Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-03-31 22:55:23

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Ile może kosztować domena pl z właśnym nazwiskiem?

Hej

Mam takie nietypowe pytanie. Dostałem na maila propozycję zakupu domeny "laskosz.pl" Dlaczego właśnie takiej? A no bo noszę takie nazwisko więc ktoś wydedukował, że byłby w stanie mi ją odsprzedać. Nie znam się jednak zupełnie na rynku handlu domenami, dlatego chciałbym zapytać ile może kosztować taka domena biorąc pod uwagę fakt, że nazwisko to jest raczej mało popularne. W całym kraju jest może kilkadziesiąt osób o tym nazwisku z czego większość to moja rodzina, dwa - od dawna nic pod tą domeną się nie kryje a to raczej potwierdza tezę, że domena nie jest popularna i właściciel nie może na nią znaleźć jelenia. Pytam o to bo gość za tą domenę zaproponował mi kwotę 3500 zł i pytanie czy to dużo czy mało?
Pytanie 2 jak mogę sprawdzić czy on jest na pewno właścicielem tej domeny i jak bezpiecznie przeprowadzić transakcję żeby nie było, że ja zapłacę, a gość zniknie?
pytanie 3 jeśli załóżmy że bym ją kupił to co potem? skoro jej nie rejestrowałem to jak wygląda sprawa z jej odnowieniem i ile by to corocznie kosztowało?

Offline

 

#2  2014-03-31 23:08:48

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Ile może kosztować domena pl z właśnym nazwiskiem?

Kupić od kogoś? Cena będzie spooooooooooooooooooro zawyżona. O ile nie jesteś firmą, której bardzo zależy na danej domenie, lub nie nazywasz się Kulczyk i masz fanaberię mieć właśnie tę domenę nie masz co się pchać.

3500 za domenę inną nić np. cocacola.com itp. to dużo.

Pierwszy rok za domenę z wolnego rynku to między 1 a kilkadziesiąt złotych. Przedłużenie kosztuje między 100 + VAT (u tych do sprzedają za 1 zł) a kilkadziesiąt zł (u tych co nie dają pierwszej działki pierwszego roku za praktycznie darmo).


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#3  2014-03-31 23:12:52

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: Ile może kosztować domena pl z właśnym nazwiskiem?

Hmm sprawdziłem jeszcze i ta domena wygasa 13 kwietnia bodajże o godz 15:30 i teraz pytanie, jeśli gość nie przedłużył domeny i nie opłacił jej wcześniej to jak po tej dacie spróbuję ją zarejestrować to mi się pokaże, że jest wolna czy to tak nie działa?

Offline

 

#4  2014-03-31 23:15:42

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Ile może kosztować domena pl z właśnym nazwiskiem?

laskosz.pl kosztuje 440zł na home.pl - w cholerę drogo (nie wiem czemu; giełda domen ...)

Możesz kupić sobie jakieś biz, eu itd. i to za grosze
https://home.pl/domeny/rejestruj?domain=laskosz

Fervi

Ostatnio edytowany przez fervi (2014-03-31 23:16:35)

Offline

 

#5  2014-03-31 23:20:47

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Ile może kosztować domena pl z właśnym nazwiskiem?

vnu007dl napisał(-a):

Hmm sprawdziłem jeszcze i ta domena wygasa 13 kwietnia bodajże o godz 15:30 i teraz pytanie, jeśli gość nie przedłużył domeny i nie opłacił jej wcześniej to jak po tej dacie spróbuję ją zarejestrować to mi się pokaże, że jest wolna czy to tak nie działa?

Jeśli nie przedłuży to chyba najpierw trafi do puli oczekujących na zwolnienie (kiedy jeszcze będzie miał prawo pierwokupu), a następnie do wolnych. Wtedy będziesz mógł kupić po cenie normalnej.

