Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#526  2014-10-02 22:47:41

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Ciekawostki

Defense Distributed rozpoczęło sprzedaż obrabiarki sterowanej numerycznie kosztującej 1200$ obecnie dla osób, które zamówiły przed premierą a 1500$ w przyszłym roku, która jest przystosowana do wyprodukowania części karabinu AR-15. Jest to sprzęt open-source.
http://arstechnica.com/tech-policy/2014/10/making-a … t-crazy-easy/
https://ghostgunner.net/

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2014-10-02 22:48:37)

Offline

 

#527  2014-10-07 23:01:29

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Ciekawostki

Windows 10 trzech prędkości: nie ma jednej dobrej dla wszystkich metody aktualizacji
Windows prawdopodobnie będzie wydawany w trybie rolling-release. Przynajmniej tak ma wyglądać jeden kanał aktualizacji. Coś jak w pzypadku Firefoksa: Nightly/Aurora, gdzie ładowane są wszelkie najnowsze funkcje, stabilny Firefox co 6 tygodni (w przypadku Windowsa 120 dni) i wersja z dłuższym wsparciem ESR.

Windowsa 95 udało się uruchomić za pomocą emulatora aDosBox na procesorze ARM na smartwatchu (komputero-zegarku).
Windows 95 on Android Wear

Gartner: za dziesięć lat jedna trzecia stanowisk pracy będzie obsadzona przez roboty
Według analiz Gartnera za 10 lat nawet 1/3  ludzi straci pracę na rzecz robotów, dronów lub innych maszyn sterowanych przez mikroprocesory. Także uczcie się całek ;)

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2014-10-07 23:02:14)

Offline

 

#528  2014-10-08 00:46:50

  morfik - Cenzor wirtualnego świata

morfik
Cenzor wirtualnego świata
Skąd: ze WSI
Zarejestrowany: 2011-09-15
Serwis

Re: Ciekawostki

Według analiz Gartnera za 10 lat nawet 1/3  ludzi straci pracę na rzecz robotów, dronów lub innych maszyn sterowanych przez mikroprocesory. Także uczcie się całek ;)

Eee, lepiej robota ich uczyć. xD Ciekawa przyszłość nas czeka, gdy w robocie będą pracować tylko roboty i kobiety. xD

Nieco bardziej przerażająca jest perspektywa inteligentnych maszyn, które miałyby uczyć się i wykorzystywać swoją wiedzę w praktyce.

Czego oni się aż tak boją? Tylko ja tak z utęsknieniem czekam na AI? xD Po co miałbym płacić gosposi za... wyrzucenie śmieci, jak mój robot mógłby mi to zrobić za free, poco miałbym zatrudniać szofera, skoro mój robot mógłby mnie wszędzie zawieźć? Po co miałbym płacić za żonę, skoro mój robot mi... upierze, ugotuje i ... zawiąże krawat? xD Czemu oni się aż tak boją, że w końcu będą mogli odpocząć a nie tyrać na zmywaku w robocie za 2zeta na godzinę — przyszłość ssie.

Ostatnio edytowany przez morfik (2014-10-08 00:53:38)

Offline

 

#529  2014-10-08 06:48:00

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Ciekawostki

Według analiz Gartnera za 10 lat nawet 1/3  ludzi straci pracę na rzecz robotów, dronów lub innych maszyn sterowanych przez mikroprocesory. Także uczcie się całek ;)

Mój komputer z całkami radzi sobie znacznie lepiej ode mnie. :D
Jak znam roboty, to warto się zająć elektroniką i informatyką, takiego robota też trzeba od czasu do czasu naprawiać, jak każdą maszynę.

Roboty będą wykonywały coraz więcej ciężkiej monotonnej roboty,
a ludzie w miarę mnożenia się robotów mają coraz więcej roboty z naprawianiem, serwisowaniem, naoliwianiem i innymi "zabawami"
z robotami.
Nie znam żadnego robota, na którym się goją drobne skaleczenia, jak na psie. :D

Jednej rzeczy na szczęście na pewno nie dożyję, w ciągu najbliższych 200 lat roboty i maszyny nie uzyskają czynnego ani biernego prawa wyborczego. :D
Także bezpieczniej po prostu żyć w rzeczywistej  demokracji, i jechać na tym samym wózku, na którym jedzie najliczniejsza i najsilniejsza  grupa społeczna.

