Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2016-10-24 21:27:00

  mimoto - Użytkownik

mimoto
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-09-20

System nie bootuje z usb 3.0

Witam.
Posiadam debiana z kernel 4.7. Zainstalowany jest na pendrive usb 3.0 Jednak system nie chce się bootować na usb 3. Na usb 2 nie ma problemu.
Dodatkowo gdy włożę jakikolwiek pendrive z zainstalowanym live debian, także bootuje się z usb 3. Nie wiem jak to rozwiązać.
Pozdrawiam.

Offline

 

#2  2016-10-25 03:41:23

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: System nie bootuje z usb 3.0

Jak zainstalowałeś tego Debiana na Pedraku z USB3?

Pewnie bootloader coś nie funguje, masz w Debianie na Pendraku Gruba czy Syslinux?

Na LiveCd jest Syslinux - konkretnie Isolinux z tego pakietu.

Daj sznurek do tutka, wg którego instalowałeś.

Przy okazji, jak z USB2 bootuje, a z USB3 nie, to raczej przedyskutuj sprawę z biosem płyty gł i producentem tego biosu.
Co to za sprzęt, gdzie nie wstaje Debian z USB3?

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-10-25 03:51:58)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2016-10-25 08:57:42

  mimoto - Użytkownik

mimoto
Użytkownik
Zarejestrowany: 2016-09-20

Re: System nie bootuje z usb 3.0

Mam gruba. Jest zainstalowany na penku. Instalacje robiłem bez tutka. Po prostu minimalna instalacja.
Płyta gł. jest nowa. To Asrock M3150. z celleronem. inne rzeczy bootują z usb3. Np. instalator. Samo instalowanie systemu robiłem na usb2. Ale instalowanie na usb3 nic nie daje. Instalacja przebiega poprawnie, ale później się nie bootuje.

Ed.
Jest jakiś problem z grubem chyba.
Podczas bootowania nie widzę wogóle menu wyboru. A powinienem miec, bo mam doinstalowany kernel (stary został) oraz mam clonzille. Wiem że te wpisy są, bo jak bootuje z takiego penka awaryjnego grub4, to on widzi wszystkie możliwości bootowania. Inna sprawa, że z usb3 też sobie nie radzi.
Jak można te wpisy naprawić.

Ostatnio edytowany przez mimoto (2016-10-25 22:02:03)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)