Pytanie czy przedłuży czy nie, lub inaczej: jak długo będzie gotów tracić na domenie dopóki się nie zorientuje, że nie znajdzie jelenia gotowego odkupić ją za kilka tysięcy.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#6  2014-03-31 23:21:38

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: Ile może kosztować domena pl z właśnym nazwiskiem?

No wiem, patrzyłem właśnie, hmm no a co tą datą wygaśnięcia domeny? Skoro jest na sprzedaż to może ktoś się nie spieszy z jej przedłużeniem i jeśli tego nie zrobi to mogę liczyć że 13.04.2014 wróci do "wolnych" domen i będą ją mógł zarejestrować za przysłowiową złotówkę, czy to tak nie działa?

Offline

 

#7  2014-03-31 23:26:30

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: Ile może kosztować domena pl z właśnym nazwiskiem?

Aha, rozumiem. No nic na razie mam swojądomenę i napewo takiej kwoty nie zapłace, prędzej już bym zarejestrował np laskosz.net albo coś takiego.

Offline

 

#8  2014-03-31 23:34:26

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Ile może kosztować domena pl z właśnym nazwiskiem?

Powiem jak to było (jak pamiętam) u mnie z przejmowaniem debian.info.pl.

Dwa lata temu ważność domeny dobiegała końca. Gdy się skończyła, domeny trafiła na jakiś czas (powiedzmy dwa tygodnie) do oczekujących, kiedy były właściciel mógł jeszcze sobie "przypomnieć" o niej. Ostatniego dnia tego okresu "przypomniał" sobie (znaczy jego program do pilnowania tego interesu) i przedłużył... nie płacąc od razu. Domena trafiła na listę "zarezerwowanych" na kolejne dwa tygodnie, przelew puścił ostatniego dnia i od tego momentu miał domenę na kolejny rok (z miesiącem "gratis").

Dopiero następnego roku stwierdził, że nikt chętny na domenę jednak się nie znajdzie i wypuścił ją spod swych skrzydeł. Dzięki czemu ja kupiłem na paręnaście zł.

Skoro jest na sprzedaż to może ktoś się nie spieszy z jej przedłużeniem

Domena od początku zakupiona była z intencją odsprzedania z 100000% marżą jakiemuś jeleniowi, który będzie chciał mieć *właśnie tę* domenę. Takie uzupełnienie spamerskiego biznesiku (w międzyczasie mógł z niej wysylać spam, stawiać zapleczówkę seo i inne śmieci).

Jak chcesz zobaczyć po ile chodzą (czy po ile marzyciele próbują sprzedawać), możesz sprawdzić na np. aftermarket.pl.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#9  2014-04-04 11:29:42

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: Ile może kosztować domena pl z właśnym nazwiskiem?

@fervi
O co chodzi,dzis sprawdzalem jeszcze raz na home i cena za ta domene spadla do 330 zl. Jaki z tego wniosek skoro domena tanieje?

Offline

 

#10  2014-04-04 12:45:47

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Ile może kosztować domena pl z właśnym nazwiskiem?

@vnu007dl
Ta "giełda domen" (chyba) polega na tym, że gościu powinien przedłużyć swą domenę, ale jeszcze nie przedłużył, więc możesz ją wykupić (za te 330zł) i wtedy będziesz właścicielem, a on nie będzie mógł przedłużyć

Ogólnie lepiej chyba poczekać, bo szkoda pewnie kasy, ew. jak wykupi to kupisz inszą

Fervi

Offline

 

#11  2014-04-04 13:49:25

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Ile może kosztować domena pl z właśnym nazwiskiem?

vnu007dl napisał(-a):

@fervi
O co chodzi,dzis sprawdzalem jeszcze raz na home i cena za ta domene spadla do 330 zl. Jaki z tego wniosek skoro domena tanieje?

Ile? domeny pl są w granicach 50 zł, oczywiście można na promocje trafić.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#12  2014-04-04 14:07:25

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: Ile może kosztować domena pl z właśnym nazwiskiem?

