Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2014-05-12 10:01:19

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Lenovo ThinkPad E540 i problem z WiFi [ SOLVED ]

gindek napisał(-a):

yossarian napisał(-a):

menel napisał(-a):

te laptopowe karty wlanowe  to nadają się mówiąc trywialnie na mydło, lepiej zainwestować od razu w coś porządnego na usb na czipie ralinka ewentualnie atherosa

I potem łazić z taką wystającą kartą?
Poza tym przez USB wtedy sporo energii będzie wyciekać.

5v * 500mA = 2.5W .... sporo.

Cały system zużywa u mnie 6-8W.

Offline

 

#27  2014-05-12 11:39:29

  gnejusz pompejusz - Użytkownik

gnejusz pompejusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-09-14
Serwis

Re: Lenovo ThinkPad E540 i problem z WiFi [ SOLVED ]

Bitels napisał(-a):

Witam
Panowie połasiłem się na nowiutkiego laptopa dla mojej kobity i niestety jak to już bywa przy względnie nowych lapkach przejechałem się na sterownikach do wifi. Na kabelku ładnie zainstalowałem testinga z KDE i o dziwo wszystko pięknie chodzi poza WiFi.

Hej, mam te same karty sieciowe. Spróbuj kompilacji na jądrze z siduction - u mnie zadziałała, ale jakość połączenia była słaba.
Jeżeli chodzi o jadro siduction 3.15-rc coś - to próbowałem jednego, ale moduł rtl8723be był wyłączony, więc jeżeli nie działa sprawdź config jądra.

A teraz mały offtop
Jakie dokładnie jądro masz teraz? Piszesz, że kabel działa gładko. Niestety u mnie potrzeba sterownika r8168. Coś zmieniałeś w ustawienia tej drugiej karty? Odezwij się proszę jeżeli uruchomisz bluetooth.


A poza tym uważam, że Debian jest najlepszy.
ludolfina.pl

Offline

 

#28  2014-05-12 12:24:46

  Bitels - Użytkownik

Bitels
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-31

Re: Lenovo ThinkPad E540 i problem z WiFi [ SOLVED ]

Kompilacja jaja jest trochę ponad moje siły. Nigdy tego nie robiłem. Powiedz mi proszę czy na jaju z siduction poza słabą siłą sygnału nie masz problemów ze zrywaniem połączenia i wywalaniem sterownika? Ale i tak chyba grzecznie poczekam aż 3.15 pojawi się w experimental.
Co do kabla to nic nie grzebałem, najpierw zainstalowałem stable (przy samej instalacji ładnie mi wykryło tą siecówkę), upgrade do testing bez żadnych przygód przeszedł, a wszystko na kablu i teraz też działa bez zarzutów, masz zainstalowany pakiet firmware-realtek? Teraz siedzę na jaju z testinga czyli 3.13. I jak widać poniżej moduł do tej sieciówki jest załadowany i działa jak trzeba:

Kod:

lspci -knn | grep -EiA2 'net'
03:00.0 Ethernet controller [0200]: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller [10ec:8168] (rev 10)
        Subsystem: Lenovo Device [17aa:5028]
        Kernel driver in use: r8169
04:00.0 Network controller [0280]: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8723BE PCIe Wireless Network Adapter [10ec:b723]
        Subsystem: Lenovo Device [17aa:b728]

Udało mi się odpalić tego zastępczego dlinka ale niewiedzieć czemu musiałem mu z palca adresy wpisać bo bydle za żadną cholere nie chciał mi ich pobrać z dhcp.
Jeżeli chodzi o bluetooth narazie nie planuje do niego podchodzić. Nie wiem dlaczego ale jestem uprzedzony do tego interfejsu i z reguły omijam go szerokim łukiem. Kobita też nie miałczy o niego więc sam się nie wychylam.
Muszę przyznać, że nie miałem przyjemności pracować na lepszej klawiaturze niż jest na tym thinkpadzie a przerobiłem już kilka modeli dell latitude i hp probook w robocie i ten thinkpad bije je na głowę. W moim odczuciu odstępy między klawiszami, skok i siła potrzebna do zadziałania są idealne. Jedyne do czego można się przyczepić to położenie klawisza FN a raczej jego zamiana położenia z L-Ctrl.
W KDE działa nawet większość klawiszy funkcyjnych. Ponadto sam laptop jest niesłyszalny, cichy i zimny co jest dla mnie też ogromnym +.

