Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#176  2014-07-28 20:10:38

  HAL9000 - Użytkownik

HAL9000
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-22

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Witam
Obejrzałem kilka recenzji motoroli moto g i wszędzie zachwalają ale zastanawiam się nad jakością wykonania bo jak wiadomo jest to sprzęt budżetowy warto kupować i jak z jakością zdjęć z tego aparatu?, jest źle?, bo zazwyczaj piszą/mówią, że jest.


For some reason I'm thinking I'm still 25 but I act like I'm 12.

Offline

 

#177  2014-07-28 20:25:24

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Jeśli zależy Ci na aparacie i funkcji kamerki oraz jako dodatek funkcja telefonu ;) to tylko Nokia 808 PureView. Ciekawostką jest to, że jakość dźwięku jaką nagrywa ta Nokia nazwałbym nawet studyjną! Żaden telefon nie jest w stanie nagrać czystego dźwięku z estradowych kolumn a ta nokia tylko POPATRZ. Znajdź mi inny telefon który tak nagra koncert. Wszystkie inne będą "charczeć". Jeśli zależy Ci na telefonie pod kątem maksymalnej funkcjonalności to Nexus wymiata! Ba! Obsługuje on nawet linuksa Debiana lub Ubuntu zamiast Androida (nie mylić tu funkcji Linux on Android bo mówię o podmienie całego ROM'a).

Offline

 

#178  2014-09-18 18:34:22

  HAL9000 - Użytkownik

HAL9000
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-22

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Witam ponownie
Zadam jeszcze jedno pytanie aby nie wyszło na to, że jak jakieś dziecko pytam o wszystkie telefony jakie tylko zobaczę (choć obecnie dzieci pewnie wiedzą o telefonach znacznie więcej ode mnie) ;-)
http://www.nokia.com/pl-pl/produkty/telefony/lumia630/specyfikacje/
czy ta nokia 630 występuje zarówno w wersji dual sim i z single sim? Bo jak widać na stronie nokii jest napisane

Dwie karty SIM: Nie

natomiast na allegro są wersje dual i nie wiem czy mam ewentualnego sprzedawcę pytać przed zakupem czy jest tylko jedna możliwość.
Ktoś miał w ręku ten model i jak on się prezentuje na żywo bo mimo, iż nie jestem wielkim estetą to ten plastik wygląda trochę tandetnie przynajmniej na tych recenzjach na youtube.
I ostatnie pytanie, jak jest z dokładnością tych map nokii na terenach zurbanizowanych jak i poza?, bo nie będę ukrywał, że dołączona nawigacja to jeden z głównych punktów, które zwróciły moją uwagę na ten produkt.
Tutaj wyjaśnię skąd moje wątpliwości. Obecnie na androidzie mam jakąś starą wersję nawigacji Sygic (telefon nie chce uaktualniać mi aplikacji z sklepu play a samodzielnie nie chce mi się szukać jakichś szemranych wersji) i ta nawigacja to porażka, kiedyś jak byłem na śląsku to chciała mnie wozić tam i z powrotem bo jakiś zjazd z autostrady był zamknięty ;-) adresy są niedokładne itd.

Jednak skłamałem mam jeszcze jedno pytanie, które właśnie sobie przypomniałem czy to prawda, że ten telefon nagminnie zrywa połączenie z wifi bo gdzieś tam w jednej z recenzji jakiś gość o tym wspomniał.
Pozdrawiam.


For some reason I'm thinking I'm still 25 but I act like I'm 12.

Offline

 

#179  2014-09-18 19:34:32

  kiko80 - Użytkownik

kiko80
Użytkownik
Skąd: /mnt/podlasie
Zarejestrowany: 2007-04-03

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?


Wirusy w Linuxie to jak krasnoludki,
podobno są ale nikt ich nie widział :D
http://filefox.pl/poleca/kiko80
Linux register users: #445562

Offline

 

#180  2014-09-18 19:57:45

  misioooo - Członek DUG

misioooo
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-06-10

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

evolveo Q4, 4 rdzenie, ekran IPS, można z nim pływać, rzucać delikatnie, tarzać w piasku i pyle...:)


https://wiki.debian.org/DebianArt/Themes/Lines?action=AttachFile&do=get&target=banner.png

Offline

 

#181  2014-09-18 20:13:12

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Nie lepiej kupić normalny telefon niż Lumię? Tak się pytam

Fervi

Offline

 

#182  2014-09-18 20:37:53

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Kilka dni temu kupiłem Move'a:
- 4 rdzenie A5
- Andreno 203 czy jak się to nazywa
- 512 MB RAM'u
- bateria trzyma jeden dzień przy zabawie
- Android 4.1
- 300 zł

Do dzwonienia i przeglądania DUG'a nadaje się wręcz idealnie.

