Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#351  2016-02-25 10:35:27

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Kup sobie taki:  PQI CONNECT 210 ADAPTER MHL

http://sklepwideo.pl/images/pqi_connect_210.jpg

Jest lepszy... bo masz dużo wyjść... istny kombajn!  HDMI też tam jest... i masz mały komputer ;) Ja mam takie coś i fajne to jest.

Tu masz pokaz możliwości:  https://www.youtube.com/watch?v=xbV9rW7r2b4https://www.youtube.com/watch?v=JsuMhotl3C8

Ostatnio edytowany przez neo86 (2016-02-25 10:40:24)

Offline

 

#352  2016-02-25 23:44:51

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Z3 Dual już  do mnie dotarł - jako że powiedziałem że zdam relację to go:

Pierwsze wrażenia pozytywne, ładny ekran, chodzi bardzo płynniutko - bez porównania z Wildfire S, choć menu wydaje się trochę nieintuicyjne - ale to pewnie przez to że przychodzę z HTC. Tyle co udało mi się potestować to wrażenia pozytywne, nie widzę żeby się jakoś szczególnie grzał przy normalnym użytkowaniu (sprawdzę jak w przypadku nagrywania 1080P).

Jakbym miał się o coś czepić to:

1. Gniazda nano-sim - mam nadzieję że osoba która to wynalazła będzie płonąć w piekle do końca świata i nieskończoność dłużej, razem z osobą która w Z3 wymyśliła system wkładania - ok, kart sim się nie zmienia codziennie ale serio, wyjmowanie paznokciem/szpilką/czy kawałkiem plastiku jest średnio zabawne.

2. Aktualizacje... zanim dotarłem do Andka 5.1.1 fon aktualizował się... 4 razy - za każdym razem "optymalizując" (pewnie realnie rekompilująć) 174 aplikacje... - do przeżycia ale 2 h w plecy ;]

3. No i najgorsze na koniec - choć nie wiem czy wpierdziel należy się Orange czy Sony - zakupiłem starter nano-sim, włożyłem i widzę komunikat "Unfortunately the Process.com.android.phone Has Stopped", za 5 sekund znowu i znowu i znowu - po 1.5 h doszedłem że telefon na szczęście nie jest walnięty - po prostu panowie z Orange dali apkę do wyboru numeru w karcie sim, a Xperia chciała od razu pobierać dane które ta apka blokowała, przez co zrobił się infinite loop - co zabawne musiałem kartę włożyć do starej Nokii 3210 - tam wszystko bez problemu zadziałało i kartę "aktywowałem" - potem było już z górki.

4. Brak kabla/przejściówki OTG w zestawie - serio fon za 2000 zł a na kablu za 5 oszczędzają... ehh

5. Bloatware - faktycznie na starcie Sony nawrzucało 3 strony aplikacji... ale to pierdoły.

Generalnie zakup na razie wydaje się trafiony - a jak będzie, zobaczymy ;]

Dzięki wszystkim za wskazówki - zwłaszcza @neo86, za cierpliwość.

Co do MHL - pomyślę nad tym, fajnie by było jakby dało radę używać TV + czegoś pod usb (myszka, pad, klawiatura) jednocześnie - ale tego ponoć żaden MHL nie łyka :(

Pozdrawiam.

Offline

 

#353  2016-02-25 23:49:15

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Współczuję użycia aparatu w tym Sony, jak będziesz musiał ROMa zmienić, po jakiejś aktualizacji.
Wsadzili tam DRM "dla dobra użyszkodników".


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#354  2016-02-26 15:04:42

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Jacekalex napisał(-a):

Współczuję użycia aparatu w tym Sony, jak będziesz musiał ROMa zmienić, po jakiejś aktualizacji.
Wsadzili tam DRM "dla dobra użyszkodników".

Poczytaj sobie na XDA. Załadowanie CyanogenMODa jest podobno łatwe (wg. tego co tam piszą i nikt z tym problemu nie ma).

Wykonujesz root telefonu...
1) Obniżasz wersję Androida do Stock SONY Z-Series Android 5.0.2
2) Robisz backup DRM
3) Flash & instalacja CM ROM
4) Przywrócenie DRM z Androida 5.0.2
5) Instalacja np. Minimal GAPS.

I gotowe i wszystko prawidłowo działa! Tak przynajmniej wygląda to ze strony forum XDA ( http://www.xda-developers.com/how-to-root-the-sony- … developer-tv/ ).