Offline

 

#29  2014-05-12 12:30:53

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Lenovo ThinkPad E540 i problem z WiFi [ SOLVED ]

Bitels napisał(-a):

Jedyne do czego można się przyczepić to położenie klawisza FN a raczej jego zamiana położenia z L-Ctrl.
W KDE działa nawet większość klawiszy funkcyjnych. Ponadto sam laptop jest niesłyszalny, cichy i zimny co jest dla mnie też ogromnym +.

W Biosie nie masz opcji przełączenia?

Offline

 

#30  2014-05-12 13:05:58

  Bitels - Użytkownik

Bitels
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-31

Re: Lenovo ThinkPad E540 i problem z WiFi [ SOLVED ]

Pewnie jest ale to o czym mówisz akurat mojej żabie pasuje. Mi chodzi o to że fizyczny klawisz FN znajduje się w miejscu L-Ctrl na klawiaturze i trzeba się przestawić. Notorycznie mi się zdarza że z automatu wciskam klawisz FN zamiast L-ctrl.

Offline

 

#31  2014-05-14 15:19:02

  pawel250 - Nowy użytkownik

pawel250
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2014-05-14

Re: Lenovo ThinkPad E540 i problem z WiFi [ SOLVED ]

Wlasnie planuje zakup lenovo e540 z procesorem i3-4000M i grafika GT740. Czy masz taka sama konfigurację?

Rozwiazanie twojego problemu znajdziesz pod ponizszym linkiem: http://metodiew.com/lenovo-e540-and-ubuntu-wireless-problem/
W skrocie nalezy wykonac to:

Kod:

sudo apt-get install linux-headers-generic build-essential git
git clone http://github.com/lwfinger/rtl8723be
cd rtl8723be
make
sudo make install
sudo modprobe rtl8723be

Daj znac czy pomoglo bo nie wiem czy kupowac czy nie.
Pozdrawiam

Offline

 

#32  2014-05-14 15:23:31

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Lenovo ThinkPad E540 i problem z WiFi [ SOLVED ]

To zależy od wersji kernela.
Inaczej to wyglądało w 3.13 i 3.14.

W 3.15 będą już te sterowniki standardowo w jądrze.
Przeczytaj cały ten wątek bo wszystko na ten temat już było napisane.

Offline

 

#33  2014-05-14 20:11:11

  gnejusz pompejusz - Użytkownik

gnejusz pompejusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-09-14
Serwis

Re: Lenovo ThinkPad E540 i problem z WiFi [ SOLVED ]

Bitels napisał(-a):

Kompilacja jaja jest trochę ponad moje siły. Nigdy tego nie robiłem. Powiedz mi proszę czy na jaju z siduction poza słabą siłą sygnału nie masz problemów ze zrywaniem połączenia i wywalaniem sterownika? Ale i tak chyba grzecznie poczekam aż 3.15 pojawi się w experimental.
Co do kabla to nic nie grzebałem, najpierw zainstalowałem stable (przy samej instalacji ładnie mi wykryło tą siecówkę), upgrade do testing bez żadnych przygód przeszedł, a wszystko na kablu i teraz też działa bez zarzutów, masz zainstalowany pakiet firmware-realtek? Teraz siedzę na jaju z testinga czyli 3.13.

Hmm, wszystko jak mówisz. Widziałem, że w sterowniku jaki ma być w nowym jądrze było więcej zmian i mam nadzieję, że będzie lepszy.

Niestety próbowałem różnych jaj(liquorix, siduction, sid), ale na żadnym sterownik r8189 nie działa. Interfejs niby jest, ale połączyć się nie może. Nie migają, żadne światełka.

Eh , pora założyć chyba wątek.


