Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-07-20 23:20:08

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Kmail - jak wyłączyć Kwallet?

Hej, od paru dni jestem już na Debianie, ale mam problem z Kmailem, odkąd używałem KDE to właśnie Kmail był moim programem pocztowym, ale teraz na Debianie nie mogę sobie z nim poradzić, w sensie, że nawet swoich kont pocztowych nie jestem w stanie skonfigurować. Nie wiem czy to problem wersji Kmaila czy może Debiana, ale mam problem z Kwallet i nie mogę skonfigurować żadnego konta pocztowego bo włącza mi się Kwallet który chce mi pamiętać hasła, a JA NIE CHCĘ GO UŻYWAĆ ! i chcę mieć hasła zapisane normalnie w Kmailu w pliku konfiguracyjnym. Do tej pory wystarczało, że po prostu w system settings wyłączyłem system portfela i było po sprawie. Niestety tu na Debianie to nie działa, no to go odinstalowałem, usunąłem wszytskie pliki konfiguracyjne kmailai kwallet z /home/user/.kde .. i dalej nic, dalej nie mogę w Kmailu zapisać hasła i dalej (sic!) włącza się kreator kwallet. Normalnie krew mnie zalewa. Jak to wyłączyć?

Offline

 

#2  2014-07-21 09:17:30

  sysek - Użytkownik

sysek
Użytkownik
Skąd: Łorsoł
Zarejestrowany: 2010-06-28
Serwis

Re: Kmail - jak wyłączyć Kwallet?

ALT + F2 -> kwallet
http://i.imgur.com/RPhVR36.png


zakochałem się po uszy.

Offline

 

#3  2014-07-22 23:00:25

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: Kmail - jak wyłączyć Kwallet?

No wyłączyłem go i co i dalej to samo, przy próbie konfiguracji kmail znowu się wcina kwallet :( Jak go usunąć ze wszystimi zależnościami i plikami konfiguracyjnymi? Może coś mmi tam  zostało i bruździ.

Offline

 

#4  2014-07-22 23:33:25

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Kmail - jak wyłączyć Kwallet?

A weź zobacz co masz w autostarcie.

Offline

 

#5  2014-07-23 11:11:38

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: Kmail - jak wyłączyć Kwallet?

Nie ma nic w autostarcie, kest tylko dropbox.
Usunałem kwallet i mangera, wywaliłem nawet kmaila i pliki konfiguracyjne, później reset i na nowo zainstalowałem kmaila i dalej nic i dostaje okienko:
http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/539/e5d5f1.png
Co jest jeszcze dziwne to chyba nie udaje mi się do końca usunąć wszytskich plików konfiguracyjnych bo kmail za każdym razem jak od nowa chcę dodać konto to mi je numeruje i mam już imap numer 15 bodajże. A w ogle to mam KDE 4.13.1, a jak jest u was na tej wersji?
Już tego nie rozumiem. Jak to cholerstwo wyłączyć, dlaczego nie mogę normlanie wpisać hasła w polu hasło w ustawieniu kmaila tylko mam go nieaktywne i mi przeskakuje? Nigdy wcześniej nie miałem takich problemów z kmailem, hmm może przy pierwszej konfiguracji cos sobie źle kliknąłem, no ale już sam nie wiem.

Offline

 

#6  2014-07-23 11:15:55

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Kmail - jak wyłączyć Kwallet?

Wywal pakiet kwalletmanager.
aptitude purge działa dla plików konfiguracyjnych umieszczanych zazwyczaj w /etc.
Dodatkowo musisz wywalić konfigurację z katalogu domowego.

Offline

 

#7  2014-07-23 12:19:15

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: Kmail - jak wyłączyć Kwallet?

W Arch Linux pomogło mi coś takiego.

1. Edytuj plik:

Kod:

~/.kde4/share/config/kwalletrc

2. Odszukaj wartość:

Kod:

Enabled=true

3. Zmień na:

Kod:

Enabled=false

4. Zapisz zmiany.

Obstawiam, że powinno pomóc.

