Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2014-08-11 22:25:40

  tajwan - mega boss

tajwan
mega boss
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2010-03-30

Re: Własna mapa

Chcę to zrobić dla dobra społeczność, chciałbym zrealizować pewien projekt co mi się kiedyś urodził w głowie. Tak ściągnąłem z openstreetmap kawałek mapy który mnie interesuje. A zmienić to chcę w ten sposób, aby w pewnych miejscach  dać  ikonę, z dymkiem bądź po najechaniu na obiekt aby się pokazał co to dokładnie jest i krótka informacja 2-3 wyrazy.


NIGDY WIĘCEJ TESTING Z KTÓRYM SĄ SAME PROBLEMY !!!

Offline

 

#27  2014-08-11 22:42:27

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Własna mapa

Ikony (bezpośrednio) ani dymka nie zrobisz. Edytując OSM wprawadzasz informacje punkcie do bazy danych, które zależnie od renderu się pojawią na mapie lub nie (wiele znaczników nie jest renderowane na typowych mapach, OSM to dużo więcej niż to co przeciętny człowiek widzi na www.osm.org).

To co chcesz zrobić dużo bardziej przypomina właśnie zrobienie strony z użyciem leafleta, jak np. tutaj: http://leafletjs.com/examples/quick-start.html


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#28  2014-08-12 10:51:35

  tajwan - mega boss

tajwan
mega boss
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2010-03-30

Re: Własna mapa

A pomógł byś mi to jakoś ogarnąć jak się za to zabrać.


NIGDY WIĘCEJ TESTING Z KTÓRYM SĄ SAME PROBLEMY !!!

Offline

 

#29  2014-08-12 12:01:34

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Własna mapa

A może wkleisz tutaj w końcu PW, które mi wysłałeś, żebyśmy mogli rozwiązać sprawę do końca publicznie, jak na forum przystało?


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#30  2014-08-13 13:17:00

  tajwan - mega boss

tajwan
mega boss
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2010-03-30

Re: Własna mapa

Ogólnie mój zrodzony projekt jest taki, że chce zrobić mapę mojego miasta przystosowaną, dla osób niepełnosprawnych. TZN jak jedzie sobie chodnikiem to będzie wiedział, że przednim są strome schody i sam ich nie pokona, albo że droga jest w kostce brukowej i ciężko się będzie jechało itp. Jak projekt się przyjmie to chciałbym go bardziej rozbudować.


NIGDY WIĘCEJ TESTING Z KTÓRYM SĄ SAME PROBLEMY !!!

Offline

 

#31  2014-08-13 13:24:33

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Własna mapa

To do mapy dodaj jeszcze coś w stylu "jakiś debil zrobił obniżone krawężniki dla niepełnosprawnych na przejściach i niewidomy może mieć problem z wymacaniem gdzie sie chodnik kończy".
Całkiem poważnie - w moim rodzinnym mieście kiedyś na szybko przerabiano kilkanaście z szumem i pompą nowo oddanych przejść robiąc oddzielne zjazdy dla wózków bo niewidomi zrobili awanturę że nie mogą przejść przez ulicę.
Dodatkowo: windy w przejściach podziemnych (i zaznaczenie przejść gdzie się nie da wózkiem przejechać plus sugerowane najbliższe przejścia).
Kąty podjazdów też są ważne (akumulatorowym wózkiem to se podjadę, ale ręcznym to lepiej naokoło).
To taki początek...


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#32  2014-08-13 14:39:13

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Własna mapa

No, już myślałem, że nie chcesz, żeby Ci pomóc. ;)

1. Zasadniczo potrzebne tagi istnieją (surface=*, barrier=kerb + height=*, accesibility=* itd.), choć oczywiście nie wszędzie są wprowadzone. Tu najlepiej uzupełnić je korzystając z JOSM, jak wrócę do cywilizacji to będę mógł napisać konretniej jak z niego korzystać.