A poza tym uważam, że Debian jest najlepszy.
ludolfina.pl

Offline

 

#34  2014-05-15 21:04:33

  Bitels - Użytkownik

Bitels
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-31

Re: Lenovo ThinkPad E540 i problem z WiFi [ SOLVED ]

gnejusz pompejusz: kurde, za cienki w uszach jestem żeby Ci coś doradzić. Panowie specjaliści od debiana może mogę podać koledze jakieś informacje z mojego systemu które mogły kolegę naprowadzić na rozwiązanie.

pawel250: ja wziąłem model bez dedykowanej grafiki bo moja kobieta i tak nie gra, jest tańszy i nie trzeba się bawić z bumbelbee. Co do rozwiązania jakie podałeś niestety nie działa. Na jajach z debiana 3.13 i 3.14 sterowniki się nie kompilują prawidłowo. Na jaju 3.13 udało mi się skompilować archiwalną wersje ale karta nie działała prawidłowo. jedyna nadzieja to jajco 3.15, ale suma sumarum nie wiadomo jak to wyjdzie w praniu... generalnie laptop mi się bardzo podoba ale uruchomienie wifi teraz jest ponad moje siły (aktualnie korzystamy teraz z wifi na usb) no chyba żeby zainstalować system win... ale po co płacić za system który jest dla mnie i mojej kobity gorszy? Wolę się ten miesiąc bądź dwa poczekać aż trafi jajo 3.15 do experimental i jak se nie poradzę poproszę znowu szanowne grono DUGa o pomoc ;)

Offline

 

#35  2014-06-14 17:12:04

  Bitels - Użytkownik

Bitels
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-31

Re: Lenovo ThinkPad E540 i problem z WiFi [ SOLVED ]

przepraszam, że odświeżam ale coś mi nie gra. Najpierw dziś zainstalowałem jajo 3.15 rc8 i nadal sterownika do sieciówki brak (heh poczekam na finalną wersje 3.15 i wtedy spróbuje). ale potem sprawdziłem z ciekawości pakiet firmware-realtek i w nim jak byk jest obsługa "* Realtek RTL8723BE firmware (rtlwifi/rtl8723befw.bin)" a w systemie nadal jej nie widać...
Panowie co jest grane?

EDIT

Dorzycę jeszcze garść informacji bo zorientowałem się, że z tego co napisałem nic nie wynika:

Kod:

root@kasia:/home/kasia# lspci -knn | grep -EiA2 'net'
03:00.0 Ethernet controller [0200]: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller [10ec:8168] (rev 10)
        Subsystem: Lenovo Device [17aa:5028]
        Kernel driver in use: r8169
04:00.0 Network controller [0280]: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8723BE PCIe Wireless Network Adapter [10ec:b723]
        Subsystem: Lenovo Device [17aa:b728]
root@kasia:/home/kasia# cat /etc/network/interfaces  
# This file describes the network interfaces available on your system
# and how to activate them. For more information, see interfaces(5).

# The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopback

# The primary network interface
allow-hotplug eth0
iface eth0 inet dhcp

#auto wlan0

#iface wlan0 inet manual
#  wpa-roam /etc/wpa_supplicant/wpa-roam.conf

#iface default inet dhcp


allow-hotplug wlan1

iface wlan1 inet manual
  wpa-roam /etc/wpa_supplicant/wpa-roam.conf
iface default inet dhcp
iface kasia inet static

        address 192.168.1.136
        network 255.255.255.0
        gateway 192.168.1.1

root@kasia:/home/kasia# ifconfig -a
eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 28:d2:44:60:d4:7f  
          UP BROADCAST MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000 
          RX bytes:0 (0.0 B)  TX bytes:0 (0.0 B)

lo        Link encap:Local Loopback  
          inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
          inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
          UP LOOPBACK RUNNING  MTU:65536  Metric:1
          RX packets:87 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:87 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0 
          RX bytes:8026 (7.8 KiB)  TX bytes:8026 (7.8 KiB)

wlan1     Link encap:Ethernet  HWaddr 00:1b:11:0a:df:ca  
          inet addr:192.168.1.136  Bcast:192.168.1.255  Mask:255.255.255.0
          inet6 addr: fe80::21b:11ff:fe0a:dfca/64 Scope:Link
          UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:154104 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:105865 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000 
          RX bytes:204208744 (194.7 MiB)  TX bytes:12154518 (11.5 MiB)

root@kasia:/home/kasia# modprobe rtl8723be
modprobe: FATAL: Module rtl8723be not found.

root@kasia:/home/kasia# apt-get install firmware-realtek
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności       
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
firmware-realtek is already the newest version.
0 aktualizowanych, 0 nowo instalowanych, 0 usuwanych i 0 nieaktualizowanych.