Jak faktycznie jest? Nie wiem ale ja nie czuję potrzeby wymiany ROMa bo ten czysty od SONY jest w zupełności doskonały. Zwykle zabawa w gmeranie z rootem i zmienianie firmware jest potrzebne jeśli ma się brandowany telefon przez jakiegoś operatora a tak to nie widzę sensu zmiany ROMa skoro ten funkcjonuje prawidłowo bez zacięć.

Co do ewentualnych nieudanych aktualizacji to nie widzę problemu. Więc Jacku nie wiem czego panikujesz? Wszelkie aktualizacje można odinstalować i przywrócić pierwotną wersje systemu/składników systemu.

Huk napisał(-a):

Jakbym miał się o coś czepić to:

1. Gniazda nano-sim - mam nadzieję że osoba która to wynalazła będzie płonąć w piekle do końca świata i nieskończoność dłużej, razem z osobą która w Z3 wymyśliła system wkładania - ok, kart sim się nie zmienia codziennie ale serio, wyjmowanie paznokciem/szpilką/czy kawałkiem plastiku jest średnio zabawne.
2. Aktualizacje... zanim dotarłem do Andka 5.1.1 fon aktualizował się... 4 razy - za każdym razem "optymalizując" (pewnie realnie rekompilująć) 174 aplikacje... - do przeżycia ale 2 h w plecy ;]
3. No i najgorsze na koniec - choć nie wiem czy wpierdziel należy się Orange czy Sony - zakupiłem starter nano-sim, włożyłem i widzę komunikat "Unfortunately the Process.com.android.phone Has Stopped", za 5 sekund znowu i znowu i znowu - po 1.5 h doszedłem że telefon na szczęście nie jest walnięty - po prostu panowie z Orange dali apkę do wyboru numeru w karcie sim, a Xperia chciała od razu pobierać dane które ta apka blokowała, przez co zrobił się infinite loop - co zabawne musiałem kartę włożyć do starej Nokii 3210 - tam wszystko bez problemu zadziałało i kartę "aktywowałem" - potem było już z górki.
4. Brak kabla/przejściówki OTG w zestawie - serio fon za 2000 zł a na kablu za 5 oszczędzają... ehh
5. Bloatware - faktycznie na starcie Sony nawrzucało 3 strony aplikacji... ale to pierdoły.

1, 2, 3. Ja takich problemów nie miałem. Kartę SIM oraz SD wsadziłem przy użyciu pensety dentystycznej/stomatologicznej i to było całkiem łatwe. Do mnie przyszedł już zaktualizowany do wersji 5.1.1 a jak się pierwszy raz uruchomił to aktualizacja tego co od wsadzenia do pudełka było to trwało kilka minut i po sprawie.
4. U mnie w pudełku był kabelek OTG... nie wiem czy fabryczny czy sprzedawca dodał ale był. Do pudełka sprzedawca też wsadził oczywiście kartę gwarancyjną na 2 lata.
5. No cóż tak to bywa. Ja powywalałem sporo appek dodanych przez SONY. Między innymi dodatki do serwisów społecznościowych FB, Twitter itp... których nie używam no i jakieś kijowe gry w wersji DEMO też wywaliłem.

Ostatnio edytowany przez neo86 (2016-02-26 15:28:35)

Offline

 

#355  2016-02-27 01:34:23

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

@Jacekalex:

Każdy fon miał jakieś "ale" - a to aparta taki sobie od razu, a to brak duala, a to dual współdzielony z microSD, a to brak MHL, a to brak radia, a to 16 GB pamięci + brak SD... można tak wymieniać. Na początku chciałem brać Nexusa i nawet brak tego duala bym przebolał, ale braku karty sd nie potrafię - samej muzy trzymam ~ 15 GB, a gdzie miejsce na resztę danych... - zaś za Nexusy 64 GB i więcej trzeba płacić jakby był ze złota...

Co do zmiany romu - na razie takiej potrzeby nie widzę chodzi zajebiście :) (a biorąc pod uwagę moje doświadczenia ze zmienianiem na innym Andku, to się baaaaaaaardzo długo zastanowię zanim zdecyduję się w tym babrać - nawet jak to DRM zostanie kiedyś wywalone).

