata, tylko lekko licząc z 10x mniej.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2017-03-28 21:24:08)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#11  2017-03-28 21:53:04

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Zewnętrzne odtwarzacze typu Android TV

@Jacekalex:

Używałeś któregoś z tych sprzętów FIZYCZNIE? Próbowałeś na RPI Androida instalować? No to spróbuj i poużywaj zanim napiszesz że coś 'można' - specjalnie zaznaczyłem że pytam o SPRAWDZONY sprzęt, żeby się nie okazało że człowiek coś kupi a potem będzie zawód.

Wiele płytek ma fajne bebechy NA PAPIERZE, tylko co z tego jak w praktyce nie ma np. akceleracji 3D (chyba żadna płytka z Mali na Linuksie, bo sterów stabilnych brak), a dekoder H264 nie działa?

Przykładowo w przypadku RPI - owszem Android jest - ALE: rozwijany tylko dla RPI3 (RPI2 ponoć za słabe... taaa sranie w banie), rozwijany nie przez Fundacje RPI tylko przez kilku programistów po godzinach - czytaj bez oficjalnego wsparcia, bez akceleracji sprzętowej 3d i bez akceleracji dekodowania filmów (no chyba że coś w przeciągu ostatnich 3 miechów się zmieniło, ale jak ostatnio sprawdzałem to twórcy portu nie zostawiali złudzeń że szybko to nastąpi) - taki Android nie nada się do niczego.

Z ODROID rok temu było identycznie na Linuksie - specsy super, tylko akceleracji brak, na Andku 'ponoć' działa... czekam aż ktoś to potwierdzi. Ja z chęcią zainwestuję kasę w ODROID czy inne ustrojstwo - warunek jeden MA WSZYSTKO STABILNIE ŚMIGAĆ Z PEŁNĄ AKCELERACJĄ SPRZĘTOWĄ - inaczej to nie ma sensu :(

Shield to trochę za wysoka półka cenowa - nie szukam konsoli do grania tylko taniego odtwarzacza do filmów.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Huk (2017-03-28 21:54:46)

Offline

 

#12  2017-03-28 22:16:37

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Zewnętrzne odtwarzacze typu Android TV

Już dwa takie komputerki popełniłem dla znajomych.

W przypadku Odroida C2 historia z akceleracją video jest przekomiczna, mianowicie nie ma steru do X11, ale jest sterownik do akceleracji GPU na FBDEV.
Dodatkowo X11 nie potrzebujesz, bo na FBDEV można odpalić Westona, na nim Xaylanda i praktycznie dowolny program.
Kodi na FBdev bryka pięknie.

Nie jestem tylko pewien, czy na Waylandzie pójdzie akceleracja przez FBDEV, ale to jest do ustalenia.
https://community.arm.com/graphics/f/discussions/64 … eston-on-mali

Niedawno postawiłem C2 na  Odroidowym Andku 5.1.1, i jak na razie żadnych płaczy  ani wrzasków nie słyszałem.
Buildu CM jeszcze na ten model nie było wtedy, teraz pewnie jest już jakiś LineageOS unoficial na XDA.

Tu masz dosyć fachową recenzję:
http://www.jarzebski.pl/blog/2016/03/26/hardkernel- … -idealne.html
Tu conieco o Waylandzie:
https://community.arm.com/graphics/f/discussions/64 … eston-on-mali

A tu QT:
https://wiki.qt.io/ODROID-XU3

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2017-03-28 23:16:12)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#13  2017-03-28 22:41:28

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Zewnętrzne odtwarzacze typu Android TV

@Jacekalex:

No to skoro tak, to pytanie jak z dostępnością aplikacji ze Google Play na Andku? Są takie pierdoły jak Tvn Player, Ipla, Netflix i inne? Pytam bo o dziwo czasami magicznie potrafią znikać na niektórych Androidowych playerach.

Offline

 

#14  2017-03-28 23:28:09

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Zewnętrzne odtwarzacze typu Android TV

Jak na razie, większość działa, chociaż niektóre appki potrafią zdychać przy aktualizacjach, we wszystkich andkach na świecie.
Generalnie driver do akceleracji video na GPU  dlatego jest na FBDEV, że to jest driver przygotowany do Androida.
Starsze Odroidy miały architekturę ARMv7l, C2 to pierwszy ARM8  64 bitowy w historii Odroida.

DO FBDEV do Westona w kwestii sterowników jest rzut beretem, także nie obawiam się o przyszłość Linuxa na tym sprzęcie, natomiast o wsparcie dla Androida dba sam ARM, AMLOGIC sam tych procesorów nie konstruuje.