Tak więc w sumie nie wiem jak temat ugryźć dalej. Uprzejmie proszę o jakieś wskazówki.

Ostatnio edytowany przez Bitels (2014-06-14 19:48:15)

Offline

 

#36  2014-06-16 10:17:04

  gnejusz pompejusz - Użytkownik

gnejusz pompejusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-09-14
Serwis

Re: Lenovo ThinkPad E540 i problem z WiFi [ SOLVED ]

Hmm...
z moich obserwacji moduł jest wyłączony w jadrze.
Niedługo sam się postaram skompilować jądro. Na początek z jedyną zmianą będzie włączenie dodatkowego modułu.
Ale ty masz 32 bity tak?


A poza tym uważam, że Debian jest najlepszy.
ludolfina.pl

Offline

 

#37  2014-06-16 21:33:49

  Bitels - Użytkownik

Bitels
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-31

Re: Lenovo ThinkPad E540 i problem z WiFi [ SOLVED ]

Mam x64 ale teoretycznie sterowniki już są w pakiecie firmware-realtec... i jajo 3.15 nie powinno już nam być do szczęścia potrzebne (aczkolwiek otwarta opcja jest dla mnie zawsze lepsza niż zamknięty blob). Panowie specjaliści, jak można te sterowniki do życia pobudzić?

Offline

 

#38  2014-06-17 08:28:33

  gnejusz pompejusz - Użytkownik

gnejusz pompejusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-09-14
Serwis

Re: Lenovo ThinkPad E540 i problem z WiFi [ SOLVED ]

Z tego co rozumiem, pakiet firmware jest wymagany dla sterownika RTL8723BE.  Skoro masz jądro 64 bitowe to spróbuje uruchomić ten moduł na jaju siduction i prześlę ci link do niego.
Tyle że pewnie dopiero w sobotę.

Póki co zerknij może na wątek o karcie przewodowej, o póki co po przejściu na 3.15 tracę dostęp do internetu.

http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=269751


A poza tym uważam, że Debian jest najlepszy.
ludolfina.pl

Offline

 

#39  2014-06-30 23:10:21

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Lenovo ThinkPad E540 i problem z WiFi [ SOLVED ]

876

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:54:31)

Offline

 

#40  2014-06-30 23:24:10

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Lenovo ThinkPad E540 i problem z WiFi [ SOLVED ]

Bitels napisał(-a):

Mam x64 ale teoretycznie sterowniki już są w pakiecie firmware-realtec... i jajo 3.15 nie powinno już nam być do szczęścia potrzebne (aczkolwiek otwarta opcja jest dla mnie zawsze lepsza niż zamknięty blob).

Od kiedy sterowniki znajdują się w pakietach z firmware?
Takich bzdur dawno nie czytałem.

Linuksowe sterowniki są w jądrze.

Offline

 

#41  2014-07-14 22:43:40

  Bitels - Użytkownik

Bitels
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-31

Re: Lenovo ThinkPad E540 i problem z WiFi [ SOLVED ]