@neo86:

Z tym AD1 to wiem że przesadzam... ale po prostu szlag mnie trafiał jak za pierwszym razem wkładałem karty - nie dość że rozmiar nano to jeszcze trzeba dźgać w telefonie... można było lepiej po prostu - ale to takie moje czepianie ;]

Co do aktualizacji - ja dostałem z Andkiem 5.0.1 z tego co widziałem - najpierw jedna aktualizacja, restart+rekompilacja, potem druga, trzecia i czwarta - ale znowu, to są pierdoły.

Jedynie AD3 to był faktyczny problem - przez 1.5 h myślałem że telefon jest uszkodzony :/ średnio fajne przeżycie - nie wiem czy tyłka dało bardziej Sony czy Orange, ale na Wildfire S też były z ta kartą problemy co wskazuje na Orange...

Co do OTG to w Twoim przypadku stawiałbym na sprzedawcę - u mnie to wyglądało tak:

https://youtu.be/lzRy5elofXY?t=28s

Czyli słuchawki, zasiłka + zwykły kabel usb, OTG brak - z tego co widzę w przypadku unboxingu Z2 jest podobnie. To jest niestety generalnie popularna praktyka z tego co mi wiadomo... może muszą bulić jakieś patenty jak dołożą? Cholera wie...

Jeszcze tak spytam - sprzedawca w X-Kom polecił mi załatwić sobie kabel magnetyczny, żeby nie musieć otwierać klapki z micro usb - wiesz może czy w takim przypadku można by używać OTG + jednocześnie ładować telefon (po kablu magnetycznym)?

Pozdrawiam.

Offline

 

#356  2016-02-27 01:50:44

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Co do zmiany romu - na razie takiej potrzeby nie widzę chodzi zajebiście :) (a biorąc pod uwagę moje doświadczenia ze zmienianiem na innym Andku, to się baaaaaaaardzo długo zastanowię zanim zdecyduję się w tym babrać - nawet jak to DRM zostanie kiedyś wywalone).

Ja nikomu nie każę zmieniać ROMU.

Ale czy ktoś wie, po co facetowi dwa jaja?
Jak granat jedno urwie, to.....

Dla mnie łatwość zainstalowania alternatywnego softu w sposób bezproblemowy, bez żadnych wielkich czarów i gimnastyk, jest kluczowa dlatego, że jakby oryginalny ROM złapał przy aktualizacji jakiś "katar", to mogę łatwo ten problem rozwiązać.
Jakby się okazało, że np Sony wpakowało jakieś podejrzane backdoory albo inne śmiecie? - to się już zdarzało różnym (o ile nie wszystkim) producentom.

Dlatego wolność wyboru OSa, to sprawa kluczowa, dlatego też ani Windows Phone ani Iphone nie mają u mnie racji bytu, chociaż np Lumia ma parę sensownych modeli w sympatycznych cenach.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-02-27 02:31:44)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#357  2016-02-27 10:39:16

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

@Jacekalex:

Ładnie to ująłeś:

Dlatego wolność wyboru OSa, to sprawa kluczowa, dlatego też ani Windows Phone ani Iphone nie mają u mnie racji bytu, chociaż np Lumia ma parę sensownych modeli w sympatycznych cenach.

Z kolei u mnie (a biorąc pod uwagę doświadczenia znajomych - śmiem twierdzić że u większości innych osób również) jest to sprawa drugorzędna - tyle. Ja nie mam oporów przed zakupem iPhone'a czy Lumii bo "backdoor" - realnie nawet zastanawiałem się nad tymi oboma wynalazkami, ale iPhone - brak duala+cena i nie mam macka żeby sobie coś pod to popisać, a Lumia po prostu umiera śmiercią naturalną. Na upartego zawsze mogą dać backdoor'a bezpośrednio w firmware SoC'a tak że żaden system tego nie obejdzie - co wtedy? Telefon do kosza?

O ile zgadzam się że fajnie by było jakby dało się zmienić rom, lub nawet zaszaleć i pewnego dnia wgrać jakiegoś Debiana ARM, o tyle nie lubię popadać w paranoję jak panowie z FSF, którzy promują przedwojenne Thinkpady z archaiczną konfiguracją (C2D... no błagam) bo są "free".