Offline

 

#183  2014-09-18 20:42:13

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Moim zdaniem najlepiej kupić używanego (ale na gwarancji) Nexusa 4 w tej cenie (do 600zł), telefon bardzo porządny (4 rdzenie po 1.5GHz, 2GB Ramu itd), bardzo szybko aktualizują i dobry model

Fervi

Offline

 

#184  2014-09-19 08:12:27

  HAL9000 - Użytkownik

HAL9000
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-22

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

@fervi
Co według Ciebie odróżnia "normalny" telefon od tej lumi?


For some reason I'm thinking I'm still 25 but I act like I'm 12.

Offline

 

#185  2014-09-19 10:32:45

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Telefon z możliwościami Symbiana nie jest dobry. Oczywiście można się spierać, niemniej smartfon powinien mieć moc obliczeniową taką, by spełnić (jako-tako) twoje zachcianki. Na przykład Atrix od biedy dawał radę (czasem apki trzeba było pobrać przerobione na Tegrę 2, ale działało to)

Windows Phone to taki Symbian, działa - nawet dobrze; internet działa, mail działa - i na tym się kończy. Nie uruchomisz Linuksowych programów, nie zmienisz systemu, nie zrobisz OC, już o szpiegowaniu nie mówiąc :D

Dla mnie smartfon = mały komputer, a nie telefon do dzwonienia

Fervi

Offline

 

#186  2014-09-19 12:00:52

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

fervi napisał(-a):

(...) nie zmienisz systemu, nie zrobisz OC, już o szpiegowaniu nie mówiąc :D

fervi sorry mylisz się i bajki opowiadasz co do Symbianowych telefonów. Ale to szczegół...

Dla przykładu moja Nokia 808 (ma symbian Belle Refresh) bez problemów obsługuje każdy format wideo (z napisami włącznie) w maksymalnej rozdzielczości Full HD (dzięki lekkiemu systemowi Symbian, procesorowi 1.3GHz i 512MB RAM). Ma wszystko co każdy nowoczesny telefon czyli TV-Out w postaci HDMI,GPS,Wi-Fi,Bluetooth,NFC. Jakością zdjęć i filmów nadal bije wszystkie inne telefony z wbudowanym aparatem. Co do OC też się da. Wystarczy mieć przerobiony Symbian wszelkie instrukcje znajdziesz na Polskim Forum Nokia o =>TUTAJ<= wtedy możesz używać narzędzi do OC procesora i pamięci RAM. A nawet po ponad roku intensywnego używania bateria nadal na jednym naładowaniu trzyma średnio tydzień czasu (przy robieniu fotek ok. 30 dziennie np. "StreetPhoto").

Ostatnio edytowany przez neo86 (2014-09-19 12:04:50)

Offline

 

#187  2014-09-19 12:56:24

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Mówiłem o Windows Phone :D

Niemniej zależy też od której Symbiana, niemniej sam w sobie Symbian dalej ma mniej funkcji niż Android (chyba, że się mylę), na Androidzie na przykład odpalisz Linuksa i chodzi to bardzo dobrze, masz dużo nowych aplikacji, masz nawet Open Source'owego Androida od GNU, możliwość wgrywania innych systemów, dużo apek (i tak dalej)

Fervi

Offline

 

#188  2014-09-19 13:23:54

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Symbian już nic nie ma dalej - system po prostu nie żyje.
13 grudnia 2013 odebrano developerom możliwość tworzenia aplikacji dla Symbiana (ściślej możliwość podpisywania - a bez podpisu aplikacja jest bezużyteczna).
Cześć jego pamięci...