yossarian dzięki za wyprostowanie mojej wiedzy :P wydawało mi się, że odbywa się to trochę jak ze sterami od nvidii... co do wifi to nadal czekam na jakieś działające przyzwoicie sterowniki. Ostatnio nie mam czasu żeby sprawdzić aktualny stan. Niestety ... okazało się, że ten laptop dla linuxiarza jest... delikatnie mówiąc ciężki w używaniu (na chwilę obecną). Oczywiście zanim go kupiłem poczytałem trochę po necie i nic nie wskazywało na takie problemy, ba nawet na stronie buntu wskazywany jest jako w 100% kompatybilny... pokazują nawet, że jest tam karta intela nie realtec (może lenowo późniejszych modelach popełniło jakieś oszczędności?). Nie winię linuxa, wiem jak jest ale mam trochę żal do ludzi którzy go mają/mieli i ściemniali, że aktualne stery (na chwilę kiedy go wybierałem) są używalne. Jak bym wiedział, że tak będzie wybrał bym innego laptopa. Następnym razem bardziej się do wyboru laptopa przyłożę. Teraz nie zostało mi nic innego jak czekać i czerpać wifi z usb.
Krótko podsumowując:
Nie działa:
- lan (gdzieś od jaja 3.13 coś skopali, na jaju z stable hula)
- wifi (do czerwca kiedy sprawdzałem stery były nieużywalne)
- bluetooth (zgodnie z informacjami od gnejusz pompejusz, sam osobiście nie próbowałem go odpalić)
- dźwięk po hdmi (tu prawdopodobnie jest to możliwie do ogarnięcia ale jestem za cienki )
Działa OOTB (pod KDE):
- klawisze funkcyjne (jasność, dźwięk, internet, wifi)
- usypianie
- hibernacja
- tochpad(tu miałem obawy bo jest nietypowy)
- kamerka internetowa
- mikrofon
- dźwięk z pulseaudio
- bez żadnych usprawnień przyzwoicie działa na baterii (ok 3h)
Jeżeli się coś poprawi lub zmieni postaram się dać znać.

Offline

 

#42  2014-07-14 22:59:17

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Lenovo ThinkPad E540 i problem z WiFi [ SOLVED ]

Kod:

modinfo rtl8723be
filename:       /lib/modules/3.15-3.slh.1-aptosid-amd64/kernel/drivers/net/wireless/rtlwifi/rtl8723be/rtl8723be.ko
firmware:       rtlwifi/rtl8723befw.bin
description:    Realtek 8723BE 802.11n PCI wireless
license:        GPL
author:         Realtek WlanFAE <wlanfae@realtek.com>
author:         PageHe  <page_he@realsil.com.cn>
srcversion:     6C73102E40E54982621AB13
alias:          pci:v000010ECd0000B723sv*sd*bc*sc*i*
depends:        rtlwifi,rtl8723-common,rtl_pci,btcoexist,mac80211
intree:         Y
vermagic:       3.15-3.slh.1-aptosid-amd64 SMP preempt mod_unload modversions 
parm:           swlps:bool                                                                                                                                              
parm:           swenc:using hardware crypto (default 0 [hardware])                                                                                                      
 (bool)                                                                                                                                                                 
parm:           ips:using no link power save (default 1 is open)                                                                                                        
 (bool)                                                                                                                                                                 
parm:           fwlps:using linked fw control power save (default 1 is open)                                                                                            
 (bool)                                                                                                                                                                 
parm:           debug:Set debug level (0-5) (default 0) (int)

Offline

 

#43  2014-07-15 08:33:41

  gnejusz pompejusz - Użytkownik

gnejusz pompejusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-09-14
Serwis

Re: Lenovo ThinkPad E540 i problem z WiFi [ SOLVED ]

yossarian napisał(-a):

Kod:

modinfo rtl8723be
filename:       /lib/modules/3.15-3.slh.1-aptosid-amd64/kernel/drivers/net/wireless/rtlwifi/rtl8723be/rtl8723be.ko
firmware:       rtlwifi/rtl8723befw.bin
description:    Realtek 8723BE 802.11n PCI wireless
license:        GPL
author:         Realtek WlanFAE <wlanfae@realtek.com>
author:         PageHe  <page_he@realsil.com.cn>
srcversion:     6C73102E40E54982621AB13
alias:          pci:v000010ECd0000B723sv*sd*bc*sc*i*
depends:        rtlwifi,rtl8723-common,rtl_pci,btcoexist,mac80211
intree:         Y
vermagic:       3.15-3.slh.1-aptosid-amd64 SMP preempt mod_unload modversions 
parm:           swlps:bool                                                                                                                                              
parm:           swenc:using hardware crypto (default 0 [hardware])                                                                                                      
 (bool)                                                                                                                                                                 
parm:           ips:using no link power save (default 1 is open)                                                                                                        
 (bool)                                                                                                                                                                 
parm:           fwlps:using linked fw control power save (default 1 is open)                                                                                            
 (bool)                                                                                                                                                                 
parm:           debug:Set debug level (0-5) (default 0) (int)

Co chcesz przez to powiedzieć? Moduł jest, ale działa... słabo.