Dla mnie telefon to jest przede wszystkim słuchawka do dzwonienia, zrobienia od czas do czasu zdjęcia czy nagrania filmu, odtworzenia filmu na kompatybilnym dużym ekranie i do ewentualnego developmentu - ma działać płynnie, sprawnie i mieć tyle miejsca żeby nie zdarzyła się sieczka którą miałem w Wildfire S. Na pierwszy rzut oka wszystko to spełnia. Jak kiedyś faktycznie zajdzie potrzeba zmiany romu to będę się wtedy martwił... inna sprawa że nie wiem czy w ogóle ten problem jeszcze występuje patrząc na link załączony przez @neo86, nie takie rzeczy szaleńcy z XDA łamali ;]

Pozdrawiam.

Offline

 

#358  2016-02-27 12:11:42

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Jak kiedyś faktycznie zajdzie potrzeba zmiany romu to będę się wtedy martwił... inna sprawa że nie wiem czy w ogóle ten problem jeszcze występuje patrząc na link załączony przez @neo86, nie takie rzeczy szaleńcy z XDA łamali ;]

Jak to kiedyś Linus T. zgrabnie ujął:
"Jak masz fizyczny dostęp do sprzętu, to zawsze masz roota, niewiele na to  można poradzić".

Iphony też są wiecznie "jailbreakowane", ale Apple przedstawia to jako grzech śmiertelny, a nawet nie ma żadnego jabłuszkowego konfesjonału, żeby wytargać pełne rozgrzeszenie. XD

WinPhone też pewnie można rootować, ale skala "samobójstwa", jaką M$ popełnił "innymi środkami", powoduje automatyczne pytanie "po co".

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-02-27 12:13:54)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#359  2016-02-29 02:00:00

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Huk napisał(-a):

Jeszcze tak spytam - sprzedawca w X-Kom polecił mi załatwić sobie kabel magnetyczny, żeby nie musieć otwierać klapki z micro usb - wiesz może czy w takim przypadku można by używać OTG + jednocześnie ładować telefon (po kablu magnetycznym)?

Ja tak właśnie używam kabla OTG przy używaniu np. dysku zewnętrznego. Kabel magnetyczny jest fajowy! Dzięki temu nie uszkadzasz uszczelek od klapek gniazda USB.

Widzę coś piszesz o Orange... ciekawostka:
"Klient Orange przedłużył umowę i dostał telefon... pochodzący z kradzieży. Operator bezradny" - Dlatego właśnie ja nigdy nie kupuję telefonów od operatorów. Kupuję tylko telefony nie brandowane.

Ostatnio edytowany przez neo86 (2016-02-29 02:05:54)

Offline

 

#360  2016-02-29 19:20:57

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Kabel magnetyczny?
Niewiele warty, raczej radzę zapolować na takiego grata:

https://www.youtube.com/watch?v=Dm-VS07keRo
https://www.youtube.com/watch?v=0-EziiEDTwE

Sprawdza się elegancko, Xperie przeważnie działają z takimi gratami.

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/smartfony/2015/ … -szybkie.aspx

PS.
Oczywiście do instrukcji Smartfona lepiej najpierw zajrzeć... :D

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-02-29 19:28:45)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#361  2016-02-29 23:20:48

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

@Jacekalex:

Widziałem taki coś w akcji w Lumii... fajne ale ja nie Bill Gates - już na samego fona poszło 2000 zł, teraz jeszcze muszę kupić OTG, ten kabel magnetyczny + najpewniej szkło na ekran... a to indukcyjne ustrojstwo widzę to kolejna 50-200 zł (a bałbym się kupować najtańszego chińczyka - już kolega się przekonał czym się kończy kupowanie ładowarek za 10 zł), tak więc z tym na razie sobie odpuszczę ;]

Swoją drogą - coś Ty chłopie taki negatywny ;] ? Wszystkie osoby które znam, o @neo86 nie wspominając, chwalą te magnetyki za wygodę i to nie tylko w Sonkach, skąd ta negatywna opinia ;] ?

@neo86:

Dzięki za info - kabel na 100% kupię, jeszcze się zastanawiam nad szkłem i etui... W pudełku dostałem od Sony 2 folie "ochronne". O ile na tył jakoś znośnie dałem radę nakleić, o tyle na przód mi się nie udało ze względu na cholerne bańki powietrza :/ (do tego usyfiłem ekran klejem... ehh). Myślałem żeby to w ogóle olać (Wildfire S po prawie 5 latach użytkowania, bez żadnych ochron ma tylko niewielki rysy), ale... kuźwa no jednak to cholerstwo kosztowało "trochę" kasy i szkoda mi niszczyć dlatego myślę o czymś takim:

https://mediamarkt.pl/telefony-i-smartfony/szklo-ge … ony-xperia-z3

Z tego co czytałem - jako że to szkło a nie folia, problemów z bąbelkami praktycznie nie ma, w razie upadku też chroni (podobno)... ktoś może ma jakieś doświadczenia?

