Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-08-30 22:00:51

  relv1 - Zbanowany

relv1
Zbanowany
Zarejestrowany: 2014-08-30

Druga instalacja

Mam problem następującej natury...
Po instalacji distra x(bazującej na debianie/ubuntu) na pc którego całą instalacja zajmuje paredziesiąt gb zostawiłem sobie reszte dysku na debiana, w tamtej instalacji zrobilem normalnie partycje /boot /swap /home /root etc. I w następnym kroku przystąpiłem do instalacji debiana i przy partycjonowaniu chciałem zrobić te same partycje dla systemu debiana ale gdy wybrałem nie podzieloną przestrzeń to mogłem jedynie sprawdzić cylindry,głowice czy coś takiego, ale nie mogłem na tej przestrzeni utworzyc partycji jedynie dla debiana. Kiedys czytalem ze partycje moga byc wspolne albo oddzielne, wole raczej oddzielne, ale jak je zrobic skoro nie moge tam nic wybrac ?

Offline

 

#2  2014-08-30 22:17:57

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Druga instalacja

Może utworzyłeś 4 podstawowe partycje i kolejnych już się nie da.

Offline

 

#3  2014-08-30 22:51:12

  al1as - Zbanowany

al1as
Zbanowany
Zarejestrowany: 2014-08-23

Re: Druga instalacja

No, te 4 partycje które zrobiłem są podstawowe. A więc jak zrobić żeby każdy system miał swoje partycje home i root ?

Offline

 

#4  2014-08-30 22:53:40

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Druga instalacja

Chorujesz na schizofrenię?

Dobrze by było gdybyś używał jednego konta na forum.

Offline

 

#5  2014-08-30 22:59:23

  al1as - Zbanowany

al1as
Zbanowany
Zarejestrowany: 2014-08-23

Re: Druga instalacja

My na schizofrenie ?! Naaahh :)

Offline

 

#6  2014-08-31 11:12:24

  al1as - Zbanowany

al1as
Zbanowany
Zarejestrowany: 2014-08-23

Re: Druga instalacja

A jak z tymi partycjami, 4 podstawowe to max ? czyli jak zrobic zeby dwa os'y mialy oddzielne home i root ? Dla 1 dista zrobic partycje podstawowa /root i reszte /boot /swap /home zrobic logiczne a na drugim os tez tylko root podstawowy /boota i /swapa nie robic bo bedzie korzystac z tamtych a logiczny /home zrobic ? dobrze mysle ?

Offline

 

#7  2014-08-31 11:52:01

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Druga instalacja

Radzę szybko zapoznać się z tajemną wiedzą na temat partycjonowania dysku. Wujek google waszym przyjacielem.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#8  2014-09-01 21:19:19

  al1as - Zbanowany

al1as
Zbanowany
Zarejestrowany: 2014-08-23

Re: Druga instalacja

Wiem ocb z partycjonowaniem ale nie moglem wyczytac jak podzielic to jesli chce dwa distra zainstalowac.
Puki co zrobilem /boot i /root do 1 systemu na podstawowych oraz /swap, /home na logicznych, dobrze ?
Teraz zainstalowac partycje dla drugiego systemu /root na podstawowej i /home na logicznej ?

Chce zeby boot i swap bylo wspolne(no bo chyba tak najlepiej) ale zeby partycje /root i /home byly oddzielnie, jesli znalibyscie jakies inne rozwiazanie to prosze, serio w necie nie idize mi wyczytac o tym.
A tak pozatym to partycje logiczne nie sa narazone na strate danych ? gdzies czytalem ze typ zrobil na logicznych i mu gdzies dane wcielo.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)