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#189  2014-09-19 13:34:30

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Ja jestem ciekaw, ile powstanie fonów podobnych do Samsunga Z.
Nie przesadzam  z rewelacyjnością Tizena czy SalfishOS, ale fony, na których można posadzić bez problemu natywnego Linuxa bez żadnej protezy w postaci emulacji na Androidzie, to jest opcja, która znacznie poszerza horyzont wyboru systemu i aplikacji, podciągając go do poziomu normalnego komputera.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#190  2014-09-19 14:36:00

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

fervi napisał(-a):

(...) Symbian dalej ma mniej funkcji niż Android (chyba, że się mylę), na Androidzie na przykład odpalisz Linuksa (...)

fervi fakt mylisz się... a co za problem zainstalować na Symbianie Qemu lub DosBox? To na tym postawisz Windows 3.11 oraz 9x a także w przypadku Qemu Debiana bez GUI ew. z LXDE w przypadku Nokii 808 z racji jej parametrów. Nie widzę problemu.

ethanak napisał(-a):

Symbian już nic nie ma dalej - system po prostu nie żyje.

Nie prawda... Do 2016 roku jest wsparcie. Poczytaj TUTAJ. Poza tym mi ciągle przychodzą aktualizacje do systemu oraz do aplikacji zainstalowanych na nim... niedawno aktualizował mi się nawet WhatsApp oraz doszły jakieś łaty bezpieczeństwa do Symbian Belle Refresh.

Ostatnio edytowany przez neo86 (2014-09-19 14:52:10)

Offline

 

#191  2014-09-19 14:40:04

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

@Jacekalex
Przecież na Androidzie nikt nie emuluje Linuksa, tylko chrootuje :P

@neo86
Widzisz, ty nie widzisz, ja widzę. Możesz w ten sposób uruchamiać nawet Windowsa 8 - ale prędzej się wkurzysz niż popracujesz. A na Androidzie wszystko śmiga elegancko

Fervi

Offline

 

#192  2014-09-19 14:44:04

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

fervi napisał(-a):

(...) A na Androidzie wszystko śmiga elegancko (...)

Na Symbianie też wszystko ładnie śmiga a szczególnie na Nokii 808 PV bo na Nokii N82 i starszych to fakt przymulało solidnie... Na Nokii N8 działało tak sobie ale na 808 PV to jest poezja! Ale nie używam tego emulowania innych OSów bo mi to niepotrzebne...

Ostatnio edytowany przez neo86 (2014-09-19 14:44:30)

Offline

 

#193  2014-09-19 14:52:10

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

@neo86 - please...
http://tts.polip.com/files/priv/mAudiobookPlayer_e14.m - zainstaluj to na swojej Nokii


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#194  2014-09-19 15:01:08

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Ethanaku zainstalować na symbianie appki można jedynie z rozszerzeniem *.SIS, *.SISX oraz w Javie czyli *.JAR pobrałem więc http://tts.polip.com/files/priv/mABPlayerPlus14_prv.sis ale nie działa. Za stara aplikacja i niekompatybilna z tą wersją Symbiana co mam... to chyba na starsze Nokie jest a nie na dotykowe z Symbianem Anna Belle i nowszym... poza tym synteza mowy w języku polskim jest wbudowana w Symbian Belle oraz Belle Refresh. Ktoś dzwoni to mi przed sygnałem dzwonka telefon mówi kto dzwoni. Mogę odczytywać SMSy itp... więc zewnętrzne aplikacje do syntezy mowy są zbędne.

MENU (systemu Symbian OS)=>Ustawienia=>Telefon=>Mowa i masz takie coś:
http://s25.postimg.org/4yke9ztor/synteza_mowy_symbian.jpg

Ze sklepu Nokia OVI Apps można pobrać za darmo głosy w różnych językach...

Android i Windows Phone mogą pomarzyć o takim udogodnieniu za darmo wbudowanym fabrycznie w system... Już nie wspomnę o darmowych i bardzo dokładnych mapach GPS i komunikatach głosowych w języku polskim (też za darmo)...

Ostatnio edytowany przez neo86 (2014-09-19 15:17:20)

Offline

 

#195  2014-09-19 15:19:34

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

@neo86:
a) sis nie zainstalujesz bo jest podpisany dla konkretnych IMEI (a nie mogę podpisać dla innych)
b) to jest czytnik audiobooków więc co ma do tego synteza mowy?
c) *.m to jest kod źródłowy... a jest szansa żeby go skompilować?