Druga sprawa to jakieś etui - brałem fona w pakiecie w którym X-kom dorzucił coś takiego:

http://www.ceneo.pl/35445366#tab=reviews

Jak zobaczyłem cenę to mało co z krzesła nie spadłem - nie dałbym za to 5 zł, telefon przyklejany klejem (WTF??!!), etui bez żadnego zapinania i niedopasowana wielkość ekranu... szkoda gadać - bardziej mnie zastanawia coś w tym stylu do wzmocnienia konstrukcji:

http://allegro.pl/aluminiowa-obudowa-etui-bumper-so … mp;bi_c=69030

Wykonane z "amelinum" :) i można wkładać i wyjmować fona kiedy się chce - boję się tylko że dziad może się w tym grzać... - używa może ktoś jakiegoś sprzętu tego typu? Może trochę panikuję ale jakoś fon wydaje mi się delikatny... (chociaż... Wildfire S też na początku wydawał się delikatny a przeżył 5 lat bez żadnej ochrony...)

Pozdrawiam.

Offline

 

#362  2016-02-29 23:23:09

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Jacekalex napisał(-a):

Kabel magnetyczny?
Niewiele warty, raczej radzę zapolować na takiego grata:

https://www.youtube.com/watch?v=Dm-VS07keRo
https://www.youtube.com/watch?v=0-EziiEDTwE

Sprawdza się elegancko, Xperie przeważnie działają z takimi gratami.

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/smartfony/2015/ … -szybkie.aspx

PS.
Oczywiście do instrukcji Smartfona lepiej najpierw zajrzeć... :D

To jeszcze chyba nie działa jak trzeba.

Na kablu magnetycznym ładowanie trwa ok 1:30 h podczas gdy na Indukcyjnym po 1:30 h dopiero było ok 30% naładowane. Nie wiem może trafiłem na bubla ładowarki indukcyjnej (na szczęście można było oddać ten badziew) ale mnie to jeszcze nie przekonuje. Może dlatego, że kupiłem podróbkę a nie oryginał: https://www.youtube.com/watch?v=ma6oFXtsIOQ Kabel magnetyczny znacznie lepszy bo kosztuje zaledwie 15 zł a ładuje błyskawicznie tzn. 2x szybciej niż przez USB.

Co do ochrony ekranu polecam szkło hartowane. Co do Etui to tylko i wyłącznie tzw "crystal case" z grubej gumy! Miałem to na Nokii 808 PV i sprawdziło się. Telefon po ponad 2 latach użytkowania wyglądał jak nowy. Jakiekolwiek metalowe etui albo takie rozkładane ze skórki (z której telefon łatwo wylatuje) odradzam. Marnie chronią telefon.

Ostatnio edytowany przez neo86 (2016-02-29 23:37:50)

Offline

 

#363  2016-02-29 23:31:04

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Nie wiem może trafiłem na bubla ładowarki indukcyjnej ale mnie to jeszcze nie przekonuje.

Na pewno trafiłeś na bubla, takie ładowanie indukcyjne to nic nowego, sam kiedyś miałem maszynkę do golenia z takim ładowaniem.
Zasada doskonale przetestowana i od ponad 100 lat stosowana w transformatorach.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-02-29 23:54:34)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#364  2016-02-29 23:40:05

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Nie wiem możliwe ale nie chciało mi się wydawać dodatkowych setek zł na oryginalną ładowarkę indukcyjną do której jeszcze głupie etui jest w którym telefon nie jest bezpieczny. Kabel magnetyczny to koszt 15 zł a etui dobrze amortyzujące wszelkie przypadkowe uderzenia z grubej gumy jest lepsze.