Co prawda lepszy byłby NV Jetson na Tegra X1, ale kosztuje chyba tyle co Seicento.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#15  2017-03-29 07:47:42

  0dd - Członek DUG

0dd
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-03-25

Re: Zewnętrzne odtwarzacze typu Android TV

Ja mam Odroid C2 z androidem podpięty do TV. Korzystam z Kodi, Netflix i Ipli. Wszystko śmiga.
Jedynie pilot od Odroida współpracuje tylko z Kodi.


apt-get install anarchism

Offline

 

#16  2017-03-29 08:19:21

  drag_op - Użytkownik

drag_op
Użytkownik
Zarejestrowany: 2015-11-09

Re: Zewnętrzne odtwarzacze typu Android TV

ciastek1981 napisał(-a):

drag_op napisał(-a):

W jednej sztuce tylko padł slot na pamięć RAM, a tak to bez zarzutów. Ciche, szybkie i eleganckie.

Napisz coś więcej czy dopada je thermal throttling (np. przy wideo z sieci), czy zasilacz jest dobrej jakości (nie trzeba rozbierać i zalewać klejem-cykanie) no i jakiej jakości dają RAM i dyski SSD.

Co jakiś czas w tych chińskich sklepach typu gearbest , geekbuying czy ebay'u rzucą trochę sztuk na wyprzedaż. Jak pójdzie to przez port w Rotterdamie to jest duża szansa, że nie przejdzie przez łapy UC.

Przy normalnych cenach PC Stick z nowszymi atomami (>=Z8300) to chyba warto dołożyć ~200-250 zł i mieć Core i3 na pokładzie.

Streamingu z sieci nie próbowałem - nie do tego ich używamy.
Ale na jednej sztuce z i7 puściłem pełny Stress Test na OCCT i przez 4h nabrał stabilnej temperatury na CPU ~65st. Obudowa była już mocno ciepła, herbate byś ogrzał.
Przy codziennej pracy obudowy są temp. otoczenia. +/- wykorzystujemy je pod średnim obciążeniem 30-40% w peaku do 80% CPU. Zasilacze hmmm, nie dosłyszałem aby coś cykało i jeszcze żaden nie padł.
Dyski ssd: SAMSUNG SSD PM830 mSATA 64GB
Ram: Samsung
ETH: Realtek PCIe GBE Family Controller
Zdjęcia jak to wygląda od środka:
http://i.imgur.com/EkhMcPx.jpg
http://i.imgur.com/FxJ8L5Y.jpg

Offline

 

#17  2017-03-29 09:37:54

  ciastek1981 - Użytkownik

ciastek1981
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-06-19

Re: Zewnętrzne odtwarzacze typu Android TV

@drag_op

Dzięki. Ja od dłuższego czasu zastanawiam się nad nimi zamiast właśnie pc stick. Cenowo już bardzo ciekawie między Minix'em NEO Z83-4 , a Voyo V3.

@Jacekalex

Jetson to ładne przegięcie TX1 499$ a TX2 ma kosztować 599$ chociaż tu ten starszy może "stanieć".

W sumie może warto podać jakiś górny budżet bo te nowe Kiano co Huk podał to wczoraj na allecośtam było za 180 zł, ale nie ma już oferty.

Ostatnio edytowany przez ciastek1981 (2017-03-29 09:50:20)


Debian - there is no substitute!

Offline

 

#18  2017-03-29 20:17:39

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Zewnętrzne odtwarzacze typu Android TV

@Jacekalex && @0dd:

Danke panowie :) w takim razie jak pensyjka spłynie to pewnie zakupię to to i sprawdzę jak to śmiga - mnie generalnie najbardziej interesuje żeby śmigały wszelkie aplikacje TV (Netflix podstawa), ale jak się sprawdzi to może do zabawy serwerowej też się kupi (chociaż pod tym względem RPI2 spokojnie daje radę).

Jeszcze pytanko - czy dobrze rozumiem, na Linuksie Kodi śmiga na tym FBDEV z pełną akceleracją h264/h265 - a Kodi pod Androidem? Też ma pełne wsparcie?

Dobrze też widzę że ODROID nie ma wyjścia jack :/ ?

Ostatnio edytowany przez Huk (2017-03-29 20:27:15)

Offline

 

#19  2017-03-30 04:28:56

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Zewnętrzne odtwarzacze typu Android TV

Co do Andka na tym Odroidzie, to nie miałem żadnych płaczów żeby coś nie działało.
Odridowy Adnek mail w brzuchu wszystkie sterowniki OTB, co jednak nie oznacza, że w źródłach AOSP będzie komplet sterów, co w przyszłości może mieć duże znaczenie.