Ta "giełda domen" (chyba) polega na tym, że gościu powinien przedłużyć swą domenę, ale jeszcze nie przedłużył, więc możesz ją wykupić (za te 330zł) i wtedy będziesz właścicielem, a on nie będzie mógł przedłużyć

No chyba nie bo to nie działa na każdej domenie tylko chyba jak ktoś zgłosi je na giełde bo jak wpisałem np swoją domenę, albo jakokolwiek inną np onet.pl to nie pokazuje się w ogóle monit ze jest do odsprzedaży czy coś. Swoją droga było by to głupie jakby każda domenę można było tak podkupić jakby załóżmy zostało komuś 1 dzień do zapłaty i w tym czasie ktoś ją podkupił za dużo wyższą kwotę nawet.

Ciekawe czy jeszcze potanieje ta domena, zastanawiam się z czego wynika fakt, ze potaniała o 100 zl przez pre dni.

Offline

 

#13  2014-04-04 14:41:21

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Ile może kosztować domena pl z właśnym nazwiskiem?

@vnu007dl
Biznes bracie, biznes nigdy się nie zmienia ;)

Tak mi się zdaje, być może gościu się spóźnia z przedłużeniem i dlatego. Niemniej ta giełda może być pewnie dlatego, że wszystko wewnątrz home.pl jest

Zresztą - who cares? :D

Fervi

Offline

 

#14  2014-04-04 14:59:40

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Ile może kosztować domena pl z właśnym nazwiskiem?

Ale na home.pl to domen nie kupuj, przedłużenia są drogie jak cholera (w końcu na czymś muszą odbić promocje za złotówkę).


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#15  2014-04-04 15:08:20

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: Ile może kosztować domena pl z właśnym nazwiskiem?

No ale załóżmy że cena za tą domenę spadnie do akceptowalnego przeze mnie poziomu to jak mogę ją nabyć jak nie przez to home.pl? Są jakieś inne giełdy?albo żeby ją od razu przenieść np na OVH? Pytam bo nie znam się na tym zupełnie jak to działa.

Offline

 

#16  2014-04-04 15:11:56

  yossarian - Szczawiożerca

yossarian
Szczawiożerca
Skąd: Shangri-La
Zarejestrowany: 2011-04-25

Re: Ile może kosztować domena pl z właśnym nazwiskiem?

Może kupić np. w OVH. O ile nie znajdziesz tańszych opcji (kupna i późniejszych przedłużeń).

Poczytaj cenniki i wybierz najkorzystniejszą firmę.

Offline

 

#17  2014-04-04 15:47:04

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: Ile może kosztować domena pl z właśnym nazwiskiem?

Znalazłem jeszcze na innej domenie ale ta, kosztuje prawie 400 brutto heh.
No ale załóżmy że jakbym ją zarejestrował na home to mogę ją przenieść gdzie indziej? Takie coś jest płatne? czy można przenosić jak numery tel?

Offline

 

#18  2014-04-04 15:48:54

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Ile może kosztować domena pl z właśnym nazwiskiem?

Prawie na pewno płatne i zdecydowanie bardzo kłopotliwe.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#19  2014-04-04 15:55:41

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Ile może kosztować domena pl z właśnym nazwiskiem?

Transfer domeny (czyli zmiana rejestratora) polskiej jest bezpłatny. Do transferu potrzebujesz coś takiego co się nazywa kod authinfo który wydaje obecny rejestator domeny. Przy czym któryś z "ulubionych" rejestratorów (nie pamiętam czy home czy nazwa) wysyła kody pocztą polską ;]

Za transfer domeny mogą Cie skroić tylko i wyłącznie w przypadku  gdy zakupiłeś domenę w promocji (np za 1gr/1pln) i w regulaminie promocji było napisane, że zobowiązujesz się do jej X krotnego przedłużenia.

