Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-12-06 13:33:18

  Kpt. - Użytkownik

Kpt.
Użytkownik
Skąd: Wielkopolska
Zarejestrowany: 2005-11-10

Putty i nowy debian

Witam. Mam dwa kolejne problemy. Powiem - dziwne.
Pierwszy dotycyz instalacji postfixa wedlug opisu z pdfa Lyczyweka (zajebistego opisu - uklony). Otoz gdy wlacze w postfixie tlsa przestaje dzialac sasl :-) Nie wiem w czym rzecz, czy kolejnosc sie liczy czy cos, ale probowalem zmieniac i nic. Gdy wlacze tlsa sasl dziala, a gdy odkomentuje linie w configu postfixa, juz nie dziala :-)

Drugi problem dotyczy puttego. Otoz cos ne bangla na lini demon sshd --- putty. Wczoraj np nie moglem zainstalowac zandych pakietow przez apt-get (ktory domyslnie pyta sie czy pobrac pliki z sieci) Mimo, ze na kazde pytanie odpoiwadalem Tak, apt przerywal, po odpaleniu mc mialem w oknie krzaki,  zamiast menu - po prostu jakby cos nie trybilo. Domyslam sie ze to samo dotyczy czystej konsoli - przypadekz aptem dzisiaj po podpeicu do mnitora dziala ok, apt-get i ok, przez sshd zawsze pisze - przerwane - tak jakby literke T traktowal jako inny znak. Po prostu na konsoli przez pytty wylaza jakies pzeklamania. Ktos sie z tym spotkal?

pozdro

Offline

 

#2  2007-12-06 14:24:07

  HunteR - DUG

HunteR
DUG
Skąd: ?
Zarejestrowany: 2006-03-14

Re: Putty i nowy debian

Kpt. napisał(-a):

Witam. Mam dwa kolejne problemy. Powiem - dziwne.
Pierwszy dotycyz instalacji postfixa wedlug opisu z pdfa Lyczyweka (zajebistego opisu - uklony). Otoz gdy wlacze w postfixie tlsa przestaje dzialac sasl :-) Nie wiem w czym rzecz, czy kolejnosc sie liczy czy cos, ale probowalem zmieniac i nic. Gdy wlacze tlsa sasl dziala, a gdy odkomentuje linie w configu postfixa, juz nie dziala :-)

to moj opis:) a nie spotkałem sie z takim problemem ale dziś postaram sie udostępnić opis postfix+dovecot+tls bez sasla, wiec będzie mógł go potestowac

Kpt. napisał(-a):

Drugi problem dotyczy puttego. Otoz cos ne bangla na lini demon sshd --- putty. Wczoraj np nie moglem zainstalowac zandych pakietow przez apt-get (ktory domyslnie pyta sie czy pobrac pliki z sieci) Mimo, ze na kazde pytanie odpoiwadalem Tak, apt przerywal, po odpaleniu mc mialem w oknie krzaki,  zamiast menu - po prostu jakby cos nie trybilo. Domyslam sie ze to samo dotyczy czystej konsoli - przypadekz aptem dzisiaj po podpeicu do mnitora dziala ok, apt-get i ok, przez sshd zawsze pisze - przerwane - tak jakby literke T traktowal jako inny znak. Po prostu na konsoli przez pytty wylaza jakies pzeklamania. Ktos sie z tym spotkal?

Jak sie łączysz przez putty ustaw kodowanie UTF-8 i wszystko będzie OK.


...

Offline

 

#3  2007-12-06 14:49:51

  Kpt. - Użytkownik

Kpt.
Użytkownik
Skąd: Wielkopolska
Zarejestrowany: 2005-11-10

Re: Putty i nowy debian

No to wielkie dzieki za opis. Anyway pisze jak jest, czy kolejnosc definicji w main.cf moze miec wplyw? Mowie jak jest, po przeklejeniu kilku linijek do main.cf postfixa dot. wlasnie tls nie widac auth-login po zalogowaniu sie na serwer, tylko tls, a jak zakomentuje tlsa w main.cf to widac sasla :-)


co do putty faktycznie, tylko skad sie to wzielo, wczesniej bylo ok na domyslnych ustawieniach, jaka zmiana w pakiecie?

Offline

 

#4  2007-12-06 18:24:45

  Kpt. - Użytkownik

Kpt.
Użytkownik
Skąd: Wielkopolska
Zarejestrowany: 2005-11-10

Re: Putty i nowy debian

Mega LOL, z mailgraphem tez jest problem :-) Nie rysuje wkresikow :-)

error log

Kod:

Premature end of script headers: mailgraph.cgi, referer: http://192.168.1.29/cgi-bin/mailgraph.cgi
ERROR: opening '/var/lib/mailgraph/mailgraph.rrd': No such file or directory

directory jest, ale pliku mailgraph.rrd niet ;-/

Offline

 

#5  2007-12-07 17:26:46

  HunteR - DUG

HunteR
DUG
Skąd: ?
Zarejestrowany: 2006-03-14

Re: Putty i nowy debian

Kpt. napisał(-a):

Anyway pisze jak jest, czy kolejnosc definicji w main.cf moze miec wplyw? Mowie jak jest, po przeklejeniu kilku linijek do main.cf postfixa dot. wlasnie tls nie widac auth-login po zalogowaniu sie na serwer, tylko tls, a jak zakomentuje tlsa w main.cf to widac sasla :-)

Kolejność nie ma znaczenia. A co twojego problemu ustaw:

Kod:

smtpd_tls_auth_only = no

i będziesz widział auth-login

ale ja polecam ustawić na yes bo wtedy autoryzacja odbywa się jedynie poprzez szyfrowanie!


...

Offline

 

#6  2007-12-10 22:48:04

  richters - Nowy użytkownik

richters
Nowy użytkownik
Skąd: Tychy
Zarejestrowany: 2007-11-15

Re: Putty i nowy debian

HunteR napisał(-a):

A co twojego problemu ustaw:

Kod:

smtpd_tls_auth_only = no

i będziesz widział auth-login

ale ja polecam ustawić na yes bo wtedy autoryzacja odbywa się jedynie poprzez szyfrowanie!

Dzieki !
Nie znalazlem tego watku :(
Dobrze rozumuje: jesli ustawimy na 'yes' bedziemy miec SASL'a i TLS'a mimo ze nie bedzie wyswietlane

Kod:

250-AUTH LOGIN PLAIN

Sebastian Richter
nie lubimy spamu

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)