Potencjalny kłopoty mogą być w Andku 64 bitowym (arm64), to jeszcze nie jest super stabilna platforma, i nie wszystkie appki ją tak po prostu zaakceptują od razu.
Także może będzie trzeba molestować wydawcę jakiejś Appki o lepsze wsparcie dla Arm64.
W dodatku mają tam Lolipopa, a wsparcie dla Arm64 w Andku zaczęło się na dobre  od 6.0, a stabilne może być w 8.0, bo na razie nie ma zbyt wielu urządzeń Arm64 na rynku.

Przy czym w oficjalnej  instrukcji budowy Andka 6.0 do tego grata jest mała ciekawostka w zakresie kernela:

Kod:

$ export PATH=/opt/gcc-linaro-aarch64-linux-gnu-4.9-2014.09_linux/bin:$PATH
$ export PATH=/opt/toolchains/gcc-linaro-arm-none-eabi-4.8-2014.04_linux/bin:$PATH

http://odroid.com/dokuwiki/doku.php?id=en:c2_building_android

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2017-03-30 04:30:13)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#20  2017-03-30 08:34:38

  0dd - Członek DUG

0dd
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2006-03-25

Re: Zewnętrzne odtwarzacze typu Android TV

@Huk ja do C2 dokupiłem adapter USB -> JACK


apt-get install anarchism

Offline

 

#21  2017-04-11 19:15:22

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Zewnętrzne odtwarzacze typu Android TV

Panowie, chciałbym wrócić do tematu i zakupić tego Odroida do testów więc kilka pytań:

1. Macie jakiś sprawdzony sklep? @Odd ten:

https://kamami.pl

Z którego kupowałeś, możesz ich polecić? realizacja bez problemu, szybka czy coś mącili? Wziąłbym przez Alledrogo ale ofert albo nie ma albo jakieś połowiczne...

2. Zastanawiam się co warto brać, poza samym Odroidem-C2 na razie celował bym minimalnie w:
- zasilacz (bo z tego co widzę to odziwo jest nie przez port microUSB tylko przez normalną wtyczkę)
- obudowa
- USB Audio Adapter (za te pieniądze, czemu nie)

Zastanawiam się jeszcze nad:
- wifi => Tutaj pytanie, jak jest ze sterami do Androida? Posiadam od Raspberry kilka kart sieciowych na zbyciu (jakiś TP-Linka na Atherosie, jedna sieciówka na Realteku, kilka innych na Ralinkach) i zastanawiam się czy to pójdzie na Andku czy trzeba brać coś innego?
- moduł GPS: https://kamami.pl/moduly/559897-modul-gps-usb-u-blo … z-antena.html => Stawiam że na Andku to działa, a testował ktoś może czy da się tego użyć np. na QT na Debianie?
- pilot: https://kamami.pl/akcesoria-odriod-c1/235068-ir-remote-controller.html => wie ktoś może czy działa to to z Andkiem? Bo zakładam że w przypadku Kodi, tak samo jak RPi jest obsługiwany CEC i działa pilot od TV

Z góry dzięki za info.

Offline

 

#22  2017-04-12 11:09:14

  diabolic - Użytkownik

diabolic
Użytkownik
Skąd: okolice Leżajska
Zarejestrowany: 2007-10-08

Re: Zewnętrzne odtwarzacze typu Android TV

W kamami już nieraz kupowałem, nigdy nie było problemu, ewentualnie jeszcze kupuję w https://botland.com.pl/ w zależności gdzie cena mniejsza za daną rzecz lub w drugim jej nie ma.


I am the one who chose my path

Offline

 

#23  2017-04-13 20:21:06

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Zewnętrzne odtwarzacze typu Android TV

@diabolic:

Dzięki za info, pewnie kupię w jednym z tych sklepów. Nadal tylko myślę dokładnie co brać...

Offline

 

#24  2017-04-13 22:06:04

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Zewnętrzne odtwarzacze typu Android TV

Zastanawiam się jeszcze nad:
- wifi => Tutaj pytanie, jak jest ze sterami do Androida? Posiadam od Raspberry kilka kart sieciowych na zbyciu (jakiś TP-Linka na Atherosie, jedna sieciówka na Realteku, kilka innych na Ralinkach) i zastanawiam się czy to pójdzie na Andku czy trzeba brać coś innego?

Andek chodzi na jaju Linux, także najwyżej cię za karę kompilacja kernela czeka.
Hostapd na Andku jakiś jest, działa np funkcja udostępniania netu po wifi w standardzie WPA2-PSK.

Podłącz najlepiej karty po kolei przez USB do dowolnego smartfona z Andkiem,  i zobacz, które wykryje.

Z resztą kompilacja kernela ze sterem np ath9k to żadna filozofia,
a na Odroidzie-C2 łatwo zdobędziesz roota.

Zawsze też możesz popytać na forum Odroida, w kontekście konkretnych sterów i modeli.