"W jedności siła" :D

Pozdro
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-10-08 09:48:44)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#530  2014-10-08 09:26:51

  misioooo - Członek DUG

misioooo
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-06-10

Re: Ciekawostki

morfik napisał(-a):

Czego oni się aż tak boją? Tylko ja tak z utęsknieniem czekam na AI? xD Po co miałbym płacić gosposi za... wyrzucenie śmieci, jak mój robot mógłby mi to zrobić za free, poco miałbym zatrudniać szofera, skoro mój robot mógłby mnie wszędzie zawieźć? Po co miałbym płacić za żonę, skoro mój robot mi... upierze, ugotuje i ... zawiąże krawat? xD Czemu oni się aż tak boją, że w końcu będą mogli odpocząć a nie tyrać na zmywaku w robocie za 2zeta na godzinę — przyszłość ssie.

W 2015 roku dopuszczone do ruchu publicznego zostaną autonomiczne samochody w UK i jakichśtam stanach. W 2017 roku Volvo zapowiedziało uruchomienie sieci autonomicznych taksówek w Goeteburgu (czy jak to się tam pisze) - czyli samojeżdżące auta już mamy praktycznie w użyciu :)

Czemu robotów nie miałyby naprawiać inne roboty? Ja nie widzę przeciwwskazań, a wręcz przeciwnie - mniejsza szansa popełnienia błędu przy serwisie i 100% sprawna komunikacja i zrozumienie na linii doktor - pacjent.


https://wiki.debian.org/DebianArt/Themes/Lines?action=AttachFile&do=get&target=banner.png

Offline

 

#531  2014-10-08 10:00:16

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Ciekawostki

misioooo napisał(-a):

....
Czemu robotów nie miałyby naprawiać inne roboty? Ja nie widzę przeciwwskazań, a wręcz przeciwnie - mniejsza szansa popełnienia błędu przy serwisie i 100% sprawna komunikacja i zrozumienie na linii doktor - pacjent.

Dlatego, ze roboty jeszcze przez wiele lat będą  maszynami specjalizowanymi do konkretnego zadania, a nie uniwersalnymi do każdego zadania, jak człowiek.

Przykład takiego np drona, można spokojnie skonstruować drona, który będzie sam bez pomocy z centrali łączności odnajdywał i niszczył czołgi przeciwnika, można na lotnisku zamontować drugiego robota, który będzie tankował i montował rakiety do tego drona, ale jeszcze przez bardzo długi czas nie będzie można zrobić robota, który będzie potrafił naprawić każdą, dowolną  usterkę w dronie,  robocie obsługującym drona, i całej infrastrukturze lotniska, żeby ten cały bajzel działał.

Można oczywiście robić bezawaryjne roboty, ale z tym będzie tak samo, jak z tymi ultrabezpieczmymi systemami od Microsoftu, co któryś wychodzi, to na miesiąc przed premierą jest taki bezpieczny, że żaden wirus na nim nie zadziała, w dniu premiery już wiadomo, że trudno znaleźć wirusa, który na nim nie działa. :D
Tak było z XP, Vistą, Win7, Win 8, i tak samo będzie z Win 10.

Inny przykład:
Naukowcy i  inżynierowie potrafią zrobić samobieżny samochód sterowany komputerowo, ale ciekawe, ile czasu minie, aż nauczą ten samochód, żeby sobie sam koło wymienił w razie potrzeby. :D

Pozdro
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-10-08 10:02:15)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#532  2014-10-08 22:16:21

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Ciekawostki

uzytkownikubunt napisał(-a):

Gartner: za dziesięć lat jedna trzecia stanowisk pracy będzie obsadzona przez roboty
Według analiz Gartnera za 10 lat nawet 1/3  ludzi straci pracę na rzecz robotów, dronów lub innych maszyn sterowanych przez mikroprocesory. Także uczcie się całek ;)

A robić ni ma komu :D

Jacekalex napisał(-a):

Według analiz Gartnera za 10 lat nawet 1/3  ludzi straci pracę na rzecz robotów, dronów lub innych maszyn sterowanych przez mikroprocesory. Także uczcie się całek ;)

Mój komputer z całkami radzi sobie znacznie lepiej ode mnie. :D
Jak znam roboty, to warto się zająć elektroniką i informatyką, takiego robota też trzeba od czasu do czasu naprawiać, jak każdą maszynę.

Ja wiem jak śrubki skręcać, to też się liczy?

Offline

 

#533  2014-10-09 12:26:33

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Ciekawostki

Kiedy kanibalizm będzie legalny?

Pytanie o tyle bezsensowne, że np eutanazja w kilku krajach ZSRE już jest praktykowana, podobnie jak taki dziwoląg językowy jak "aborcja pourodzeniowa". ;]

@Pavlo950

Ja wiem jak śrubki skręcać, to też się liczy?

