Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2023-12-13 19:23:43

  ylid - Użytkownik

ylid
Użytkownik
Zarejestrowany: 2023-07-13

Znikający Bluetooth

Dziwna sprawa, po aktualizacji Debiana do wersji 12.4, na moim dzielnym lapku HP zaczął znikać Bluetooth. Wiem, brzmi dziwnie z tym zaczął znikać. No bo albo jest albo go nie ma. A tu właśnie nie.

Przy uruchomieniu laptopa, widać przez chwilę ikonkę Bluetooth w zasobniku, w ustawieniach są nawet urządzenia jakie były sparowane, ale samo urządzenie (mysz) nie działa. Próba usunięcia urządzenia i ponownego wykrycia kończy się zniknięciem Bluetootha, a w ustawieniach w sekcji Bluetooth widzę komunikat o konieczności podłączenia adaptera żeby można było uruchomić usługę Bluetooth.

Ponowne uruchomienie laptopa odnawia sytuację - w zasobniku pojawia się ikona Bluetooth, ale mysz na BT nie działa.

I tak sobie pomyślałem - to pewnie przez aktualizację coś się stało takiego, że system niepoprawnie obsługuje sprzęt w zakresie BT, albo może jakieś pliki się nadpisały, zdublowały, czegoś brakuje, coś trzeba doinstalować, odinstalować?

Nie wiem nawet jak zdiagnozować co się dzieje - opisałem Wam jedynie objawy licząc na to, że spotkaliście się już z takim przypadkiem i podpowiecie jak się zabrać za rozwiązanie tego problemu. Czyli sprawienia, żeby urządzenie korzystające z interfejsu Bluetooth (mysz) znowu zaczęła działać jak przed aktualizacją do wersji 12.4.

Ostatnio edytowany przez ylid (2023-12-13 19:25:12)

Offline

 

#2  2023-12-16 15:57:26

  ylid - Użytkownik

ylid
Użytkownik
Zarejestrowany: 2023-07-13

Re: Znikający Bluetooth

Pojawiła się nowa aktualizacja systemu, zainstalowałem, wyrzuciłem wszystkie biblioteki bluetooth i zainstalowałem je ponownie, oczywiście usunąłem wszystkie urządzenia BT z menadżera BT, no i zaczęło działać. Nie mam pojęcia dlaczego, nie wiem co było powodem, nie wiem jak długo będzie działało.

Uznaję, że system sam się zepsuł i sam się naprawił... Magia.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)