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#196  2014-09-19 15:24:32

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Ale u mnie tego czytnika nie trzeba...jak mam ebooka w postaci pliku tekstowego to otwieram jakimś edytorem wbudowanym w system lub jak mam w postaci PDFa to też otwieram w jakimś PDF Reader dostarczonym z systemem w telefonie i klikam "czytaj" lub "syntezuj mowę" i mi czyta... w pociągu/autobusie jak znalazł :] Ta Nokia 808 to kombajn multimedialny o maksymalnej pow. pamięci 48GB (16GB wbudowanej oraz 32GB w postaci SDHC Extreme) i tyle... ma wszystko co trzeba od razu jeśli chodzi o aplikacje. Z zewnętrznych aplikacji jakie posiadam na tym telefonie to mam: Skype, WhatsApp, Compass Pro, YouTube, Google Maps, Google Translate, Garmin XT, Opera Mobile, Putty.

Ostatnio edytowany przez neo86 (2014-09-19 15:35:27)

Offline

 

#197  2014-09-19 15:31:09

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

@neo86: czy Ty próbujesz z siebie zrobić idiotę czy ten typ tak ma?
audiobook to książka nagrana przez żywego lektora, a nie syntezator.
owszem, można to odtworzyć empeszczoplayerem - ale playery AB mają pewne możliwości których typowe odtwarzacze do muzyki nie mają (np. cofanie przy pauzie, oddzielne zakładki dla książek i takie tam).
Ponawiam pytanie: dasz radę w jakiś sposób toto na swoim Symbianie zainstalować?


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#198  2014-09-19 15:41:56

  neo86 - Lubię marudzić

neo86
Lubię marudzić
Skąd: California
Zarejestrowany: 2014-06-29

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

ethanak napisał(-a):

Ponawiam pytanie: dasz radę w jakiś sposób toto na swoim Symbianie zainstalować?

Nie nie dam rady bo to jest chyba napisane na niedotykowy Symbian S60v3 lub starszy a ja mam dotykowy Symbian S60v5. I aplikacje pochodzące od S60v3 nie działają na S60v5 (o czym mówi komunikat przed instalacją apki iż jest niekompatybilna i może powodować wadliwe działanie telefonu z daną wersją systemu telefonu na którym tą apkę chce się zainstalować i zwykle następuje blokada instalacji) lub jeśli jakimś cudem (przez nieuwagę programisty odnośnie blokady kompatybilności w instalce SIS i w kodzie źródłowym) zainstalują się i uruchomią się to powodują poważną zwiechę telefonu wymagającą reset telefonu do ustawień fabrycznych.

Zatem zawsze jak widzę taki komunikat podczas instalacji czegoś na telefonie:
http://s25.postimg.org/aunz894p7/niekompatybilna_appka.jpg

To nie ryzykuję. Raz kiedyś tak zainstalowałem i potem musiałem robić reset ustawień fabrycznych i wszystko przywracać... Wolę nie ryzykować mieszania appek od Symbiana S60v3 z Symbianem S60v5 bo potem kaszana jest.

Ja mam tylko appki przeznaczone na Symbian S60v5 i wszystko dobrze działa a aplikacja S60v3 w Symbianie S60v5 może niezłego bigosu narobić...

Ostatnio edytowany przez neo86 (2014-09-19 15:56:31)

Offline

 

#199  2014-09-19 15:46:29

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

E tam.
sis jest skompilowany na v3, ale sama apka na v5 powinna działać.


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#200  2015-02-26 08:23:39

  Huk - Smoleńsk BULWA!

Huk
Smoleńsk BULWA!
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: Jaki telefon (smartfon) kupić ?

Witam, odświeżę nieco temat - chciałbym wymienić mojego HTC Shitfire S na coś czego da się normalnie używać, jedyne co wiem to że wszelkie produkty oszustów z HTC odpadają... Do tej pory sprawdziłem:

-Lumia różne modele - z jednej strony Windos... z drugiej bardzo porządny telefon pod względem technicznym - minus że wersja DualSim już taka fajna nie jest
-Moto G Gen 2 - to wpadło w oko ostatnio:

http://www.x-kom.pl/p/209616-smartfon-telefon-fable … m-czarny.html

Nie wiem czy @HAL9000 mówił o tym modelu czy o poprzedniczce, recenzje zbiera bardzo dobre... jest dualsim - minus to wbudowana bateria i tylko 8 GB pamięci wewnętrznej (nie wiem ile zostaje dla usera, w moim Wildfire S zostawało... 150 MB przez co telefon jest teraz nie do użytku)

Ktoś może ma? Tą Motorolę? Może opisać wrażenia ;] ? XBMC działa z przyspieszeniem sprzętowym ?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)