Jak umiesz śrubkę przykręcić albo odkręcić, to bardzo dobrze.
Jeśli natomiast umiesz śrubkę skręcić to musisz szybko ten sposób opatentować, bo jak dotąd nikt na świecie nigdy nie skręcił żadnej śrubki. :D

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-10-09 13:23:15)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#534  2014-10-09 13:17:11

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Ciekawostki

W ile można przejechać ze Sztokholmu do  Uppsala? Ten dystans  68km można przejechać poniżej 15 minut w normalnym ruchu ulicznym na motocyklu  Hayabusa (ponad 417 koni mechanicznych - 311 kW), chociaż to raczej niebezpieczne bo średnio wychodzi 272 km/h
https://www.youtube.com/watch?v=KwicTKbWam4
https://www.youtube.com/watch?v=xM18G8_o45I
https://en.wikipedia.org/wiki/Ghost_Rider_%28motorcyclist%29

Offline

 

#535  2014-10-09 13:59:43

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Ciekawostki

Jacekalex napisał(-a):

Jeśli natomiast umiesz śrubkę skręcić to musisz szybko ten sposób opatentować, bo jak dotąd nikt na świecie nigdy nie skręcił żadnej śrubki. :D

Jak widać nie wymieniałeś nigdy koła w Jelczu PR-110 :)


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#536  2014-10-09 14:34:35

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Ciekawostki

ethanak napisał(-a):

Jacekalex napisał(-a):

Jeśli natomiast umiesz śrubkę skręcić to musisz szybko ten sposób opatentować, bo jak dotąd nikt na świecie nigdy nie skręcił żadnej śrubki. :D

Jak widać nie wymieniałeś nigdy koła w Jelczu PR-110 :)

Czy mógłbyś rozwinąć to zagadnienie?


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#537  2014-10-09 15:12:05

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Ciekawostki

to znaczy że nie widziałeś nigdy skręconej (nie ukręconej) szpilki przez palanta który nie potrafi posługiwać się pneumatycznym kluczem do kół :)


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#538  2014-10-09 16:06:06

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Ciekawostki

Nie, po prostu nigdy Jelczem nie jeździłem.
Poza tym skręcać nie oznacza niszczyć, a jak rozumiem, palant, co nie umie, niszczył śruby metodą pneumatyczną, poprzez pomylenie kierunku obrotu śruby. ;)

Mnie starczy widok gościa, który próbuje na stolarni wyczyścić szafę z pyłu,
i robi ścierką esy i floresy, bo nie potrafi równo zetrzeć powierzchni.
Widziałem też drugiego, który tak powiercił w regale otwory na zaczepy do półek, ze wyszła choinka zamiast regału.

Widziałem też wesołego kierowcę, który  na trasie Wrocław - Konin wyprzedzał kolumnę kilku tirów i osobówek VW Trasporterem, i na zakręt o kącie około 90 stopni wjechał pod prąd.
Z kumplem chcieliśmy go wyciągnąć z samochodu i mu michę  wyklepać łyżką do opon. Na szczęście Policja go wyratowała (i przy okazji obiła trochę).

Także nic mnie już w naszym cudownym kraju nic  nie jest w stanie zdziwić.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-11-01 00:44:42)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#539  2014-10-09 22:18:57

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Ciekawostki

"Instalując Windows 10 zgodziłeś się na permanentną inwigilację."

http://www.spidersweb.pl/2014/10/windows-10-inwigilacja.html

Offline

 

#540  2014-10-09 22:32:30

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Ciekawostki

BlackEvo napisał(-a):

"Instalując Windows 10 zgodziłeś się na permanentną inwigilację."

http://www.spidersweb.pl/2014/10/windows-10-inwigilacja.html

W końcu to wersja testowa, cóż więc w tym dziwnego?

Offline

 

#541  2014-10-09 22:33:47

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Ciekawostki

BlackEvo napisał(-a):

"Instalując Windows 10 zgodziłeś się na permanentną inwigilację."

http://www.spidersweb.pl/2014/10/windows-10-inwigilacja.html

Standard od wieeeeelu lat, tylko nikt oficjalnie się do tego nie przyznaje.
Pamiętam kiedyś XP, po samym włączeniu, nic nie odpaliłem żadnego komunikatora ani przeglądarki czy poczty, literalnie nic.

Na routerze diody się gotują, w kompie transferu nie widać.

Okazało się, że system wysłał kilka MB w net, zanim zdążyłem cokolwiek włączyć, a to był świeżo zainstalowany system, tylko wsadziłem system, kasperskyego, skonfigurowałem, wyłączyłem, wsadziłem kabel do karty sieciowej i włączyłem z powrotem.

Myślałem nowy system, może to dlatego, ale gdzie tam, zawsze tak było.

Potem pomyszkowałem w temacie, i się okazało, że już XP wysyła sumę kontrolną każdego otwieranego filmu, dane każdego programu, i diabli wiedzą, co jeszcze.

Nie wiem, czy wiecie, ale czytałem jeszcze w ubiegłym stuleciu, że M$ jest największą agencją wywiadowczą na świecie.