Offline

 

#365  2016-03-01 11:59:18

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

A ja się nieśmiało zapytam po jasny gwint jakiś ochraniacz na wyświetlaczu? Płacicie dość grube pieniądze za te zabawki od Sony również po to aby w standardzie były zabezpieczone więc one się chyba tak łatwo nie rysują, teraz szkło hartowane to chyba nawet tanie chińczyki mają. Do tego jakieś śmieszne grube etui czy naklejki na wyświetlaczu wyglądają jak... sami wiecie jak.

Offline

 

#366  2016-03-01 15:10:25

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Szkło w SONY i to każdym jest bardzo delikatne. Łatwo się rysuje. Etui? Jak chcę potem za sensowne pieniądze odsprzedać telefon to dobre etui gwarantuje stan jak nowy. Dla przykładu Nokię 808 PureView którą 2,5 roku używałem poszła za ok. 700 zł tylko dlatego, że wyglądała jak ze sklepu.

Offline

 

#367  2016-03-01 18:13:53

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

@skullman:

Powiem tak... z jednej strony masz racje i nawet przed zakupem powiedziałem sobie "nie będę się z tym obchodzić jak z jajkiem", ale z drugiej... to jednak są dwa kafle, wydajnościowo fon jest zajebisty - o ile się nie rozsypie to stawiam że zbyt szybko nie będę wymieniał (podkreślam że Wildfire S zmieniłem głównie bo nie było miejsca na zainstalowanie najprostszych apek - nie przez to że źle chodził), tak więc dołożyć te 100 zł na kabel, szybę i może etui jak ma to być na 5 lat, to nie jest znowu taki wielki wydatek.

Poza tym szczerze, nie miałem fona tych rozmiarów i boję się trochę że po włożeniu do kieszeni skończy jak banan, o ile nie będzie w jakiejś dodatkowej metalowej obudowie usztywniającej, dlatego zastanawiam się nad etui... może to tylko moja paranoja, ale...

Pozdrawiam.

Offline

 

#368  2016-03-01 18:39:31

  multim - Użytkownik

multim
Użytkownik
Zarejestrowany: 2015-08-29

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

@Huk

Nadal masz wrażenie nie intuicyjności nakładki Sony? Ja migrowałem z Samsung Galaxy SII -> Sony Xperia Z2 i mam podobne odczucia, porównując nawet do launcherów AOSP uważam, że Sony spartoliło robotę.

Offline

 

#369  2016-03-01 18:41:53

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

@multim:

Nie, chwilę podziałałem i już mi przypada do gustu - wydaje mi się ze kwestia przyzwyczajenia po prostu - co by nie mówić pięknie zapierdziela :)

Pozdrawiam.

Offline

 

#370  2016-03-01 20:49:20

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Huk napisał(-a):

Poza tym szczerze, nie miałem fona tych rozmiarów i boję się trochę że po włożeniu do kieszeni skończy jak banan, o ile nie będzie w jakiejś dodatkowej metalowej obudowie usztywniającej, dlatego zastanawiam się nad etui... może to tylko moja paranoja, ale...
.

Lepsze jest gumowe etui ale z grubej gumy typu "crystal case". Zobaczysz wspomnisz moje słowa jak zrobi Ci się "pajączek" na szybie od strony plecków w tym aluminiowym etui.

Co do składania się telefonu to bez obaw w sieci jest sporo tzw "band testów" i z SONY Z-Series składa się łatwo i be oporów jedynie najnowszy Z5 który ewidentnie ma wadę konstrukcyjną.

Poza tym wystarczy, że będziesz chodził w normalnych spodniach a nie w "rurkach" (które i tak pedalsko wyglądają)...  Np w takich spodniach jak ma to coś: http://3.bp.blogspot.com/--92Z5aG6g5M/UL4xlDCVVUI/A … s/s1600/1.jpg  to na 100% się złamie ;) O ile się tam gdzieś zmieści xD

Offline

 

#371  2016-03-01 22:25:07

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

@neo86:

Mówisz o czymś takim:

https://mediamarkt.pl/telefony-i-smartfony/etui-ham … rzezroczystyl

??

