Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2007-10-01 12:20:51

  dawideo - Użytkownik

dawideo
Użytkownik
Zarejestrowany: 2007-09-03

Famd - co to takiego??

No właśnie co to jest?? Co jakiś czas to mi wyskakuje "famd" i wtedy obciążenie procka wzrasta do 100%. pomaga tylko "kill" czym to jest spowodowane??

Offline

 

#2  2007-10-01 13:09:15

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Famd - co to takiego??

file alteration monitor daemon - monitoruje zmianę plików w systemie. Czasami tak ma, że robi bubu. Nie wiem czy jest konieczny ale możesz spróbować zamienić go na gamin'a.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#3  2007-11-25 15:49:54

  glossy - Użytkownik

glossy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-09

Re: Famd - co to takiego??

czadman napisał(-a):

file alteration monitor daemon - monitoruje zmianę plików w systemie. Czasami tak ma, że robi bubu. (...)

Nie wiem czy moje spostrzeżenie jest trafne, ale to może mieć związek z skanowaniem najczęściej używanych pakietów (pozwala to developerom Debiana na określenie, które pakiety powinny znaleźć się w na płycie). Udział w tym programie jest opcjonalny, ja tą usługę włączyłem.
Do sedna: zauważyłem podobne zachowanie i zastanawiałem się nad przyczyną. Doszedłem do wniosku , że to są właśnie te cotygodniowe "skany"pakietów (zapomniałem jak się nazywa ta usługa przy instalacji jest  zapytanie czy ja włączyć ) . Włącza się wtedy demon famd i zabiera dość sporo zasobów procesora u mnie na Core 2 Duo 2.0 GHz jest to odczuwalne (Debian - Lenny).
Ktoś może to potwierdzić ? (przy następnym skanie spróbuje namierzyć "co" włączyło demon famd).

Offline

 

#4  2007-11-25 16:07:57

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Famd - co to takiego??

http://www.gentoo.org/news/pl/gwn/20060320-newsletter.xml#doc_chap5
W drugim akapicie masz krótką wzmiankę zarówno o fam jak i gamin. Ogólnie to tam napisali tyle że warto się pozbyć fam-a na rzecz gamin-a. Też używam Lennego i gamin sprawdza się doskonale.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#5  2007-11-25 17:23:19

  szczypior88 - Członek DUG

szczypior88
Członek DUG
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-02-06
Serwis

Re: Famd - co to takiego??

glossy napisał(-a):

czadman napisał(-a):

file alteration monitor daemon - monitoruje zmianę plików w systemie. Czasami tak ma, że robi bubu. (...)

Nie wiem czy moje spostrzeżenie jest trafne, ale to może mieć związek z skanowaniem najczęściej używanych pakietów (pozwala to developerom Debiana na określenie, które pakiety powinny znaleźć się w na płycie). Udział w tym programie jest opcjonalny, ja tą usługę włączyłem.

raczej nie, bo na jedym z kompów mam tą opcję wyłączoną a zdarza się że famd zżera 100% zasobów procka


http://www.szczypior88.republika.pl/cwp.gif
pozdrawiam
szczypior

Offline

 

#6  2007-11-25 17:29:14

  kiko80 - Użytkownik

kiko80
Użytkownik
Skąd: /mnt/podlasie
Zarejestrowany: 2007-04-03

Re: Famd - co to takiego??

też tak miałem że famd =100% użycia procka wtedy dawałem te polecenie jako root
/etc/init.d/fam restart


Wirusy w Linuxie to jak krasnoludki,
podobno są ale nikt ich nie widział :D
http://filefox.pl/poleca/kiko80
Linux register users: #445562

Offline

 

#7  2007-11-26 14:50:45

  glossy - Użytkownik

glossy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-11-09

Re: Famd - co to takiego??

OK, fam - a zastąpiłem gamin - em teraz tylko się przyglądać zachowaniu systemu.
Jedno małe pytanko: Czy nie trzeba jeszcze czegoś ustawiać ? Fam niby jest zastępowany "w locie " przez gamin - a, ale np. info o niespełnionych zależnościach przy usuwaniu fam było. Ktoś ma z tym jakieś doświadczenie ? Ja na razie nie odczuwam żadnego dziwnego zachowania systemu więc zakładam, że jest ok.


===================================================================
AKTUALIZACJA
Miesiąc pracy z gamin - em, żadnych przykrych objawów, nie ma  już  cyklicznie powtarzających się obciążeń procesora .
U mnie gamin zdał egzamin !!!

Ostatnio edytowany przez glossy (2007-12-07 17:33:03)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)