Teraz mam Linuxa, i święty spokój. ;)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-10-13 18:21:14)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#542  2014-10-10 19:52:43

  BlackEvo - Driver

BlackEvo
Driver
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2006-05-20

Re: Ciekawostki

Podlinkowałem, bo nie uważam to za nowość a raczej ciekawostkę. Bo pełno było mitów, opowiadań ale konkretów żadnych. A tutaj w jakimś artykule jako tytuł ;)

@Jacekalex skoro z XP było tak od świeżaka zaraz po instalacji, to dziwne że kilkanaście lat temu nikt do mnie nie zawitał :)
A może te 'piraciki' miały to powyłączane? ;>

Pozdrawiam

Offline

 

#543  2014-10-10 20:29:07

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Ciekawostki

O Viście i Sevenie były takie same arty, ale dziwnym trafem znikają po jakimś czasie, co zaliczam do długich rąsi pewnego znanego koncernu informatycznego, który ma zarazem bardzo znanych prawników. ;P


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#544  2014-10-13 17:20:16

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Ciekawostki

Koncertowy pokaz nowomowy PRowców pewnego znanego koncernu, ale jeśli dane w tabelce i treści są prawdziwe, to przynajmniej wiadomo, dlaczego nie pojawił się Windows 10 preview na procki ARM:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/windows-phone- … derem-android

Nowomowa PRówców dlatego, że 95% "inteligentnych inaczej" czyta tylko pierwsze słowa tytułu i podtytułu, w treść i prawdziwy sens się nie zagłębiając w ogóle.
To nawyk z SMSów i Twittera, czytanie pierwszych 140 znaków. :D

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-10-13 17:25:50)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#545  2014-10-14 12:00:17

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Ciekawostki


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#546  2014-10-14 13:09:45

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Ciekawostki

Tak to się robi:
Jerry Miculek 1999 World Record shooting (behind the scenes)
Ustanawianie rekordu na 6 strzałów, przeładowanie rewolweru i kolejne 6 strzałów na filmie w ósmej minucie drugiej sekundzie

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2014-10-14 13:11:30)

Offline

 

#547  2014-10-15 21:20:02

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Ciekawostki


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#548  2014-10-15 21:44:09

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Ciekawostki

Nic nie robiłem więcej, po prostu aktualny system z Firefox 35 :D
http://s15.postimg.org/3zciww3hj/Poodle_Test.jpg

Dodane:
Nawet na nie tak do końca aktualnym SteamOS (nie dosyć, że patche są trochę wstrzymywane przez Valve, to jeszcze pomimo wyświatlania możliwości aktualizacji w tech chwili libnss nie dokonałem jej przed testem - ale system jest bardzo responsywny i szybki, dobry do gier, ale nie jest najlepszy jako bezpieczne środowisko pracy) gdzie tylko Firefox był ostatnio ręcznie przeze mnie aktualizowany, test mówi, że nie jestem podatny - w ogóle komuś pokazał ten test że jest podatny bo jak dla mnie na razie test jest słaby.
http://s18.postimg.org/klu6gtg85/Poodle_Test.jpg

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2014-10-15 22:04:04)

Offline

 

#549  2014-10-17 15:54:45

  krasnij - oj tam

krasnij
oj tam
Skąd: z JO73VT
Zarejestrowany: 2012-05-04
Serwis

Re: Ciekawostki

uzytkownikubunt napisał(-a):

Nic nie robiłem więcej, po prostu aktualny system z Firefox 35 :D
http://s15.postimg.org/3zciww3hj/Poodle_Test.jpg

Dodane:
Nawet na nie tak do końca aktualnym SteamOS (nie dosyć, że patche są trochę wstrzymywane przez Valve, to jeszcze pomimo wyświatlania możliwości aktualizacji w tech chwili libnss nie dokonałem jej przed testem - ale system jest bardzo responsywny i szybki, dobry do gier, ale nie jest najlepszy jako bezpieczne środowisko pracy) gdzie tylko Firefox był ostatnio ręcznie przeze mnie aktualizowany, test mówi, że nie jestem podatny - w ogóle komuś pokazał ten test że jest podatny bo jak dla mnie na razie test jest słaby.
http://s18.postimg.org/klu6gtg85/Poodle_Test.jpg

Firefox 33.0 - podaje mi "Vulnerable"


Pozdrawiam i życzę sukcesów :)
The truth is out there.

Offline

 

#550  2014-10-17 16:19:18

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Ciekawostki

@up

Firefox 33.0 - podaje mi "Vulnerable"

Dziwnego masz tego Firefoxa.

http://s28.postimg.org/6w0skh4op/pudel.jpg

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-10-17 16:25:39)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)