P.S Nie używam KMail - ale nie ma przypadkiem opcji "Zapamiętaj hasło"? Swoją możesz używać innego programu pocztowego - chyba, że jesteś bardzo przywiązany do KMail ;)

Ostatnio edytowany przez sir_lucjan (2014-07-23 12:22:07)


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#8  2014-07-23 20:35:21

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Kmail - jak wyłączyć Kwallet?

W ~/.kde/share/config/kwalletrc mam

Kod:

[Wallet]
Close When Idle=false
Enabled=false
First Use=false
Use One Wallet=true

Kmail nie woła o portfel kde.

Jakoś to wyklikałem ale nie pamiętam jak.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#9  2014-07-23 20:38:33

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Kmail - jak wyłączyć Kwallet?

To nie pomoże, bo KMail odpali /usr/bin/kwalletd (kde-runtime) gdy będzie potrzebował dostępu do wcześniej zapisanego hasła.

Obecnie KMail będzie się upominał o hasło u kwalletd, niezależnie od tego czy Portfel KDE jest włączony, czy nie.
Trzeba raczej włączyć Portel KDE, potem Kmail i w nim wyłączyć te hasła i dopiero potem można go wyłączyć całkowicie. Podejrzewam, że może nie być opcji zapamiętywania hasła poza całym tym portfelem, wtedy można ustawić puste hasło w Portfelu KDE i nie będzie to tak drażniące.

Kiedyś się z tym męczyłem i w końcu wywaliłem KMail.

@ilin:
Standardowo przy konfiguracji kont pocztowych hasła zapisywane są w portfelu i czasem ten problem. Dlatego potem samo wyłączenie portfela wtedy nie pomoże.
Widocznie wyłączyłeś to potem lub jakoś sensowniej od razu skonfigurowałeś konta :)

Offline

 

#10  2014-07-23 20:41:52

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Kmail - jak wyłączyć Kwallet?

Można używać kmaila bez zapamietywania przez portfel kde.
Ale co i jak zrobić to nie pamietam.
Wyklikiwałem to a takie rzeczy trudno powtórzyć :)


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#11  2014-07-23 22:15:29

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: Kmail - jak wyłączyć Kwallet?

A jak wywalić wszystkie sutawienia kmaila? Chyba coś mi jeszcze siedzi zapamiętane bo chciałbym go uruchomić od nowa tak jak na czystym systemie. Może sobie właśnie za 1 razem coś źle kliknąłem ale nie wiem co bo hmm zawsze to działało, a ost raz reinstall robiłem półtora roku temu i to na kubuntu i straszej wersji KDE i wtedy też był Kwallet i coś tam się pluł, ale jakoś zawsze mi się to udawało. W Kmail dalej jest pole żyby w ustawieniach konta wpisać hasło, ale jest ono niekatywne i nie da się w nim nic pisać.

Kod:

 Obecnie KMail będzie się upominał o hasło u kwalletd, niezależnie od tego czy Portfel KDE jest włączony, czy nie.
Trzeba raczej włączyć Portel KDE, potem Kmail i w nim wyłączyć te hasła i dopiero potem można go wyłączyć całkowicie

Gdzie w Kmail jest taka opcja żeby zapamiętało hasło? Bo albo jestem ślepy albo nie ma czegoś takiego.

Offline

 

#12  2014-07-24 16:07:52

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Kmail - jak wyłączyć Kwallet?

Poszukaj w katalogu domowym :D

Offline

 

#13  2014-07-26 18:46:23

  davidoski - Użytkownik

davidoski
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-17

Re: Kmail - jak wyłączyć Kwallet?

Mnie też to wkurzało, ale rozwiązałem problem tak, że na Kwallet nie ustawiałem hasła, ale zapisałem w nim hasło do Kmail. Dzięki temu Kwallet nie wyskakuje z pytaniem o podanie hasła (do Kwallet), a Kmail nie wyskakuje z pytaniem o hasło (do KMail), bo ma je zapisane w Kwallet.

Trochę to zagmatwane, ale mniej więcej tak to działa.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)