Z resztą zaraz zobaczę na Lineage, wynik:

Kartę TP-link 722N wykrył prawidłowo, w dmesg pojawiły się dane karty,
w lsusb dwa identyfikatory.
Nie mogę zobaczyć sterownika, bo lsmod nie znajduje /proc/modules, także trzeba troszkę pokombinować.

W Andku karta się nie zaświeciła, za mała wydajność prądowa Nexusa, albo go trzeba naładować, zostało 13%...
Wynik Dmesg:

Kod:

[14158.077999] ch_notify on a closed smd_pkt_dev id:18
[14158.095424] init: Service 'sensors' (pid 7072) killed by signal 11
[14158.095607] init: Service 'sensors' (pid 7072) killing any children in process group
[14158.096492] init: Starting service 'sensors'...
[14161.421932] anx7808_cbl_det_isr : gpio_get_value(anx7808->pdata->gpio_cbl_det) = 0
[14161.422481] anx7808_cbl_det_isr : detect cable removal
[14161.423549] msm_otg_id_pin_irq_enabled : id_pin_irq_enable = 1
[14162.013118] id_pin_irq_work_function: APQ_OTG_ID_PIN is low : Host mode
[14162.015529] msm_otg msm_otg: USB exited from low power mode
[14162.027828] vbus_otg is NULL.
[14162.129329] smb345_charger: [smb345_otg_status] otg function: on
[14162.137813] smb345_charger: [smb345_inok_isr] VBUS_DET = L
[14162.140560] msm_otg msm_otg: phy_reset: success
[14162.245784] Host mode: Set DC level as 0x68 for flo.
[14162.246181] msm_hsusb_host msm_hsusb_host: Qualcomm On-Chip EHCI Host Controller
[14162.246456] SELinux: initialized (dev usbfs, type usbfs), uses genfs_contexts
[14162.246578] msm_hsusb_host msm_hsusb_host: new USB bus registered, assigned bus number 1
[14162.295772] msm_hsusb_host msm_hsusb_host: irq 132, io mem 0x12500000
[14162.312740] msm_hsusb_host msm_hsusb_host: USB 2.0 started, EHCI 1.00
[14162.313167] usb usb1: New USB device found, idVendor=1d6b, idProduct=0002
[14162.313411] usb usb1: New USB device strings: Mfr=3, Product=2, SerialNumber=1
[14162.313564] usb usb1: Product: Qualcomm On-Chip EHCI Host Controller
[14162.313839] usb usb1: Manufacturer: Linux 3.4.0-lineageos-gb3d146e ehci_hcd
[14162.313991] usb usb1: SerialNumber: msm_hsusb_host
[14162.319637] hub 1-0:1.0: USB hub found
[14162.319790] hub 1-0:1.0: 1 port detected
[14162.634273] usb 1-1: new high-speed USB device number 2 using msm_hsusb_host
[14162.743099] notifying plugin
[14162.807155] usb 1-1: New USB device found, idVendor=0cf3, idProduct=9271
[14162.808040] usb 1-1: New USB device strings: Mfr=16, Product=32, SerialNumber=48
[14162.808895] usb 1-1: Product: USB2.0 WLAN
[14162.809353] usb 1-1: Manufacturer: ATHEROS
[14162.809841] usb 1-1: SerialNumber: 12345
[14186.403286] bq27541_get_psp status: Not charging ret= 0x0101
[14186.403957] bq27541_get_psp status: Not charging ret= 0x0101
[14186.404689] bq27541_get_psp voltage_now= 3708000 uV
[14186.405361] bq27541_get_capacity = 13% ret= 18
[14186.406063] bq27541_get_psp temperature= 222 (0.1¢XC)
[14186.407436] bq27541_get_psp current = -261 mA
[14186.408748] bq27541_get_capacity = 13% ret= 18
[14186.409572] bq27541_get_psp voltage_now= 3708000 uV
[14186.410824] bq27541_get_psp current = -261 mA
[14186.411617] bq27541_get_psp temperature= 222 (0.1¢XC)
[14186.412349] bq27541_get_psp status: Not charging ret= 0x0101

W Odroidzie wydajność prądowa portu USB też może być problemem, może być potrzebny hub usb z własnym zasilaniem.

Jak Nexus wsunie kolację - ~3,5-4 godziny, to może jeszcze raz spróbuję.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2017-04-13 22:34:16)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#25  2017-04-14 14:26:17

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Zewnętrzne odtwarzacze typu Android TV

@Jacekalex:

Sprawdziłem sobie na Andku x86 na VirtualBoxi'e (bo oczywiście moja kochana Xperia nadal bez root'a, więc dmesg kończy się 'acces denied' - thank you Sony...) i na Andku 6.0 wszystko zdaje się być wykrywane tylko brakuje firmwarów. Tak więc chyba karta mi nie potrzebna - najwyżej będę myślał jak zakupię.

Pozdrawiam.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)