Co do składania się telefonu to bez obaw w sieci jest sporo tzw "band testów" i z SONY Z-Series składa się łatwo i be oporów

Nie wiem czy to mnie miało pocieszyć czy to był sarkazm że telefon łamliwy jak cholera ;] ? Tutaj - o ile to prawdziwe - wygląda to bardzo pocieszająco :) :

https://www.youtube.com/watch?v=AWwwOLSoI3o

Jeżeli ten fon faktycznie coś takiego przeżywa to żadne etui nie jest potrzebne :)

Poza tym wystarczy, że będziesz chodził w normalnych spodniach a nie w "rurkach" (które i tak pedalsko wyglądają)...  Np w takich spodniach jak ma to coś: http://3.bp.blogspot.com/--92Z5aG6g5M/UL4xlDCVVUI/A … s/s1600/1.jpg  to na 100% się złamie ;) O ile się tam gdzieś zmieści xD

BLEH! chłopie weź nie wrzucaj takich zdjęć bo wyślę rachunek za czyszczenie monitora :P Chodzę w "normalnych" rozmiarowo spodniach - fon testowałem i do kieszeni wchodzi luźno i ma tam całkiem sporo miejsca, mimo wszystko obawa zawsze jest - taki już ze mnie panikarz, nic nie poradzę ;] z Wildfire S na początku też myślałem że się złamie bo to takie duże (przesiadałem się z Siemensa C65 - w porównaniu do niego to było duże), a żyje do dzisiaj.

Najpewniej jutro przejdę się do MM i zobaczę co za badziewiaste etui mają do Z3, a nuż może się coś trafi, na 99% kupię to szkło ochronne... a może styknie samo szkło bez etui... - jak by nie to że to moje oryginalne etui które dołożył X-kom (pewnie nikt tego badziewia nie chce kupować, dlatego dali "w pakiecie" :] ) nie ma absolutnie ŻADNEGO mocowania na telefon, poza klejem (mocowanie klejem... Sony... serio :/ ?) - to by mogło być, jest wystarczająco sztywne, ale sorry... nie będę nowego fona paprał klejem... cholera co ludki z Sony sobie myślały tworząc to badziewie...

Pozdrawiam

Offline

 

#372  2016-03-02 08:03:35

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

TAKI ZESTAW <== sobie kup i będziesz zadowolony i telefon będzie bezpieczny :)  Ja mam coś podobnego tyle, że całkiem białe etui.

TUTAJ - zobacz sobie "band test" oraz test odporności na zarysowania SONY Z5 widać, że coś tu spaprali a pomyśleć, że go J.Bond reklamował ;) Zwróć uwagę na to jak łatwo się telefon złożył ale co dziwne ekran był cały.

Ostatnio edytowany przez neo86 (2016-03-02 08:20:33)

Offline

 

#373  2016-03-06 23:47:03

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

@neo86:

Dzięki za sugestię - kupiłem dokładnie to co podlinkowałeś i wydaje się że jest OK - nawet udało mi się nakleić szkło rzucając przy tym tylko ze 30 razy słowo na k... zamiast 150 jak w przypadku folii (samo naklejenie to pikuś, ale wyczyszczenie ekranu z drobinek kurzu to masakra) - wydaje się że jest ok, nie rzuca się w oczy, nie pogarsza wyświetlania ani rezponsywności na dotyk.

Jedyny o co można się czepić to że etui pokrywa klapkę USB ponad wymiar - czyli nie da się jej otworzyć bez wyjmowania fona z oprawki, podejrzewam że to celowy zabieg bo i tak pewnie linka na której trzyma się klapka była by zbyt krótka żeby to bezpiecznie wyciągnąć - a tak dodaje to dodatkowej wodoszczelności.

Dzisiaj domówiłem kabelek magnetyczny więc w tym tygodniu pewnie i to testnę - jeszcze jak udało by mi się zestawić debugging i wgrywanie apek po wifi to fon będzie w etui chyba na stałe :)

Co do tego bend testu... aż oczy bolą :/ mam nadzieję że faktycznie to tylko Z5 tak mają... chociaż obawiam się że obiektywy we wszystkich Z'tkach są z tego ciulowego plastiku :( (tutaj gorilla glass a na obiektyw najtańszy plastik... ręce opadają)

Pozdrawiam.

Offline

 

#374  2016-05-01 08:47:51

  tajwan - mega boss

tajwan
mega boss
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2010-03-30

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?


NIGDY WIĘCEJ TESTING Z KTÓRYM SĄ SAME PROBLEMY !!!

Offline

 

#375  2016-05-01 11:43:53

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

tajwan napisał(-a):

Ja się zastanawiam nad tym http://allegro.pl/wodoodporny-discovery-v9-ip68-fv- … mp;bi_c=97230

Jedna wada - mało ramu.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)