Znalazłem niedawno coś takiego.
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2220933&am … #post13023814
Może polepszy jakość połączenia.

$ sudo gedit /etc/modprobe.d/rtl8723be.conf

...

#Prevents the WiFi card from automatically sleeping and halting connection
options rtl8723be fwlps=0 swlps=0


A poza tym uważam, że Debian jest najlepszy.
ludolfina.pl

Offline

 

#44  2014-07-15 13:49:31

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Lenovo ThinkPad E540 i problem z WiFi [ SOLVED ]

gnejusz pompejusz napisał(-a):

Co chcesz przez to powiedzieć? Moduł jest, ale działa... słabo.

To, że trochę się zmieniło od czerwca.

Działa słabo bo to dopiero początek obsługi tego układu.
Warto na bieżąco aktualizować jadro bo obsługa będzie się z czasem poprawiała.

Offline

 

#45  2014-07-15 16:22:26

  gnejusz pompejusz - Użytkownik

gnejusz pompejusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-09-14
Serwis

Re: Lenovo ThinkPad E540 i problem z WiFi [ SOLVED ]


A poza tym uważam, że Debian jest najlepszy.
ludolfina.pl

Offline

 

#46  2014-07-15 16:50:45

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Lenovo ThinkPad E540 i problem z WiFi [ SOLVED ]

896

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:54:56)

Offline

 

#47  2014-07-15 19:45:05

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Lenovo ThinkPad E540 i problem z WiFi [ SOLVED ]

gnejusz pompejusz napisał(-a):

https://git.kernel.org/cgit/linux/kernel/git/linville/wireless-next.git/log/?qt=grep&q=rtl8723be

;)

Jeżeli miała to być drwina, to słabo Ci wyszła.
Tak jak pisałem wcześniej, gdy sterownik trafia do kernela to prace trwają nad nim na bieżąco w celu wyeliminowania problemów.
Tu masz przykład:
https://www.kernel.org/diff/diffview.cgi?file=%2Fpu … rc5.xz;z=5410

3.15 to pierwsza wersja jądra z tym sterownikiem, więc jeszcze trochę czasu minie zanim sterownik będzie zupełnie bezproblemowy.

PS Porównaj sobie daty odpowiednich commitów.

Offline

 

#48  2014-07-15 21:36:02

  gnejusz pompejusz - Użytkownik

gnejusz pompejusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-09-14
Serwis

Re: Lenovo ThinkPad E540 i problem z WiFi [ SOLVED ]

Wiem, że sterownik jest świeży dlatego co jakiś czas zerkam na bieżące zmiany.
To nie miała być drwina- chciałem podrzucić link żeby każdy mógł sam sprawdzić zmiany.


A poza tym uważam, że Debian jest najlepszy.
ludolfina.pl

Offline

 

#49  2014-07-23 21:55:54

  Bitels - Użytkownik

Bitels
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-31

Re: Lenovo ThinkPad E540 i problem z WiFi [ SOLVED ]

ok panowie proszę doedukujcie mnie.
Czyli na chwilę obecną nie ma szans aby ten sterownik działał jak trzeba w jajku 3.15 i być może za jakiś czas pojawi się stabilny sterownik na git hub który będę se mógł se skompilować?
Lapka chciałem zostawić na jassie do jego naturalnej śmierci, a tam będzie docelowo jajo 3.15 (chyba, że się mylę), czyli jak pojawi się dopracowany sterownik a jassie będzie stable to zostaną tylko backporty albo kompilacja?

Offline

 

#50  2014-07-23 22:02:38

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Lenovo ThinkPad E540 i problem z WiFi [ SOLVED ]

911

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 00:55:17)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)