Transfer domen zagranicznych jest płatny (cena zależy od docelowego rejestratora) przy czym jednocześnie przedłuża domenę o rok od aktualnej daty wygasania. Jeśli np domena kowalski.com wygasa Ci 26 listopada 2014 to możesz ją przetransferować 5 maja 2014. Zapłacisz za to Xpln ale po transferze domena będzie ważna do 26 listopada 2015.
Hint: transfer domen jest na ogół tańszy od przedłużenia ;)

Transfer domen .eu również jest płatny przy czym przedłuża domenę o rok od daty transferu**. Jeśli np domena kowalski.eu wygasa Ci 26 listopada 2014 a ty zdecydujesz się an transfer 6 czerwca 2014 to po transferze nową datą wygasania będzie 6 czerwca 2015 (tracisz 5 miesięcy ważności domeny).



** ostatnio eurid wprowadzał jakieś zmiany dotyczące domen i jeszcze się im nie przyglądałem, ale opisana sytuacja była aktualna jeszcze 3-4 miesiące temu.


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#20  2014-04-04 16:08:58

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Ile może kosztować domena pl z właśnym nazwiskiem?

Dodatkowo niektórzy operatorzy ograniczają moment w którym można domenę przenieść (np. nie można jeśli wygaśnie za X czasu).


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#21  2014-04-04 16:32:40

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Ile może kosztować domena pl z właśnym nazwiskiem?

Nie rejestratorzy a głowny rejestrator danych domen. Czyli np dla wszystkich domen polskich jest to NASK i domeny polskiej nie można transferować jeśli do daty wygaśnięcia zostało mniej niż 14 dni.
W momencie gdy domena wygaśnie i jest w 14 dniowym okresie wygasania można wykonać tak zwany transfer z odnowieniem ale to nie każdy rejestrator chce sie w to bawić.

W przypadku domen zagranicznych w większości przypadków domeny nie można transferować wcześniej niż miesiąc przed wygaśnięciem i miesiąc po transferze.

Z ciekawostek dla domen .de wymagane są DNSy przynajmniej o różnych IP a bardzo często w "dwóch różnych klasach C"


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#22  2014-04-10 18:51:53

  darekberek - Nowy użytkownik

darekberek
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2014-04-09

Re: Ile może kosztować domena pl z właśnym nazwiskiem?

W temacie domen, to domena .pl jeżeli jest wolna to możesz ją kupić u każdego rejestratora, np. wybierając takiego który ma niskie ceny np. 40-60 zł, albo w jakiejś promocji za grosze, czy złotówkę.

Offline

 

#23  2014-04-11 21:15:21

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: Ile może kosztować domena pl z właśnym nazwiskiem?

heh przegapiłem domenę bo była jeszcze wczoraj chyba za cenę 120 zł a dziś chyba zmieniła właściciela i na premium pl jest za 7500 netto :)
https://premium.pl/laskosz.pl
Może mi to ktoś wyjaśnić? Pomijam fakt czy jestem zainteresowany tą domeną czy nie, ale ktoś przecież musiał zapłacić za tą domenę i jaki idiota kupi ją za 7500 zł a 2 jaki drugi idiota myśli że ją za taką kwotę sprzeda? A przecież ktoś na tym premium pewnie ma jeszcze inne domeny które się nie sprzedają a za które musi płacić za odnowienie.
Jak to jest? Chyba ze na tym premium cena z czasem też spadnie?

Offline

 

#24  2014-04-11 21:51:48

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Ile może kosztować domena pl z właśnym nazwiskiem?

To bardziej działa na zasadzie haraczu. Nie przedłużyłeś domeny to my ją przejmiemy a ty nam zabrać te 7.5k to my ci ją oddamy.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#25  2014-04-11 22:11:05

  vnu007dl - Użytkownik

vnu007dl
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-11-01

Re: Ile może kosztować domena pl z właśnym nazwiskiem?

Czyli hmm właściciel nie odnowił tej domeny i dlatego dostała się na tą licytację premium? Jak działa to premium? O ile żaden idiota nie kupi jej to za rok może stanieć czy znów będzie w takiej cenie?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)