2a. Zaprezentowanie na mapie oczywiście jest inną kwestią, ze względów zrozumiałych wysokość krawężnika czy rodzaj nawierzchni nie są renderowane (przynajmniej nie na domyślnym stylu), choć są brane pod uwagę w bazującej na OSM nawigacji (jestem prawie pewien, że gdzieś widziałem nawigację dla niepełnosprawnych).

2b. Nawet istnieje specjalna mapa dla niepełnosprawnych na http://wheelmap.org/pl/map, aczkowliek z tego co widzę koncentruje się na podawaniu (i możliwości edycji) dostępności dla niepełnosprawnych sklepów, teatrów, itd., nie zaś na przejezdności chodników i obecności różnych "pułapek"-- a szkoda, bo faktycznie by się to przydało. Najlepiej chyba byłoby się skontaktować z twórcami tejże mapy w tej sprawie.

3. Proponuję zaanonsować ideę na forum.osm.org (na początek dla ułatwienia dyskusji w polskim dziale, po wyklarowaniu pomysłu warto uderzyć na angielskojęzyczny).


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#33  2014-08-13 14:51:59

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Własna mapa

poza tym widzę tu takie cholerne szufladkowanie:

niepełnosprawny w internecie to niewidomy (czyli wszelkie udogodnienia dla spastyków, paralityków i innych świetnie widzących a upośledzonych ruchowo są spychane na dalszy plan, bo nietoperze rządzą)[1]

niepełnosprawny na ulicy to wózkarz (bo jego przecież widać jak popinkala na korbie czy kołach, niewidomi z ichniejszymi macakami przecież mogą wejść po schodach więc jaki problem)

głuchy to w ogóle się nie liczy bo i chodzić potrafi, i nawet widzi...

[1]żeby nie było że tylko marudzę - widziałem wiele stron które niewidomy ze screenreaderem uważa za stuprocentowo dostępne, a widzący spastyk posługujący się wyłącznie klawiaturą nie ma szans na jakąkolwiek nawigację.


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#34  2014-08-13 16:01:36

  tajwan - mega boss

tajwan
mega boss
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2010-03-30

Re: Własna mapa

To mnie zastanowiło, że na stronie openstreetmap jest możliwość dodawania obiektów i napisania o nich wysokość ilość stopni na schodach oraz kąty. A już to chce zrobić off-line to takich opcji w JOSM nie znalazłem. Na mapie nie da się zaznaczyć miejsca w którym che dodać obiekt nie mówiąc już o chmurce z opisem.

azhag Może powiesz jak ty zrobiłeś tą swoja mapę bo w ogóle nie czaje tego http://leafletjs.com czy to ma na dysk ściągnąć czy jakąś stronę www zrobić ?

Ostatnio edytowany przez tajwan (2014-08-14 11:05:58)


NIGDY WIĘCEJ TESTING Z KTÓRYM SĄ SAME PROBLEMY !!!

Offline

 

#35  2014-08-15 10:26:47

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Własna mapa

tajwan napisał(-a):

azhag Może powiesz jak ty zrobiłeś tą swoja mapę bo w ogóle nie czaje tego

Ta pojedyncza strona HTML z kawałkiem kodu JS to wszystko.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#36  2014-08-26 11:10:07

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Własna mapa

to jest fajne (oczywiście na bazie OSM): http://geojson.io/


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#37  2014-08-30 13:37:11

  tajwan - mega boss

tajwan
mega boss
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2010-03-30

Re: Własna mapa

azhag napisał(-a):

tajwan napisał(-a):

azhag Może powiesz jak ty zrobiłeś tą swoja mapę bo w ogóle nie czaje tego

Ta pojedyncza strona HTML z kawałkiem kodu JS to wszystko.

A jak dodałeś obiekty?


NIGDY WIĘCEJ TESTING Z KTÓRYM SĄ SAME PROBLEMY !!!

Offline

 

#38  2014-09-02 22:25:40

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Własna mapa

Tzn.?


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#39  2014-09-03 09:52:52

  tajwan - mega boss

tajwan
mega boss
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2010-03-30

Re: Własna mapa

Dymki ikonki.


NIGDY WIĘCEJ TESTING Z KTÓRYM SĄ SAME PROBLEMY !!!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)